
Nors Plungė – nedidelis miestas ir gyventi čia, atrodo, turėtų būti ramu, bet… Panašu, kad nusikaltimus planuojantiems ir organizuojantiems asmenims maži miestai – gera priedanga. Praėjusios savaitės pabaigoje nerimą pasėjo žinia, kad plungiškiai yra įsitraukę į nusikalstamos organizacijos, veikusios tarptautiniu mastu, veiklą, o vienas „tituluojamas“ netgi grupuotės lyderiu.
Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (VPK) trečiadienį išplatino pranešimą, kad komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai, glaudžiai bendradarbiaudami su Airijos ir Šiaurės Airijos teisėsaugininkais, koordinuojant Eurojustui ir Europolui, talkinant Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinei „Aras“, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, Klaipėdos, Kauno, Šiaulių, Panevėžio ir Alytaus apskričių VPK pareigūnams, rugpjūčio 26 dieną surengė didelio masto sulaikymų ir kratų operaciją Lietuvoje, Airijoje ir Šiaurės Airijoje.
Atliktas ilgas ir sudėtingas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis, pinigų plovimo, prekybos žmonėmis ir dalyvavimo nusikalstamo susivienijimo veikloje.
Pareigūnai iš viso sulaikė 18 įtariamųjų, iš jų 10 – Lietuvoje. Tarp sulaikytųjų – 1983 m. gimęs, lig šiol mūsų šalyje neteistas šio nusikalstamo susivienijimo lyderis.
Teisėsaugininkai atliko kratas maždaug 65 vietose. Aptikta daugiau nei 136 000 eurų grynaisiais, 12 400 Jungtinės Karalystės svarų sterlingų. Apribotos nuosavybės teisės įtariamųjų turtui – žemės sklypams, butams, automobiliams, kurių rinkos vertė gali siekti apie 700 000 eurų.
Organizuoto nusikalstamo susivienijimo nariai įtariami dideliais kiekiais platinę heroiną Airijoje ir Šiaurės Airijoje. Tyrėjai įtaria, jog nusikalstamo susivienijimo lyderis, padedamas dviejų kitų asmenų, verbavo asmenis Lietuvoje ir juos išnaudojo nusikaltimams daryti – platinti minėtosiose šalyse narkotines medžiagas. Nustatyta, jog mažiausiai 65 žmonės buvo išnaudojami prekybai narkotikais.
Iš viso nuo 2015 metų prie šio nusikalstamo susivienijimo prisijungė arba buvo pasitelkti atskiriems nusikaltimams daryti ne mažiau kaip 20 asmenų.
Tyrimo metu nustatyta, jog žemiausia nusikalstamo susivienijimo grandis – gatvės prekeiviai, daugiausia lietuvių kilmės, socialiai pažeidžiami ar priklausomybių turintys asmenys, pagal išankstinį susitarimą ir žinant, kad jie bus išnaudojami nusikalstamai veikai daryti, buvo gabenami į minėtąsias šalis prekiauti narkotikais.
Nusikalstamo susivienijimo dalyviai įtariami tarptautiniu mastu organizavę ir pinigų plovimą didelėmis sumomis, t. y. nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimą įgyjant kilnojamojo ir nekilnojamojo turto, atliekant kitas susijusias finansines operacijas. Aprašytoje byloje atliekamas ir finansinis tyrimas.
Ikiteisminį tyrimą 2018 metais inicijavo Klaipėdos apskrities VPK KPONTV.
Tiems, kurie žiūrėjo policijos paviešintą vaizdo įrašą, ko gero, užkliuvo fone matomas gerai pažįstamas pastatas. Tai Plungėje nuo 2018-ųjų veiklą pradėjęs autoservisas „Transfortas“. Bylą tiriantis Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ruslanas Ušinskas „Plungei“ patvirtino, jog aprašyta tarptautinė operacija turi sąsajų su mūsų miestu. „Taip, nusikalstamo susivienijimo lyderis yra iš Plungės, taip pat yra ir daugiau sulaikytų plungiškių, tačiau šiuo metu dėl suprantamų priežasčių negalime atskleisti, kas jie tokie ir kiek jų yra“, – sakė prokuroras.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 straipsniu, asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.
Nu ka kaimiecius o ypac vadeiva pataisos namuose aukles.plaus Indus. Gaus desros y ysange kad ragai isipustu vadeiva buvo kol iki zonos nedavaziavo kaip davaziuos uz bipridiela pati ispurtis tie kas jam dirbo. VA toks bus filmo pabaiga