Su dešimtmečiu Nojumi Daukšu kalbėjome apie jam patinkančią kompozitorių W. A. Mozarto ir L. van Beethoveno muziką, smalsumą žadinančią pasaulio geografiją, mokslą gimnazijoje ir sportinius šokius, kuriuos berniukas lanko nuo penkerių metų. Iškalbus, laisvai mintis reiškiantis ketvirtokas pasidalijo ateities planais, atskleisdamas didžiausią savo svajonę – tapti jei ne visame pasaulyje, tai nors Europoje žinomu šokėju.
Nojų į pirmąją šokių pamoką atvedė mama. Moteris vylėsi, kad treniruotės pakoreguos sūnaus laikyseną. Buvusių „Žuvėdros“ šokėjų Dariaus ir Jakaterinos Bružinskų vedami užsiėmimai penkiametį sudomino. Maždaug metus berniukas repeticijas lankė noriai, kol kartą nutarė: sportinių šokių jam užteks. Tėvai savarankiškam sūnaus sprendimui neprieštaravo, bet paaiškinę, kad už pamokas jau sumokėta, paprašė mėnesį dar pasitreniruoti. Sutartam laikui praėjus, noras mesti užsiėmimą lyg garuote išgaravo.
Vaikų, vėliau – jaunučių, dabar jau jaunių šokių grupė. Per penkerius metus pasikeitė ne viena N. Daukšo partnerė: su pirmąja – Emilija – šoko vos kelis mėnesius, su dabartine – šilališke Beatriče Rupšlaukyte – poroje pusantrų metų.
Pasikeitė ir treniruočių vieta. Pirmos pamokos vykdavo Rietave, vaikų darželyje, vėliau repetuoti pradėta važinėti į Klaipėdą.
Sportiniai šokiai – brangus sportas. Nojaus tėvams – darželio auklėtojai Daivai ir policijos pareigūnui Tomui – reikia įdėti daug pastangų, kad galėtų ugdyti sūnaus sugebėjimus. Keturis kartus per savaitę tenka Nojų į repeticijas vežti, o kur dar išlaidos varžyboms, šokių aprangai. D. Daukšienė džiaugiasi, kad Klaipėdos šokių akademiją lanko ir daugiau rietaviškių, tad tėvai vaikus į užsiėmimus veža pasikeisdami. Sūnaus pomėgis nepigus ne tik finansine, bet ir laiko prasme – visas šeimos gyvenimas planuojamas pagal repeticijų ir varžybų grafikus.
„Pagalvojame, kad laikas būtų sakyti „stop“. Sportas brangus – niekas užsiėmimų nefinansuoja. Bet dabar jau ne mes, o Nojus mūsų prašo, kad dar truputį pasistengtume. Jiedviem su Beatriče neblogai sekasi varžybose, tad ir stengiamės prisidėti prie sūnaus svajonės išsipildymo“, – sakė moteris.
N. Daukšo svajonė labai aiški – tapti jei ne visame pasaulyje, tai nors Europoje žinomu šokėju, o karjerai pasibaigus dirbti šokių vadovu. Berniukas žavisi savo mokytojais Dariumi ir Jakaterina Bružinskais. Jam patinka buvęs „Žuvėdros“ šokėjas Audrius Butkus. Didžiulis autoritetas – Skaistė ir Romualdas Idzelevičiai. Nors nėra matęs šios poros šokančios, sutinka juos teisėjaujančius varžyboms. Berniuko džiaugsmui, R. Idzelevičius po vienų varžybų net paglostė jam plaukus.
Labiausiai N. Daukšui patinka Lotynų Amerikos šokiai – samba, ča ča, rumba, džaivas. Lankyti repeticijas motyvuoja ir sėkmė, lydinti varžybose. Lietuvos sportinių šokių pirmenybėse Nojus ir Beatričė užėmė ketvirtąją vietą, o gegužės mėnesį tarptautinių varžybų „Gintarinė pora“ jaunučių I+II E4 grupėje aplenkę keturias dešimtis varžovų tapo pirmosios vietos laimėtojais.
Ketvirtoko gyvenime yra ir kitų užsiėmimų. Pirmiausia, žinoma, – pamokos. Paklaustas, kaip sekasi mokslai, Nojus atviravo: „Trejus metus – puikiai. Buvau pirmūnas. Ketvirtoje klasėje… gal kiek blogiau. Labiausiai patinka kūno kultūra, muzika, tikyba, anglų kalba, matematika. Tik dailė ne prie širdies – kūrybinių idėjų užtektų, bet perkelti jas į popieriaus lapą ne itin sekasi.“
Mama, išgirdusi sūnaus žodžius, nusišypsojo: „Viskas – labai gerai. Ir šiemet Nojus – pirmūnas. Jei mokslai nesisektų, šokiai būtų „uždaryti“. Labai jau savikritiškas tas mano sūnus. Daug iš savęs reikalauja, jei nepavyksta, išgyvena.“
Nojus domisi klasikų W. A. Mozarto ir L. van Beethoveno muzika. Dešimtmetį taip sužavėjo pastarojo kompozitoriaus „Odė džiaugsmui“, kad net išmoko ją skambinti. Smalsų berniuką traukia pasaulio geografija. Užpernai Kalėdų Senelio prašė šokių aprangos, o praėjusiais metais jau užsisakė „Monopolio“ žaidimą ir atlasą. Kaip ir dauguma berniukų, dešimtmetis mėgsta sportą, tad laisvalaikį leidžia ne prie kompiuterio. Vyresniojo brolio pavyzdžiu seka sesuo – ketverių su puse metų Liepa lanko šokių užsiėmimus darželyje.