Lapkričio 18 d. Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje išklausyti švietimo įstaigų prašymai. Nors komiteto nariai iš esmės pritarė visiems prašymams, tačiau ar juos rems, paaiškės svarstant ateinančių metų biudžetą.
Akcentavo moksleivių saugumo problemas
Į komitetą atvykęs „Ryto“ pagrindinės mokyklos direktorius Stanislovas Ivanauskas akcentavo vaikų saugumo problemas. Jis pasakojo, kad po mokykloje įvykusio incidento – muštynių –
buvo išdaužti net 4 langai. Pareigūnai nustatė 7 mušeikas. Anot direktoriaus, mokykla neturi lėšų varžteliams nusipirkti, o ką jau kalbėti apie stiklų pakeitimą.
Direktorius ėmėsi aktyvių priemonių mokyklai apsaugoti ir prašė leidimo įsigyti dar 7 vaizdo kameras. Tam prireiktų papildomų 50 tūkst. litų. Mat, jo žiniomis, prie mokyklų būna ne tik muštynės, atvyksta ir narkotikų prekeiviai. Kameros, kurių vaizdą stebėtų apsaugos tarnybos darbuotojai, padėtų užtikrinti moksleivių saugumą.
Džiaugėsi pasiekimais
Platelių meno mokyklos direktorius Virginijus Valančius ragino padidinti mokos fondą Platelių meno mokyklai. Anot jo, šis fondas nuo 470 tūkst. Lt (2009 m.) sumažintas iki 397 tūkst. Lt. Direktorius prašė komiteto narių pritarimo ir leidimo padidinti mokos fondą bent 30 tūkst. litų.
Pasak vadovo, mokyklą norėtų lankyti 180 moksleivių, o finansavimas leidžia priimti tik 140. Ši ugdymo įstaiga jau ketvirtus metus iš eilės nebegali vykdyti pilnaverčio naujų moksleivių priėmimo.
Anot direktoriaus, mokyklos rezultatai šiemet labai neblogi – moksleiviai tapo tarptautinių konkursų laureatais, sėkmingai atstovavo Lietuvai tarptautiniame pučiamųjų instrumentų orkestrų festivalyje Švedijoje. Platelių meno mokyklą šiuo metu lanko 151 moksleivis (pernai buvo 179). Taupant sąnaudas, pakeistas ugdymo planas – sumažintos koncertmeisterių valandos (dirbta su įrašais).
Komiteto pirmininkė Elvyra Valerija Lapukienė svarstė, kad, formuojant biudžetą, tikslinga būtų skatinti rezultatą. Būtent Platelių meno mokykla šiemet žengė didžiulį žingsnį į priekį, tad pirmininkė ragino prašymui pritarti bei teikti jį tarybai.
Prašė leidimo
panaudoti lėšas
Plungės „Saulės“ gimnazijos direktorius Algimantas Budrys prašė už sutaupytus 30 tūkst. Lt leisti įsigyti kompiuterinės technikos. Pasak jo, mokykla negalėjo organizuoti informacinių technologijų egzaminų centro dėl atgyvenusios įrangos.
Jis akcentavo, kad ugdymo įstaiga neišlaidavo, mokytojai kėlė kvalifikaciją Plungės suaugusiųjų švietimo centre. Vien iš kvalifikacijos kėlimo fondo sutaupyti 9 tūkst. litų. Mokykloje moksleivių nesumažėjo. Jei nebus įsisavintos šios lėšos, esą jos turės būti grąžintos į biudžetą.
Siūlė atsižvelgti į vadybinę kategoriją
Komiteto nariai diskutavo ir dėl švietimo darbuotojų, ypač mokyklų vadovų, kvalifikacinės kategorijos. Jie laikėsi nuostatos, kad mokyklos vadovo atlyginimo koeficientas turi būti susietas su vadybine kategorija.
Tiesa, visi darželių vadovai kategorijas turi, tačiau jų atlyginimų koeficientai nuo to lyg ir nepriklauso. Pasak Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo Rolando Raibužio, darželiuose pakeitus atlyginimo koeficientą, prireiktų vos 24 tūkst. litų. Tad šiuo atveju tai yra požiūrio, o ne finansinė problema.
Komiteto nariai pastebėjo, kad ne visi mokyklų vadovai ir jų pavaduotojai skuba kelti kvalifikaciją, siekia tobulėti, tad rekomendavo visa tai vertinti nustatant atlyginimo koeficiento žirkles: neturintiesiems vadybinės kategorijos taikyti minimumą, o už aukštesnę vadybinę kategoriją – skirti aukštesnį atlyginimo koeficientą.
R. Raibužis akcentavo, kad, darant sprendimus, reikia įvertinti ir teisinę pusę. Jei neturinčiam vadybinės kategorijos pedagogui teks sumažinti atlyginimą, ar nekils teisminių ginčų.
Jis įsipareigojo paruošti sprendimą, kurį galėtų patvirtinti taryba.