Žemaičių dailės muziejaus prašymu Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas Plungės medžiotojų ir žvejų draugijai leido Plungės parke medžioti varninius paukščius. Iškart po pirmosios medžioklės leidimas atšauktas. O jų buvo numatyta surengti keturias.
Medžioklėje, kuriai vadovavo draugijos pirmininkas Zenonas Vaištaras, dalyvavo vienuolika medžiotojų. Jie sumedžiojo 68 paukščius, kuriuos utilizavo.
Prieš medžioklę prie visų įėjimo į parką takų buvo iškabintos perspėjančios lentelės. Praeiviai džiaugėsi, jog pagaliau čia sumažės varninių paukščių. Patenkinti buvo ir šalia parko gyvenantys žmonės – juk varnos kranksėti pradeda jau auštant…
Varnų gausa stebisi ir muziejaus lankytojai. O juk ten vyksta daug įvairiausių renginių. Todėl muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas ir kreipėsi į medžiotojus.
Tačiau varninių paukščių medžioklės nutrauktos – draugija gavo Plungės aplinkos apsaugos agentūros raštą, kad visuomenė tam pasipriešino. Taigi varnos tegul toliau sau veisiasi ir dergia…
Koks tas pasipriešinimas? Įtariu, kad kurio nors vadinamojo žaliojo…
Kai teršia ant galvos, dar velnias nematė. Tačiau kaip medžiotojas galiu patikinti, kad parke gyvena ir klykuolių ančių, kurios peri drevėse. Varnos sugeba iš klykuolių lizdų išridenti kiaušinius. Sunaikinami puikūs po Babrungo upę plaukiojantys paukščiai.
Belieka pridėti, kad, mano galva, žalieji neatskiria pelų nuo grūdų, o aplinkosaugininkai pasiduoda jų spaudimui.