Teisme atversta jau trečioji baudžiamoji byla, kurioje figūruoja 39 metų plungiškio Kęstučio Klemausko pavardė. Šįkart – Klaipėdos apygardos teisme. Už tai, kad valstybės tarnautojui prilygintus asmenis esą sukurstė piktnaudžiauti tarnybine padėtimi, pats padėjo piktnaudžiauti ir suklastoti tikrą dokumentą. Šioje byloje kalba eina apie 157 tūkstančių eurų, kurie galimai gauti nusikalstamu būdu, legalizavimą. Į sumanymą įpainiojęs savo motiną, advokatą, antstolę ir notarę, K. Klemauskas minėtąją solidžią sumą pavertė mirusio tėvo palikimu.
Priminsime, jog jau kelerius metus K. Klemausko pavardę girdime ne vienoje byloje. Šiuo metu Plungės apylinkės teisme jis teisiamas kaip Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Mindaugo Kauno šeimos automobilio padegimo užsakovas, Klaipėdos apygardos teisme jis nuteistas už narkotikus. Na, o pagrindinė byla, kurioje K. Klemauskas įtariamas tarptautinio masto nusikalstamo susivienijimo, užsiėmusio narkotikų prekyba Lietuvoje ir Airijoje, žmonių išnaudojimu šiam verslui ir t. t., teismo dar nepasiekė.
Byloje, kuri Klaipėdos apygardos teisme atversta sausio 13-ąją, K. Klemauskas kaltinamas tuo, kad dar 2017 metais su kretingiškiu advokatu Romanu Lupeika neva susitarė, kad šis už piniginį atlygį padės jam įteisinti 157 000 eurų (K. Klemausko atžvilgiu dar atliekamas ikiteisminis tyrimas, kuriame jam pareikšti įtarimai dėl nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo – aut past.). Advokatas esą turėjo surasti būdą, kaip įteisinti minėtąją sumą, kad pinigų kilmės teisėtumas nesukeltų įtarimų nei teisėsaugos, nei mokesčių surinkimo institucijos.
Įtariama, kad R. Lupeika savo klientui pasiūlė keletą pinigų legalizavimo būdų, tačiau K. Klemauskas pasirinko tik vieną iš jų. Planas buvo toks: praėjus dvejiems metams po vyro mirties, K. Klemausko motina namo rūsyje neva rado velionio sutuoktinio paslėptus 157 000 eurų.
Kad išgalvotoji pasaka taptų dokumentu, į visa tai K. Klemauskui ir jo advokatui teko įpainioti ne tik motiną, bet ir kitus valstybės tarnautojams prilygintus asmenis. Pinigų suradimo faktą turėjo patvirtinti antstolis, o jo surašytas faktinių aplinkybių konstatavimo protokolas turėjo pasiekti notarą, kad šis išduotų paveldėjimo teisės liudijimą. Taip į nusikalstamą veiką buvo įtraukta antstolė Ilona Girdenienė, kuri 2017-ųjų balandžio 20-ąją atvyko į K. Klemausko motinos namus ir protokolu patvirtino, kad rūsyje buvo aptikti 157 tūkstančiai eurų. Tuomet K. Klemauskas kartu su motina minėtąjį protokolą pateikė notarei Audronei Vaitkuvienei, kuri šio dokumento pagrindu išdavė paveldėjimo teisės liudijimą. Taip pinigai iš nelegalių virto legaliais.
Per pirmąjį posėdį Klaipėdos apygardos teismas priėmė gautus prašymus, tačiau bylos iš esmės nagrinėti nepradėjo. Kitas posėdis – vasario mėnesį.