Praėjusią savaitę per posėdį Savivaldybės tarybos nariai susiginčijo svarstydami 2014-2020 metų Plungės rajono gatvių ir kelių tinklo dalies plėtros ir priežiūros programą. Vieni Savivaldybės administracijos Vietos ūkio ir turto skyriaus specialistų parengtam jos variantui pritarė, kitų nuomone, ir prioritetai ne tie, ir žiedinių sankryžų Plungėje numatoma per daug.
„Plungė“ jau rašė, kad rugsėjo viduryje minėtąją programą svarstė Savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir ekologijos komitetas. Tada buvo pateikti du sąrašai: pirmasis, parengtas Vietos ūkio ir turto skyriaus specialistų, antrasis, pasiūlytas Plungės miesto seniūno. Be to, į komiteto posėdį buvo atėję kelių gatvių gyventojai, dešimtmečius laukiantys, kada bus asfaltuoti jų žvyrkeliai.
Plungės rajono gatvių ir kelių tinklo dalies plėtros ir priežiūros programa buvo patvirtinta dar 2007 metais. Nuo to laiko, gavus lėšų iš Europos Sąjungos, kai kurios į programą įtrauktos gatvės rekonstruotos. Tad būtų laikas sąrašą koreguoti – išbraukti sutvarkytąsias, perdėlioti prioritetus, įrašyti naujų gatvių.
Programoje numatyta, kad 2014-2020 metais Savivaldybė prisidės prie dviejų regioninių kelių-gatvių rekonstrukcijos: rengiant tunelį po geležinkeliu bus pertvarkoma Stoties ir Dariaus ir Girėno gatvių sankryža (projekto vertė 1 mln. Lt) bei J. Tumo-Vaižganto ir Žaltakalnio gatvių sankryža (vertė 1,4 mln. Lt). Be to, per tą laikotarpį mieste planuojama įrengti tris žiedines sankryžas: Telšių, Laisvės ir Vandentiekio g. (3 mln. Lt), Laisvės ir Rietavo g. (2,5 mln. Lt), Laisvės, Kalniškių ir A. Jucio g. (2 mln. Lt).
Miesto gatvės tame sąraše pagal būtinumą asfaltuoti surikiuotos tokia tvarka: prioritetas Nr. 1 – Miškų, Klevų, Ryto, Lankos, Nausodžio, Notės ir Blendžiavos gatvės; Nr. 2 – Varpo, Ąžuolų, Draugystės, Žemaičių, Kuršių, Ežero gatvės; Nr. 3 – Kepyklos, S. Daukanto, Kęstaičių, Pievų, Paupio, Vyšnių gatvės; mažiausiai svarbios – Knygnešių, Vilties, Purienų, P. Pukio, A. Zubovo gatvės. Be to, sudarytas sąrašas gatvių arba jų dalių, kuriose, jei bus lėšų, bus atliekami einamieji darbai. Pastarajame sąraše – 35 gatvės.
Tarybos nariai sudarytąją programą vertino skirtingai. Visvaldas Nekrašas sakė nesuprantąs, kodėl kelias kadencijas tas sąrašas buvo geras, o dabar jį norima keisti. „Kas atsitiko, kad sąrašas staiga tapo „bardakišku“? Ar atsirado daug „švogerių“? Kodėl gatvės, buvusios sąrašo viršuje, dabar nukrito į apačią? Ir dar – koks beraštis jį sudarė, kad gatvės dubliuojasi – įrašytos ir prie prioritetų, ir prie einamųjų darbų?“ – daug klausimų pažėrė politikas.
Tarybos narės Elvyros Valerijos Lapukienės nuomone, visos gatvės, kurios buvo įtrauktos į 2007 metais parengtą programą, jau sutvarkytos, tad dabartinis sąrašas esąs visai naujas. Valdančiosios daugumos atstovai jai atsakė: „Ką jūs! Sutvarkytos tik kelios, o kitos taip ir likusios neremontuotos. Kokiame pasaulyje jūs gyvenate? Juk pinigų visoms gatvėms sutvarkyti nebuvo!“
Irena Nekrašienė domėjosi, pagal ką gatvės buvo vertinamos, nustatomi prioritetai. „Pavyzdžiui, P. Pukio gatvė – dar visai nauja, eismo intensyvumas joje tikrai menkas, tad kas ir kodėl nusprendė, kad ją reikia remontuoti?“ – teiravosi politikė.
Savo nuomonę šiuo klausimu išsakė ir Robertas Endrikas, klausdamas, ar trys „žiedai“, išsirikiavę kone vienas šalia kito, tikrai reikalingi mieste. „Pareiškę, kad žiedinėms sankryžoms mums reikia 7,5 milijono litų, išgąsdinsime Automobilių kelių direkciją. Manau, ten tikrai užtektų pastatyti šviesoforus, o ne milijonus investuoti, juolab kad ir vietos tokios sankryžoms ten nėra. Žiedai miesto centre – vaikų žaidimai. Arba to sąrašo netvirtiname, arba aš ryt apie tai kalbėsiu su į Plungę atvykstančiais Automobilių kelių direkcijos vadovais“, – piktinosi tarybos narys.
Nors nemaža dalis politikų nepritarė parengtajai programai, dauguma vis dėlto pasisakė už. Taigi jei kada nors iš kur nors į Plungę „nukris“ keli milijonai, sankryžos ir gatvės bus tvarkomos aukščiau nurodyta prioritetų tvarka. Panašu, kad laimė turėti asfaltą pirmiausia turėtų nusišypsoti Miškų gatvės gyventojams.