Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) pirmininkas Bronius Markauskas dar kartą patvirtino, jog žemdirbių susitikimas su Vyriausybės ir ministerijų atstovais iš dalies buvo bevaisis. Todėl Žemdirbių kongreso organizacinio komiteto darbo grupė nusprendė kovo 31 dieną rengti mitingą, o ne suvažiavimą, kaip planuota anksčiau.
Minėtojo komiteto darbo grupė siūlė mitingą surengti ne tik Vilniuje, bet ir visuose rajonuose. Jeigu ir šiuo atveju į žemdirbių reikalavimus nebus atsižvelgta, vėliau iš anksto numatytą dieną žemės ūkio technika ne tik užtvindys sostinės gatves, bet ryšis surengti kelių blokados akciją. Beje, organizacinio komiteto nariai siūlo tą pačią dieną, kai vyks mitingas sostinėje, išrikiuoti techniką ir pasieniuose.
Išklausėme mūsų rajono Ūkininkų sąjungos nuomonę. Pirmininkas Alfredas Bieliauskas sakė, jog susirinkę sąjungos tarybos nariai bandė prieiti prie vieningos nuomonės, tačiau nepasisekė – nuomonių ir pasiūlymų yra įvairių. Štai Klepsčių kaimo ūkininkas Vytautas Lukauskas iš siūlymo bandyti susitarti su Vyriausybe tik pasijuokė. Jo žodžiais, Vyriausybė seniai žino, kad pieno kainos tik krenta. Vadinasi, žemdirbių reikalai valdžiai visai nerūpi. „Aš esu už tai, kad mums reikia organizuotis ir garsiau tarti savo žodį. Jeigu vyks toks mitingas, aš būtinai jame dalyvausiu. Manau, kad ir kiti ūkininkai dalyvaus“, – sakė V. Lukauskas.
Kiek kitokios nuomonės alksnėniškis ūkininkas Alfonsas Songaila. Tiesa, jo ūkio kryptis – augalininkystė. Tačiau pastaruoju metu pabrangus trąšoms, kurui, grūdų kainos – mažokos. Ūkininkas gerokai laimėjo, beveik visus grūdus pardavęs rudenį. Tuo laiku buvo ne tik kainos didesnės, bet ir parduoti lengviau. Visai neblogai mokėjo už rapsą, pakenčiamai ir už kitus grūdus. A. Songailos nuomone, su valdžia reikia dar kartą pabandyti tartis, nes mitingais ir triukšmais nedaug ką laimėsime. Ūkininko nuomone, reikėtų pabandyti dar kartą savo nuomonę valdžios atstovams išsakyti suvažiavime.
Marijus Kaktys iš Gintališkės kaimo pasisakė griežtai: su valdžia reikia kalbėtis rimčiau, nes, rodos, ji apie kaimo žmones visai negalvoja – turbūt įsitikinusi, kad šie labai gerai gyvena, o užgriuvę nauji mokesčiai jų visiškai nenuskriaus. M. Kaktys šiuo metu laiko 64 melžiamas karves, o pieną parduoda UAB „Žemaitijos pienas“ – už vieną litrą dabar gauna tik 59 centus.
Su valdžia apie tuos reikalus kalbėta jau ne kartą, tačiau rezultatų pasiekti nepasisekė. Taigi, anot M. Kakčio, reikėtų parodyti, „jog mes sugebam ne tik gaminti maisto produktus, bet mokam išsireikalauti ir tai, kas mums priklauso. Jeigu toks mitingas vyks, būtinai dalyvausiu ir aš. Nenorėkime, kad kas nors kitas už mus kovotų, reikia pasirūpinti patiems.“
Pagrindiniai reikalavimai, kuriuos žemdirbiai pasirengę kelti mitinguose: atidėti pajamų ir pelno mokesčių taikymą, išlaikyti nacionalines tiesiogines išmokas už 2009 m. praėjusių metų lygiu ir jas pieno gamintojams išmokėti anksčiau, grąžinti PVM lengvatą žemės ūkio produktams.
Taigi problemų tikrai nemažai, o kaip jas bandys spręsti patys žemdirbiai, turėtų netrukus paaiškėti.