
Toks smagus šurmulys Plungėje seniai bebuvo! Antradienio pavakarę miesto aikštė pakvipo blynais, čia skambėjo tranki muzika, vyko šokiai, būriavosi ne tik žmonės, bet ir gražuolės Morės, kurios atsiliepė į kultūros centro kvietimą sulėkti į joms skirtą sąskrydį Senamiesčio aikštėje. Taip šauniai Plungėje švęstos Užgavėnės. Linksmybių netrūko ir kitur: miestelių, kaimelių bendruomenės linksminosi iš širdies ir garsiai varė jau pabodusią žiemą iš kiemo.
Norint švęsti Užgavėnes vakaro laukti nereikėjo. Dar iki pietų buvo galima užsukti į Žemaitės memorialinį muziejų Bukantės dvarelyje, kur buvo laukiami visi norintys patirti šias linksmybes.
Visur kitur Užgavėnių šurmulys prasidėjo vakarop. Tradiciškai į šią šventę mūsų mieste kvietė Plungės kultūros centras. Tiesa, jau praėjusią savaitę buvo ženklų, kad artėja Užgavėnės. Kultūros centras inicijavo Morių sąlėkį ir kvietė įmones, įstaigas, organizacijas ir visus, kas tik nori, savo sukurtą Užgavėnių simbolį – Morę – pristatyti į Senamiesčio aikštę, kad plungiškiai ir miesto svečiai galėtų gražuolėmis pasigėrėti. Džiugu, kad atsiliepusiųjų nepritrūko ir Plungės centrą kurį laiką puošė šios išskirtinės… dekoracijos, atlaikiusios išbandymą ir lietumi, ir stipriu vėju.
Antradienio pavakarę Senamiesčio aikštėje vyko Morių sąlėkio baigiamoji šventė – Užgavėnės! Jau dieną čia pradėjo kilti mugės palapinių kaimelis – ženklas, kad šventės dalyvių laukia ne tik muzika ir dainos, bet ir galimybė įsigyti gardžių kepinių, mielų niekučių, o gal ir visai rimtų pirkinių.
Kokios Užgavėnės be blynų?! Tad užsukusiems į aikštę nosis kuteno čia kepamų blynų kvapas. Tradiciškai pačius skaniausius ir įvairiausius: mielinius ar bulvinius, įprastus miltinius, pagardintus razinomis ir saldžiausiomis uogienėmis, čirškino būrys kepėjų: politinių partijų atstovai labai stengėsi būti vaišingi. Ne tik blynai tą vakarą buvo kepami – paskanauti buvo galima iškeptų stintų ar išvirtos gardžios kopūstienės. Taigi Užgavėnės, kaip ir priklauso, Plungėje buvo netgi labai sočios!
Puikią nuotaiką tą vakarą Senamiesčio aikštėje kūrė šaunūs Plungės kultūros centro kolektyvai: „Rokunda“, vadovaujama Alfredo Lučinsko, „Gondinga“, kurios vadovė Dalia Stasikėlienė, vaikų ir jaunimo liaudies muzikos kapela su savo vadove Rita Džiaugiene.
„Šindėina rēk būtė baisē pasėstrajėjusīms, garsē šauktė, klīktė, dainioutė, garsē lēstė mozėka, kad ta žėima mautu kūlverstēs ėš mūsa kėima i nabsogrīžto“, – visus kvietė linksmintis viena iš renginio vedėjų Boba. Ji bandė įtikinti savo Biesą, kad jau pats laikas ne tik į kiemą, bet ir į širdis pasikviesti pavasarį – juk žiema baisiai įgrisusi.
O Biesas labai džiaugėsi Morių sąlėkio dalyvėmis – norėjo visas šokdinti, bet teko išrinkti tą pačią gražiausią. Tai buvo netgi labai sunkus darbas, nes visos buvo vertos apdovanojimų. Vis dėlto komisija nusprendė, jog pačia pačiausia tapo Plungės krizių centro Morė. Padėkos raštai už dalyvavimą šioje smagioje Plungės kultūros centro iniciatyvoje įteikti visiems dalyviams: Stonaičių socialinės globos namams, Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus „Boružiukų“ grupei, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Šiaurės Rytų centro Plungės filialui, Plungės lopšeliui-darželiui „Pasaka“, Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijai, Plungės technologijų ir verslo mokyklai, Plungės rajono savivaldybės administracijai, Plungės visuomenės sveikatos biurui.
Prisivalgę blynų, prisišokę, prisidainavę ir pasveikinę Kanapinį, kovoje nugalėjusį Lašininį, plungiškiai nepamiršo ugnyje sudeginti savo negandų – viena iš Morių sąlėkio dalyvių paskendo ugnyje kartu su visais žiemos rūpesčiais.