
Pasitikdamas kovo 27-ąją minimą Tarptautinę teatro dieną, Plungės kultūros centras kasmet rengia spalvingą ir nuotaikingą jaunųjų teatralų šventę „Vaikiško teatro pavasaris“. Šis renginys – tradicinis, organizuojamas jau 18-ąjį kovą. Jau ketvirti metai, kai į šią šventę, be mokyklų ir kultūros centrų teatrų, puikiai įsilieja ir patys mažiausieji – lopšelių-darželių auklėtiniai.
Kaip sakė viena iš pagrindinių šios šventės organizatorių, Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Saula“ vadovė ir režisierė Sigita Matulienė, šiųmetinei šventei, kuri vyks kovo 25-ąją, nuo pat 10 valandos ryto, ruošiasi lopšeliai-darželiai „Saulutė“ ir „Pasaka“, Vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinės mokyklos ir „Saulės“ pradinio ugdymo skyriaus, Senamiesčio vidurinės, Platelių gimnazijos, Plungės ir Žemaičių Kalvarijos kultūros centrų teatrai.
Tiesa, pernai spektakliukus šventei buvo parengę visi lopšeliai-darželiai. Šiemet beliko du mažųjų teatriukai. Tačiau džiugu, kad šventė turi vieną patį ištikimiausią dalyvį – Žemaičių Kalvarijos jaunimo teatrą „Vyturys“, šiemet pristatysiantį spektaklį pagal R. Kaškausko pjesę „Mirusi šokėja“.
Šventę pradės mažiausieji aktoriai – pradinukai ir darželinukai, vaidinsiantys „Sniego karalienę“, „Vėjo nuotykius“, „Raudonkepuraitę ir gerąjį vilką“.
12 valandą į premjerą pakvies Sigitos ir Romo Matulių vadovaujamo Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Saula“ vaikų grupės aktoriai. „Saula“ šventei parengė spektaklį „Velnių monai“, kurio scenarijus parašytas pagal lietuvių liaudies pasakų rinkinį „Nė velnio nebijau“. „Visi ligšioliniai mūsų spektakliai vaidinti bendrine kalba, per šį – „Velnių monai“ – pirmąkart kalbėsime žemaičių tarme. Naujų pjesių vaikams nėra daug, todėl šįkart nutarėme pasinerti į lietuvių liaudies pasakų lobyną, prisiliesti prie folkloro“ – kalbėjo S. Matulienė. Pagrindinis šio spektaklio personažas – Tinginys Jonas (aktorius Mantas Verslauskas).
Beje, pernai premjerą „Vaikiško teatro pavasariui“ rengė „Saulos“ jaunimo grupė, vaidinusi J. Grušo „Meilė, džiazas ir velnias“. Šiemet premjeros „misija“ pavesta vaikų grupei, o jaunimas ruošiasi respublikinei šventei „Nenuoramos“ Ukmergėje, tarptautiniam vaikų ir jaunimo teatrų festivaliui „Mažoji Melpomenė“ Plungėje ir pasauliniam vaikų teatro festivaliui Vokietijoje, kuriame plungiškiai atstovaus visoms Pabaltijo šalims.
Po „Saulos“ premjeros į sceną lips Senamiesčio vidurinės mokyklos, Platelių gimnazijos ir Žemaičių Kalvarijos aktoriai. Plungiškiai pristatys spektaklį pagal V. Palčinskaitės pasaką „Juodanosės prasižiojo“, plateliškiai – „Kurk, dainuok, improvizuok“ pagal I. Krylovo pasakėčias.
„Vaikiško teatro pavasario“ šventę baigs suaugusiam žiūrovui skirtas spektaklis – 18 valandą plungiškiai turės unikalią progą susipažinti su Tatarstano jaunimo teatro studija „Kliuč“. Prieš 7 metus įkurta studija yra viena iš geriausių Rusijoje, vaidina daug spektaklių, iš kurių ne vienas pelnęs įvairių apdovanojimų.
Patys „Kliuč“ teatralai kasmet kovo pabaigoje-balandžio pradžioje organizuoja jaunimo teatrų festivalį „Deistvujuščije lica“. 2009 metais teatras iš tarptautinio festivalio, kur vaidino spektaklį „Baltosios naktys“, grįžo pelnęs ne tik žiūrovų simpatijų prizą, bet taip pat ir laureatų diplomą už geriausią vyro vaidmenį. Kolektyvas – daugkartiniai Rusijos festivalio „Zolotaja maska“ laureatai, festivalių, skirtų M. Cvetajevai atminti, laureatai.
Į Plungę kolektyvas iš Rusijos atveš Aristofano pjesę „Lisistrata“. Aristofanas (apie 446–385 m. pr. Kr.) – didysis graikų ir viso Antikos pasaulio dramaturgas, vienintelis iki mūsų dienų išlikęs antikinės Graikijos komedijų autorius. Lisistrata (Lisistratė) – tai pagrindinės herojės vardas, kuris senąja graikų kalba reiškia „paleidžianti kariuomenes”.