Liepos 3 dieną į posėdį susirinkusiam Rietavo savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komitetui darbo nebuvo daug – darbotvarkę sudarė vos keturi klausimai.
Į lopšelį-darželį – tik nuo 2 metų
Pirmiausia pritarta Vaikų priėmimo į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes Rietavo lopšelyje-darželyje tvarkos aprašui.
Įstaigos vadovė Stefa Steponavičiutė paaiškino, kad tvarkos aprašas koreguojamas atsižvelgiant į pasikeitusias higienos normas.
Iki šiol rietaviškiai savo atžalas į darželį galėjo vesti nuo 1,5 metų. Naujoje tvarkoje nurodyta, kad vaikai į šią ugdymo įstaigą bus priimami tik nuo 2 metų amžiaus. Kaip teigė S. Steponavičiutė, nors eilių į lopšelį-darželį Rietave nėra, grupės jau visiškai užpildytos. Taupant vietas ir atsisakyta pačių mažiausiųjų, nes pagal higienos normas 2–3 metų grupę gali lankyti 15 vaikų, o iki 2 metų – tik 10 vaikų.
Komiteto nariams pasidomėjus, kaip ketinama spręsti problemą, jeigu ateityje įstaigoje pritrūks vietų, direktorė atsakė: „Ikimokyklinio amžiaus vaikų daugėja, bet darželio galimybės – ant ribos. Jau suformuotos visos dvylika grupių. Jeigu atsitiktų taip, kad pritrūktų vaikams vietų, tektų nebeformuoti priešmokyklinių grupių, kurias dabar turime dvi. Priešmokyklinis ugdymas būtų vykdomas gimnazijoje.“
Temą užbaigė meras Antanas Černeckis: „Kol problemos nėra, ir nepulkime stačia galva jos spręsti.“
Mokymo priemonės gimnazijoms
Posėdžiautojai neprieštaravo ir sprendimo projektui, kuriuo numatoma iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos perimti turtą už 8 743,46 Eur ir perduoti jį naudoti Rietavo Lauryno Ivinskio ir Tverų gimnazijoms. Kaip paaiškinta, šis turtas – tai mokymo priemonės, skirtos projektui „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologijų mokslo priemonėmis“ įgyvendinti. Už įgyjamą turtą sumoka Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
Parama galės naudotis daugiau mokinių
Su Socialinės paramos mokiniams teikimo Rietavo savivaldybėje tvarkos aprašo nauja redakcija komiteto narius supažindino Savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Sandra Rėkašienė.
Moksleiviai gali naudotis dviem socialinės paramos rūšimis – nemokamu maitinimu ir parama mokinio reikmenims įsigyti.
Kaip kalbėjo vyr. specialistė, mokiniai teisę į nemokamus pietus ir paramą mokykliniams reikmenims įsigyti turi, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio. Pagal naująją tvarką paramos mokiniams galės kreiptis daugiau žmonių, nes įstatyme numatyti atskiri atvejai, kuriais ji bus teikiama net tada, kai VRP viršys nustatytą ribą. Tokios išimtys – šeimos nario liga, nelaimingas atsitikimas, maitintojo netekimas, kai šeimoje auga trys ir daugiau vaikų ar vienas iš narių yra neįgalus, ir t. t.
Politikai pasidžiaugė tuo, kad didesnė dalis moksleivių iš mažas pajamas gaunančių šeimų gaus nemokamą maitinimą ir bus aprūpinti mokykliniais reikmenimis. Dar vienas džiugus faktas, kad mokinio reikmenims skiriama suma nuo buvusių 57 eurų padidėjo iki 76 eurų.
Tvarką nutarta teikti tvirtinti Savivaldybės tarybai.
Sporto taryba turės ką aptarti
Pritarta siūlomai Rietavo savivaldybės sporto tarybos sudėčiai. Į ją įtraukti sutrikusio intelekto žmonių globos draugijos „Rietavo viltis“ pirmininkė Angelė Arienė, Savivaldybės tarybos nariai Povilas Batavičius ir Virgilijus Ruškys, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistas Mantas Vaičekauskas, miesto seniūnas Petras Lengvenis, sporto klubų ir mokymo įstaigų atstovai Andrius Černeckis, Nijolė Dovidauskienė, Saulius Jonušas, Sigitas Kažukauskas, Augustas Šlimas ir Juozas Norkevičius.
Aptariant šį klausimą A. Šlimas domėjosi, kokiu principu bus dalijamos sportui skirtos lėšos. Politikas ir kūno kultūros mokytojas neslėpė įsitikinimo: „Jeigu klubas neatsiunčia atstovų į Savivaldybės organizuojamus sporto renginius, vadinasi, jis neveikia – egzistuoja tik formaliai. Reikėtų gerai pagalvoti, ar tokiam klubui verta skirti pinigų?“
„Būtent šiuos klausimus ir spręs Sporto taryba“, – atsakė į kolegos pasvarstymus meras A. Černeckis.
A. Šlimas taip pat domėjosi, ar neplanuojama įdarbinti trenerio: „Turime tiek sporto bazių, laikas mums žengti į priekį. Gal iš sportui remti skirtų lėšų galėtume samdyti trenerį?“
„Sporto taryba tikrai turės ką aptarti. Tačiau su treneriais nėra taip paprasta. Niekas nebenori dirbti. Kai reikėjo plaukimo trenerio – neradome, teko prašyti pensininko, kad imtųsi šio darbo“, – situaciją paaiškino Savivaldybės vadovas.