![](https://laikrastisplunge.lt/wp-content/plugins/lazy-load/images/1x1.trans.gif)
Vėluoti – nemalonu. Ką tai reiškia, žino vienas Žlibinuose gyvenantis berniukas, kuris turi rūpestį – kaip suspėti į futbolo treniruotes Plungėje. Priemiestiniu autobusu atkakus iki miesto centro, reikia skubėti į stadioną, esantį prie Plungės technologijų ir verslo mokyklos. Laikas jaunąjį sportininką spaudžia, tad tėvai rado išeitį – nupirko sūnui elektrinį paspirtuką. Juo važiuojant į treniruotes galima suspėti. Bet vėlgi problema – vairuotojas draudžia į autobusą lipti su paspirtuku. „Ar gali taip būti?“ – klausia berniuko mama.
Su redakcija savo rūpesčiu pasidalijusi žlibiniškė pasakojo, jog jos vaikas šiuo metu mokosi nuotoliniu būdu. Pamokoms pasibaigus, kelis kartus per savaitę iš Žlibinų jis savarankiškai vyksta į Plungę, nes jau keletą metų lanko jam patinkančio futbolo treniruotes. Jos vyksta pavakare – 17 valandą. Džiugu, kad vaikas gali pasinaudoti priemiestiniu autobusu, kuris Žlibinų gyvenvietėje, grįždamas į Plungę, stabteli 16.17 val.
„Sūnus mieste išlipa stotelėje prie pašto. Iki stadiono pėstute yra tolokai, o ir laikas iki treniruotės – keletas minučių, tad suspėti sudėtinga. Turint elektrinį paspirtuką problemos nebelieka. Tačiau susidūrėme su kita – autobuso vairuotojas sūnaus su paspirtuku kažkodėl nenori vežti, nors vaikas visada jį sulanksto. Tad kiek jis ten tos vietos teužima! Keleivių tuo metu nedaug, todėl paspirtukas niekam netrukdo. Apmaudžiausia, kad kažkurią dieną vairuotojas net nesustojo, nors tikrai turėjo matyti, kad sūnus stovi stotelėje ir laukia autobuso. Aišku, jis turėjo paspirtuką“, – piktinosi mama.
Taigi ar elektrinis paspirtukas draudžiamas daiktas autobuse?
Plungės autobusų parkui laikinai vadovaujanti Judita Danienė, pasidomėjusi šia situacija, komentavo:
– Paspirtuką vaikas tikrai gali vežtis. Keleivis turi teisę autobuse vežtis vieną bagažą, kurio matmenys – iki 120 cm. Žinoma, neužimdamas laisvos sėdimosios vietos. Reikalavimas tik toks, kad paspirtuką berniukas laikytų sulankstytą prie savęs, o ne paliktų, pavyzdžiui, prie vairuotojo. Kiek žinau, buvo situacija, kai už vaiko palikto paspirtuko užkliuvo kitas keleivis. Gal tada vairuotojas kažką ir pasakė berniukui. Kaip bebūtų, vaikas drąsiai gali lipti į autobusą ir vežtis kartu paspirtuką.“
Panašu, kad bėdos neliko. Džiugu, kad problema išspręsta. Vis dėlto apmaudu, kad supratingumo ir malonesnio bendravimo vairuotojui pritrūko. Negi paaiškinti taisykles negrasinant, kad neįleis į autobusą, sudėtinga?