Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare ir įsiliejus į Šengeno erdvę, vis daugiau šalies gyventojų studijuoja ir dirba užsienyje. Nors neretai į gimtąją šalį jie grįžta tik trumpam, čia siekia įgyti teisę vairuoti transporto priemones ir gauti vairuotojo pažymėjimą.
Valstybės įmonė „Regitra“ atkreipia dėmesį, kad laikyti vairavimo egzaminus vairuotojo pažymėjimui gauti arba išduoti naują vairuotojo pažymėjimą vietoj prarastojo teisės aktai leidžia tik Lietuvos Respublikoje gyvenamąją vietą deklaravusiems ir nuolat joje gyvenantiems asmenims.
Gyventojams neretai kyla klausimų, kodėl nėra galimybės laikyti vairavimo egzaminų iškart grįžus į Lietuvą.
Vadovaujantis 1991 metų liepos 29 dienos Europos Sąjungos Tarybos direktyva dėl vairuotojo pažymėjimo, kurios nuostatos perkeltos į nacionalinius teisės aktus, nuolat Lietuvos Respublikoje gyvenančiuoju laikomas asmuo, kuris šalyje gyvena ilgiau kaip 185 dienas be pertraukos arba bent 185 dienas kiekvienais kalendoriniais metais.
185 dienų terminas gali būti netaikomas, jei užsienyje gyvenęs pilietis pateikia dokumentus, įrodančius, jog jo asmens ryšiai šiuo metu siejami tik su Lietuvos Respublika.
Nuolat Lietuvos Respublikoje gyvenančiu asmeniu taip pat laikomas studentas (užsienio valstybės pilietis ar asmuo be pilietybės), kuris studijuoja Lietuvoje mažiausiai 6 mėnesius. Kreipdamiesi į „Regitros“ egzaminų centrą, šie gyventojai turėtų pateikti mokymo įstaigos išduotą pažymą, kad studijuoja ne mažiau kaip 6 mėnesius.
Informaciją apie Lietuvos Respublikoje gyvenamąją vietą deklaravusius asmenis „Regitra“ gauna tiesiai iš gyventojų registro duomenų bazės, todėl norintiesiems laikyti vairavimo egzaminus ir gauti vairuotojo pažymėjimą nereikia papildomai rūpintis deklaravimo vietą įrodančiais dokumentais.
2008 metais „Regitros“ egzaminų centruose 69,9 tūkst. gyventojų išlaikė vairavimo egzaminus ir įgijo teisę gauti B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, t. y. 16,5 proc. daugiau nei 2007-aisiais.