
Plungės rajono savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir ekologijos komiteto posėdyje kalbėta apie socialiniuose būstuose gyvenančių nuomininkų kontrolę, tų butų priežiūrą. Savivaldybės įmonės „Plungės būstas“ direktorius Zigmantas Daugėla trumpai išdėstė, kaip jiems sekasi dirbti šioje srityje, su kokiais iššūkiais tenka susidurti. „Ne patys geriausi žmonės ten gyvena“, – konstatavo vadovas.
Z. Daugėlos teigimu, „Plungės būsto“ darbuotojai vieną kartą per metus tikrai stengiasi apsilankyti visuose Savivaldybei priklausančiuose socialiniuose būstuose, kurie yra išnuomoti, o jei sulaukiama skundų – ir dažniau. Direktorius neslėpė, kad jų „auditorija“ nėra pati idealiausia – ne paslaptis, kad pasitaiko ir labai konfliktiškų, ir piktybiškai besielgiančių, nesitvarkančių, netausojančių savo gyvenamosios vietos. Nors „Plungės būstas“ su nuomininkais pasirašo konkrečią, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintą, nustatytos formos nuomos sutartį, kuriame išdėstytos visos nuomos sąlygos, tačiau paprastai susitvarkyti su socialinio būsto gyventojų daromais pažeidimais nėra labai paprasta.
„Sutartyje yra numatyta, kad privaloma daryti einamąjį būsto remontą, tačiau nelabai į tai kreipiamas dėmesys. Visų mūsų nuomininkų pajamos menkos, net už nuomą ne visi kiekvieną mėnesį tvarkingai sumoka, tai ką jau kalbėti apie remontą… Kitą sykį ir dažų nuperkame, bet ir to darbo nesugeba savarankiškai padaryti“, – kalbėjo Z. Daugėla.
Tiesa, direktorius pažymėjo, jog pasitaiko atvejų, kai būstas aptvarkomas, tačiau darbai atliekami dažnai nekokybiškai, taigi dar klausimas, ar toks remontas nepadaro daugiau žalos nei naudos. „Taip ir gyvena, kol nugyvena būstą visiškai“, – pridūrė Z. Daugėla.
Komiteto nariai domėjosi, kiek nuomininkams atsieina tokio būsto nuoma. „Iki šimto eurų per mėnesį, dažniausiai apie 70 eurų“, – informavo pranešėjas.
Direktorius pastebėjo, kad vis dėlto ne vėluojantis nuomos mokestis yra jų galvos skausmas. Dar daugiau rūpesčių kelia atvejai, kai reikia apskritai „perimti“ nuomotą socialinį būstą. „Paskambina, pasako, kad raktą paliko, o tu ir ieškok paskui, kur, pas ką, o dar ir neaišku, kokį butą pamatysime įėję“, – darbo aktualijas dėstė „Plungės būsto“ vadovas.
Jei nuomininkas nevykdo savo įpareigojimų, galima jį prieš tai įspėjus iškeldinti. Bet ir čia ne viskas taip paprasta, kaip gali atrodyti. „Būna atvejų, kai išnuomojame būstą, o moteris tampa nėščia, tačiau gyvenimo būdas nesikeičia, kaimynų skundai dažnėja. Tačiau iškeldinti tokią nuomininką ne taip ir lengva“, – užsiminė Z. Daugėla.
„Aišku, čia tikra vargo vakarienė“, – nelabai kolegoms turint komentarų šia tema, tepasakė komiteto narė Asta Beierle Eigirdienė.
Pikta, kai zmones nevertina to, ka gauna. Zinoma, yra ir kurie visomis isgalemis stengiasi susitvarkyti, isikurti kiek imanoma jaukiau, susiremontuoti. Draugams ikurtuviu proga dovanojome kopecias https://www.bausa.lt/irankiai/kopecios-pastoliai/buitines-kopecios nes tikrai paremontuoti ta busta reikejo ir jie to emesi. Taciau pastebiu, jog vyrauja nuomone, jog socialiniame buste gyvena tik visiskai asocialus zmones, bet juk negalima vieno netinkamo pavyzdzio priskirti visai zmoniu grupei