![](https://laikrastisplunge.lt/wp-content/plugins/lazy-load/images/1x1.trans.gif)
Gruodžio viduryje po kelių savaičių pertraukos į posėdį Plungės rajono savivaldybėje susirinko Sporto taryba. Iki galo sutarta dėl Sporto plėtros programos lėšų paskirstymo, patvirtintas šių metų geriausių sportininkų dešimtukas.
Kadangi lapkričio mėnesio posėdyje nebuvo patvirtintas Sporto plėtros programos lėšų skyrimo tvarkos aprašas, šį kartą vėl grįžta prie jo.
Kaip ir kasmet, tokiame apraše numatyta, kad dalis pinigų bus skiriama premijuoti sportininkus ir jų trenerius, pasiekusius svarių rezultatų garsinant Plungę Lietuvoje ir užsienyje.
Lėšos renginiams
Masiniams rajono sporto ir sveikatingumo renginiams organizuoti teks 35 proc. sportininkams skirtų vietos biudžeto lėšų (pernai buvo 20 proc.). Kaip sakė Sporto tarybos pirmininkas Algirdas Pečiulis, turint omenyje, kad kelerius pastaruosius metus skiriama suma nelabai kito, galima daryti prielaidą, kad pinigine išraiška tai turėtų būti apie 12 600 eurų (pernai – 7 200 eurų). Iš šių pinigų įvairių sporto šakų rajono pirmenybėms rengti, kaip ir ankstesniais metais, numatyta 20 proc. Tačiau Plungės sporto ir rekreacijos centro direktorius Alvydas Viršilas prašė duoti šiek tiek daugiau, jei norima ir toliau Plungėje tinkamai organizuoti krepšinio ir futbolo pirmenybes. Daug nesiginčijusi Sporto taryba finansavimą padidino iki 25 proc.
Šalies, tarptautinio lygio renginiams organizuoti anksčiau buvo numatyta 60 proc. lėšų, šiais metais 10 proc. sumažinta, bet galiausiai apsistota ties 35 procentais. Kaip pastebėjo A. Pečiulis, kadangi bendra suma padidinta, tad ir sumažinus procentus piniginė išraiška vis tiek bus didesnė nei pernai (4 320 ir 4 410 eurų). Rajono, apskrities lygio sveikatingumo renginiams skiriamų lėšų procentai pakelti nuo 20 iki 40.
Reprezentacija
Rajonui reprezentuoti Lietuvoje ir užsienyje (dalyvauti čempionatuose, taurės varžybose) iš Sporto plėtros programos numatyta 60 procentų vietoj buvusių 55. Iš šio katilo liūto dalis – 70 proc., kaip ir ankstesniais metais, atiteks komandinių sporto žaidimų klubams.
Individualių ir dvikovinių sporto šakų klubai buvo nuskriausti: vietoj 24 procentų iš pradžių siūlyta 20, bet galiausiai apsistota ties 22 procentais. Techninių sporto šakų (autokrosas, motokrosas) klubai gali džiaugtis – nuo pradžioje buvusių 6 procentų siūlyta pakelti iki 10 procentų. Tačiau nutarta finansavimą padidinti iki 8 proc.
Šachmatų trenerė Genovaitė Žalimienė domėjosi, kodėl buvo sumažinti procentai individualių ir dvikovinių sporto šakų klubams. „Praėjusiame posėdyje pasiūlyta didinti finansavimą techninėms sporto šakoms. Kad vienam padidintume, kitam turime sumažinti“, – atsakė A. Pečiulis.
Rezervas – 5 proc.
Naujajame Sporto plėtros programos lėšų skirstymo tvarkos apraše 5 procentus nuo skirtosios sumos planuojama palikti rezerve. Kaip paaiškino pirmininkas, išaiškėjus, kad seniūnijoms neužtenka pinigų sumokėti starto mokestį norint dalyvauti mėgėjų sporto žaidynėse, šios lėšos ir bus tam panaudotos, aišku, jei seniūnijos tose žaidynėse dalyvaus.
Taigi procentai paskirstyti. Dabar tik lieka sulaukti, kol bus patvirtintas Savivaldybės biudžetas ir paaiškės, kiek pinigų numatyta Sporto plėtros programai.
Praeitą mėnesį vykusiame Sporto tarybos posėdyje svarstant prašymą skirti lėšų mokinių komandoms nuvykti į žaidynes buvo nuspręsta išsiaiškinti, kam mokyklos panaudoja pinigus, gautus už sporto salių nuomą. Mokymo įstaigos informaciją pateikė, bet, kaip sakė Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistė Julija Čiuželienė, ne visos detalizavo, tik nurodė procentus ir pan. Taigi sutarta, kad prie šio klausimo dar bus grįžta. O A. Viršilas siūlė pasidomėti, kada mokyklos paskutinį kartą keitė sporto salių nuomos įkainius.