Vasario 29-ąją Plungės viešojoje bibliotekoje surengta popietė „…didelė garbė būti auka už tautą“, skirta rašytojo Balio Sruogos (1896–1947) 120-osioms gimimo metinėms paminėti. Renginį organizavo Technologijų ir verslo mokyklos mokytojai ir mokiniai.
Popietės vedėjai susirinkusiesiems pristatė Lietuvos poeto, prozininko, dramaturgo, teatrologo, literatūros ir tautosakos tyrinėtojo B. Sruogos, kurio gimimo sukaktis minima vasario 2 dieną, biografiją. Papasakota, kad rašytojo tėvai turtingi ūkininkai susilaukė aštuonių vaikų, užaugo penki sūnūs. Keturis iš jų leido į mokslus. Tiesa, tikėjosi, kad sūnus Balys taps kunigu, bet jis 1914 metais išvyko į Petrogradą (dabartinį Sankt Peterburgą) ir įstojo studijuoti miškininkystės.
Po metų B. Sruoga perėjo į Petrogrado imperatoriškojo universiteto Istorijos ir filologijos fakultetą, paskui – į Maskvos universiteto Istorijos ir filologijos fakultetą studijuoti literatūros. Į Lietuvą grįžo 1918 m. Įsikūrė Vilniuje, o po metų pėsčiomis pasiekė Kauną. Dirbo spaudoje. Nuo 1921 m. studijas tęsė Vokietijoje, Miuncheno universitete. 1924 m. gavo filosofijos daktaro laipsnį ir grįžo į Lietuvą. Netrukus vedė istorikę Vandą Daugirdaitę, susilaukė dukters Dalios. Nuo 1924 iki 1940-ųjų gyveno Kaune, dirbo Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakultete. 1932 m. B. Sruogai suteiktas ekstraordinarinio profesoriaus laipsnis. Kaip dramaturgas jis pradėjo reikštis 1930-aisiais, pirmoji drama – „Milžino paunksmė“. Nuo 1940 m. gyveno Vilniuje. Per penkiolika darbo metų paskelbė 14 grožinės ir mokslinės literatūros knygų.
1943 m. vokiečiai B. Sruogą suėmė ir išvežė į Štuthofo koncentracijos stovyklą. Iš jos išlaisvintas po dvejų metų. Lageryje patirtų išgyvenimų paskatintas 1945 m. parašė atsiminimų knygą „Dievų miškas“. Ji išleista tik 1957 metais. Rašytojas mirė 1947-aisiais. Paskutiniuosius dvejus metus jis praleido tragiškoje vienatvėje, susisiekti su į Vakarus pasitraukusia šeima jam nebepavyko.
B. Sruoga įrašytas į Lietuvos iškiliausių asmenybių šimtuką.
Technologijų ir verslo mokyklos moksleiviai, kuriuos paruošė lietuvių kalbos mokytojos Violeta Bražinskienė, Vilma Gedgaudienė ir Danutė Sausdravienė, skaitė B. Sruogos poeziją, vaidino jo kūrinių „Milžino paunksmė“ ir „Dievų miškas“ ištraukas.
Baigiantis renginiui visiems dėkojo Technologijų ir verslo mokyklos direktorius Audrius Misiūnas. „Manau, šis pasirodymas jums bus viena geriausių pamokų, kuri tikrai pravers gyvenime“, – kreipdamasis į mokinius sakė jis. Direktorius pasidžiaugė ir talentingomis pedagogėmis, sugebančiomis iš ugdytinių „išspausti“ visus gabumus.
Mokytojos D. Sausdravienės teigimu, mokykla puoselėja tradiciją paminėti visų rašytojų sukaktis. O jei pavyksta gerai pasiruošti, norisi ir kitiems parodyti. „Biblioteka yra mūsų draugas, kuris visada priima“, –
kalbėjo pedagogė.
Mokiniams ir mokytojoms dėkojo ir Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė. Pasinaudodama proga įstaigos vadovė paminėjo, kad šiemet per Plungės miesto šventę bus organizuojama tarptautinė fotobienalė, kurios metu bus galima susipažinti su japonų kultūra. Pristatyta ir kita su Japonija susijusi naujiena – V. Skierienė jau pradėjo įgyvendinti sumanymą 2017-aisiais į Lietuvą, į Vilniuje vykstančią „Knygų mugę“, o vėliau gal ir į Plungę pasikviesti visame pasaulyje žymų japonų rašytoją Harukį Murakamį. Pirmieji parašai po kvietimu, skirtu garsiajam kūrėjui, pradėti rinkti būtent šiame renginyje.