
Plungės kultūros centras, sveikindamas Plungės miestą su 230-uoju gimtadieniu, įteikė jam dovaną – plungiškių susidomėjimo sulaukusį renginių ciklą „Eksperimentinės meno jungtys“. Tai: „Muzikuojanti Vytauto gatvė“, „Šokantis miesto fontanas“ bei šiuolaikinio meno, instaliacijų, šviesų ir muzikos erdvė „Sklepas“, kvietusi užsukti į kultūros centro rūsius ir susipažinti su ten įsikūrusiais menais.
Gatvės teatro muzikinį spektaklį „Muzikuojanti Vytauto gatvė“ Plungės kultūros centras kūrė kartu su Klaipėdos Pilies teatro aktoriais, kurių dėka plungiškiai ir miesto svečiai lyg kitomis akimis – per muzikos, dainų ir šokių sintezę – pamatė Vytauto gatvės pastatus, parduotuvių vitrinas, namų langus. Spektaklyje dalyvavo ir Plungės kultūros centro simfoninio orkestro muzikantai Simonas Šimkus, Gintarė Prialgauskaitė, Martynas Untulis, Akvilė Sabaliauskaitė, Dominykas Balsys, ansamblio „Hello“ solistė Akvilė Skersonaitė bei Eglės baleto studijos šokėjos. Aktyviomis dalyvėmis tapo ir Vytauto gatvės įmonės bei įstaigos, meną įsileidusios į savo patalpas.
Visi keliavusieji „Muzikuojančia Vytauto gatve“ pasiekė kitą projekto erdvę – Senamiesčio aikštę, kur jų laukė „Šokantis miesto fontanas“ – spalvingas ir intriguojantis šokio, muzikos, šviesų ir vandens etiudas. Į jį įsiliejo Monikos Aniščenko vadovaujama kultūros centro šiuolaikinių šokių studija „Hera“, Eglės baleto studijos, kuriai vadovauja Eglė Norkevičiūtė, balerinos.
Ir „Muzikuojanti Vytauto gatvė“, ir „Šokantis miesto fontanas“ žiūrovus žavėjo jau sutemus, na, o prieš tai, dar tik vakarėjant, buvo atidaryta ir pristatyta šiuolaikinio meno, instaliacijų, šviesų ir muzikos erdvė „Sklepas“, kurioje savo kūrybą pristatė net 12 jaunųjų menininkų iš visos Lietuvos. Tiesa, kūriniai – ne atvežti, o sukurti vietoje – jaunimas kultūros centro rūsiuose triūsė visą savaitę, kol galų gale žiūrovams atvėrė savo kūrybines erdves. Beje, atidarymas buvo netradicinis: vietoj juostelės – viela, vietoj žirklių – replės.
Užėjusieji į „sklepą“ galėjo susipažinti su Ugnės Upės Pilitauskaitės, Jokūbo Venckaus, Donato Kuzminsko, Emilijos Višinskaitės, Augustės Kunevičiūtės, Algio Sprindžiūno, Mindaugo Rigos, Simono Kotovo, Eisvinos Jurkevičiūtės, Simonos Gabijos Litvinaitytės, Karolio Šukaičio ir Viktorijos Venckutės kūryba: tapyba, grafika, instaliacijomis, iliustracijomis, scenografija, monumentaliąja tapyba, grafičiais, dizainu ir performatyviosiomis fotografijomis. Visa tai – rūsiuose. Be to, skambėjo speciali muzika, o vienoje iš erdvių buvo galima ir pašokti.
Kiekvienas menininkas, dauguma kurių buvo atvykę iš Vilniaus, kūrė savo pasirinktoje rūsio erdvėje, taip meno galerijomis paversdami koridorius, sandėlius, ventiliatorines, dirbtuves, seną techniką ir visa kita. Į kūrybinį veiksmą jungėsi ir kultūros centro komanda, kurios rūpestis – apipavidalinimas, pristatymas, apšvietimas, muzikiniai takeliai.
smagu, kai žmonės daro įdomius dalykus, imasi iniciatyvų ir galvoja kaip geriau ir smagiau viską padaryti. mes su viela irgi susidūrę, perkam inmetala.lt