![](https://laikrastisplunge.lt/wp-content/plugins/lazy-load/images/1x1.trans.gif)
Gyventi tvarkingoje aplinkoje, kai už lango žaliuoja graži veja, žydi gėlės, – malonumas, kurį, deja, ne visiems tenka patirti. Pasitaiko, kai akiai malonias žaliąsias zonas greta daugiabučių namų išvagoja įvairūs… „šunkeliai“. Netrūksta jų ir Plungės miesto J. Tumo-Vaižganto gatvės 86-ojo namo prieigose, kaimyninio V. Mačernio gatvės 5A namo žaliojoje zonoje. „Įrengė atliekų surinkimo aikštelę, o dėl tako nepagalvojo. Dabar žmonės išmynė du takelius. Smarkiau palijus purvynas atsiranda“, – skundėsi viena moteris iš 86-ojo namo.
Plungiškei antrino kita moteris, gyvenanti daugiabutyje V. Mačernio g. 5A. Pastaroji pasakojo, jog pro jų namą „visa Plungė praeina“. Šaligatvis neįrengtas, takas išmintas iki purvo, žolės nė pėdsako nelikę. Šį taką pamėgę V. Mačernio, A. Vaišvilos gatvių gyventojai: einant juo kur kas greičiau galima pasiekti J. Tumo-Vaižganto gatvėje esančius didžiuosius prekybos centrus.
„Jūs atvažiuokit ir pažiūrėkit, kas čia darosi, kai palyja. Takai virsta purvynais. Be guminių nepereisi, o neturintys jų stengiasi tas vietas aplenkti, taip takas ir plečiasi į šonus. Gyvenu pirmame aukšte, tai vos ne palei balkoną žmonės vaikštinėja“, – dėstė daugiabučio gyventoja.
Pikta ir apmaudu, kad tų „šunkelių“ daugėja. Du nauji takai atsirado, kai prie J. Tumo-Vaižganto g. 86-ojo namo buvo įrengta pusiau požeminių atliekų konteinerių aikštelė, kuria naudotis gali minėtosios gatvės 86, 84, 94, 96 bei V. Mačernio gatvės 5A, 7A ir 7B namų gyventojai. Link konteinerių vedantys takai lyjant vėlgi pažliunga, o žmonės, nenorėdami išsipurvinti ir lipti į balas, žengia ant žolės ir ją dar labiau ištrypia.
Moterys teigė, jog ne kartą kreipėsi į savivaldybės įmonės „Plungės būstas“ administratorę, prašė atkreipti dėmesį į šią problemą, bet… „Liepia kreiptis į Savivaldybę, seniūniją, „Valdą“. Siuntinėja, ir viskas. Mūsų daugiabučio gyventojai tikrai nėra suinteresuoti už savo pinigus įrengti pėsčiųjų taką, juolab kad pro mūsų namą visa Plungė vaikšto“, – kalbėjo mūsų pašnekovė. Ji taip pat pridūrė, jog gaila žiūrėti ir į vaikus, kurie į „Ryto“ mokyklą vaikšto šaligatviu, kurį po smarkesnio lietaus apsemia, taigi jiems taip pat tenka ieškoti būdų, kaip likti sausiems. „O juk tiek tereikia – kažkiek iškelti šitą vietą, patvarkyti. Tik noro trūksta“, – mano plungiškė.
Plungės miesto seniūnė Dangirutė Jurkuvienė pažadų dalyti neskubėjo. Kaip ir visada, viskas atsiremia į finansus. „Šiemet niekam kitam, išskyrus komunalines paslaugas, pinigų neturime. O šaligatviams kloti reikia ir lėšų, ir skelbti paslaugos pirkimą, ir t. t. Aišku, atkreipsime dėmesį į šias pastabas, nuvyksime ir įvertinsime būtinybę dėl pėsčiųjų tako įrengimo“, – sakė seniūnijos vadovė. D. Jurkuvienė paminėjo, jog seniūnija paprastai bent porą kartą per metus surengia apžvalgą mieste, daro būtinų darbų analizę, dėlioja prioritetus.
Seniūnė sutinka, jog žmonių noras gyventi gražiai ir patogiai yra sveikintinas dalykas, tačiau ne viskas taip paprasta. „Viskas priklauso nuo pinigų. Man toks jausmas, kad Plungėje 20–30 metų niekas nebuvo daryta. Normalu, kad žmonės, pamatę sėkmingai įgyvendintus didžiuosius miesto tvarkymo projektus, tvarkos nori ir savo namų aplinkoje“, – pridūrė D. Jurkuvienė.
Atkreipti dėmesį į gyventojų pastabas ir pasiaiškinti situaciją žadėjo ir laikinai „Plungės būstui“ vadovaujanti Asta Rimkuvienė. Ji taip pat pastebėjo, jog šiuo atveju ir pačių žmonių pripratimas vaikščioti tokiais išmintais takeliais gali tapti kliūtimi norint padėti. Kas užtikrins, kad atsiradus „oficialiam“ takui nebus žingsniuojama ten, kur negalima?
A. Rimkuvienė kiek vėliau patvirtino, jog „Plungės būstas“ buvo gavęs anoniminį skundą dėl mūsų aprašomų takelių. Pagrindinis noras buvęs, kad būtų įrengtas pėsčiųjų takas. „Mes naujų takų neklojame, tačiau pagelbėti kitu klausimu galėtume – konkrečiam namui priskirtą sklypą galėtume užsėti žole, aptverti, tačiau norėdami tai padaryti turime gauti raštišką prašymą. Jo pagrindu bus atlikta daugiabučio, kurio sklypas bus tvarkomas, gyventojų apklausa, darbams turi pritarti mažiausiai 51 proc. gyventojų. Tik tokiu atveju galime pasirūpinti žaliosios zonos sutvarkymu“, – komentavo „Plungės būsto“ laikinoji vadovė. Aišku, visas išlaidas turės padengti namo gyventojai.