
Kiekvienai mamai pati blogiausia žinia yra apie vaiko ligą. Net ir mažylio angina kartais atrodo tikras košmaras, o ką jau bekalbėti apie onkologinės ligos diagnozę. Ko gero, nėra nieko baisiau… Būtent tokią – onkologinės ligos – diagnozę teko išgirsti Šateikių seniūnijos Sėlenių kaime gyvenančiai pusantrų metukų Andrėjos mamai Raimondai Vasiliauskaitei. Žinia, jog dukrytei – išplitęs galvos smegenų auglys, kitaip vadinamas astrocitoma, jaunai moteriai buvo tarsi peilis į širdį. Dabar bene vienintelė mažylės ir jos artimųjų viltis – Maskvos medikai. Kad toji viltis neužgestų, reikia pinigų, tiksliau – visų mūsų finansinės paramos.
Buvo vos trijų mėnesių
Raimonda Vasiliauskaitė gimė ir augo Sėleniuose. Kol siekė mokslo, buvo išvykusi į Klaipėdą. Ten su Andrėjos tėčiu ir šeimos lizdą suko. Tačiau viskas susiklostė taip, kad jiedu išsiskyrė. Raimonda su dukryte grįžo į Sėlenius. Mergytės tėtis liko Klaipėdoje.
Kaip pasakojo Raimonda, pirmieji ligos požymiai dukrytei pasireiškė, kai jai tebuvo trys mėnesiai. Vieną dieną Andrėją ištiko keistas priepuolis, kurio simptomai ėmė kartotis kas keliasdešimt minučių. Ir taip – visą dieną. Nieko nelaukdama, moteris kreipėsi į Klaipėdos medikus. Tenykščiai gydytojai neišsyk suprato, kas vyksta, kuo mergytė serga, tačiau netrukus mama iš gydytojų išgirdo baisiausius žodžius: vaikeliui – auglys. Liga nustatyta atlikus tyrimus. „Gydytoja pirmiausia išsiklausinėjo, ar aš arba vyras nedirbome prie chemikalų arba kokių dažų, o tada pasakė diagnozę. Buvo baisu“, – pasakojo moteris.
Chemoterapija neveiksminga
Tolesniam gydymui Raimonda su dukryte išvyko į Kauno klinikas. Pašalinti astrocitomą operuojant neįmanoma. Kaip sakė Raimonda, auglys labai išplitęs po visas smegenis – iš visur neišrinksi. Spinduliavimui mergytė dar per maža, todėl, atlikus biopsijos tyrimą, nuspręsta taikyti chemoterapiją. Tikėtasi, jog ji padės, deja, nepadėjo… „Chemoterapiją dukrai taikė pusę metų, tačiau ji nebuvo veiksminga, todėl nutraukta“, – sakė Raimonda.
Netrukus prie auglio prisidėjo ir kita problema – mažylei ant smegenų susiformavo cistos. Jose besikaupiantis skystis spaudžia ir pučia galvytę. Todėl toje vietoje netgi dalis kaukolės kaulo pašalinta. Cistose susikaupusį skystį tenka šalinti operaciniu būdu. Medikai pašalintąjį kaulą bandė kompensuoti įdėdami implantą, tačiau naudos nebuvo, didėjančios cistos jį iškeldavo.
Andrėjai liga diagnozuota 2009-ųjų gruodį. Taigi daugiau nei prieš metus. Per tą laiką vaikui teko iškęsti 8 operacijas, daugybę narkozių, ilgą chemoterapijos kursą, mėnesių mėnesius praleisti ligoninėje. Tačiau Andrėja laikosi gana stipriai, yra guvus ir linksmas vaikas. „Ji po visų procedūrų gana greitai atsigauna, tuoj pradeda spardytis, noriai valgo. Tiesiog kabinasi į gyvenimą. Kai matau ją tokią gyvybingą, besišypsančią, ir pačiai lengviau ant širdies. Ir iš aplinkinių norisi girdėti ne užuojautos, o palaikymo žodžius“, – kalbėjo jauna mama.
Gal padės alternatyvus gydymas?
Pasak Raimondos, Lietuvos medikai didelių vilčių neteikia. Vienas Kauno neurochirurgas siūlo chirurginiu būdu pašalinti dalį auglio. Tačiau tai, kaip sakė moteris, gana rizikinga. Mat vaiką gali ištikti kairiosios pusės paralyžius. Be to, tokia operacija visiškai problemos neišspręstų, nes visų auglių nepašalintų. Todėl šiai operacijai Raimonda nesiryžta.
Tačiau nei ji, nei kiti artimieji rankų nuleisti neketina. Kiek anksčiau Andrėjos mama viename žurnale aptiko straipsnį apie Maskvos profesorių Viktorą Borisovą. Neseniai apie jį ir per televiziją pasakota. Vildamasi, jog šis garsus gydytojas gali pagelbėti, Raimonda kreipėsi į jį. Viltis vėl įsižiebė – peržiūrėjęs dokumentus, garsus profesorius imasi mažylę gydyti. Jaunos moters žiniomis, šis gydytojas yra padėjęs daugybei onkologinių ligonių, todėl yra tikimybė, kad pagelbės ir mažajai ligoniukei iš Lietuvos. Anot Raimondos, V. Borisovas ne tik peržiūrėjo jam nusiųstus dokumentus, bet ir paprašė parodyti mergytę per „Skype“ programą. Na, o konstatavęs, kad ji pakankamai stipri, profesorius kviečiasi į savo kliniką.
Kokį gydymą siūlo V. Borisovas? Anot Raimondos, profesorius, kurio pavardė siejama su tūkstančiais išgijimų, siūlo alternatyvų vėžio gydymo būdą – tirpiuoju žaliuoju chlorofilu. Jis esą suleidžiamas ligoniui, o kai piktybinė ląstelė jį pasisavina, ji veikiama lazeriu. Taip vėžinės ląstelės „susprogdinamos“, o sveikosios nenukenčia, nes jos nėra tokios „alkanos“ ir chlorofilo „neryja“. Pagrindinė V. Borisovo užduotis esanti sugrąžinti žmogui imunitetą.
Pradžiai – 15 000 litų
Taigi viltis yra, sako Raimonda, tačiau jai įgyvendinti reikia pinigų, o jų mergytės artimieji neturi. Todėl kreipiasi pagalbos į visus geros valios žmonės – kad paaukotų sunkiai sergančiai mergaitei gydyti. Vienas išvažiavimas į Maskvą atsieis apie 15 000 litų. Kiek kartų teks ten vykti, nežinia – gal užteks poros sykių, o gal reikės ir daugiau.
Raimonda jau yra atidariusi sąskaitą, kurioje kaupia pinigėlius dukrytei. Joje – jau daugiau kaip 5 tūkstančiai litų. Visa tai – aukos: giminaičių, pažįstamų ir netgi visai nepažįstamų žmonių. Moteris džiaugiasi, kad suma didėja, – vadinasi, išvyka į Maskvą artėja. Tačiau tų pinigų dar nepakanka.
Pasak moters, didžiausi jos pagalbininkai – tėvai, remiantys ir finansiškai, ir morališkai. O Andrėjos tėtis? Jis su Raimonda ir dukryte bendrauja, tačiau padėti neturi galimybių – mat pats yra ligonis, be to, turintis finansinių įsipareigojimų už būstą.
Kuo greičiau Andrėja pasieks Maskvą, tuo didesnė išgijimo tikimybė. Pasak Raimondos, paspartinti viską norisi ir dėl to, kad mergytę kasdien kamuoja epilepsijos priepuoliai. Yra vilties, kad Maskvoje mažylei bus pagelbėta, juolab kad ji pati taip stipriai įsikibusi į gyvenimą ir dar – kad artimieji ją taip myli ir deda didžiules pastangas.
Nors sakoma, kad pinigai nėra svarbiausi gyvenime, šiuo atveju jie lemia viską. Norintieji pagelbėti Andrėjai gali aukoti: bankas „Swedbank“, sąskaitos Nr. LT447300010113771922, gavėjas – Raimonda Vasiliauskaitė. Andrėjos mamos telefonai: 8 628 56127, 8 618 00257.