Žemaitijos nacionalinio parko direkcija įgyvendino projektą, skirtą Etnografinių regionų metams, „Žemaičių žemės lobiai“.
Projektu siekta populiarinti tradicinius amatus ir tautinio paveldo produktus, senųjų amatų mokyti jaunimą, į Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centro veiklą įtraukti tautodailininkus, bendruomenės narius ir kt. Jo metu surengta Platelių krašto tradicinių siuvinėtų darbų paroda „Žīd žaliuo lonkuo baltė duobėlelē…“, Vilijos Juočytės darbų paroda, jubiliejinės Gedimino Černiausko drožinių ir Vaivos Jundulaitės-Kosienės tekstilės darbų parodos ir Žemaitijos menininkų paroda „Žemaitėjė mona brongi“. Įvyko trejos amatų dienos: minėtajame Tradicinių amatų centre buvo mokoma tradicinių amatų – medžio drožybos, klumpių drožimo, siuvinėjimo, mezgimo, žvakių liejimo, audimo, pynimo, keramikos, kalvystės ir kt. Taip pat ten pat vyko 20 kitų praktinių užsiėmimų. Rugpjūčio 8–10 dienomis į kūrybinę stovyklą Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centre buvo susirinkę Telšių apskrities menininkai.
Projekto metu įsigyti keturi komplektai tradicinių žemaitiškų drabužių (du vyriški ir du moteriški komplektai), Lietuvos muziejuose surinkta istorinė, etnografinė medžiaga apie žemaičių krašto tradicinį kostiumą.
Gruodžio 16-ąją Platelių dvaro svirne ir Tradicinių amatų centre įvyko baigiamasis projekto renginys. Papasakota apie nuveiktus darbus, geriausios Žemaitijos audėjos ir tradicinės tekstilės žinovės Zita Baniulaitytė ir Zita Paulikienė pristatė žemaitiškus tradicinius kostiumus. Renginyje dalyvavo Plungės rajono savivaldybės vicemeras Mindaugas Jurčius.
Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centro veikla plėtojama atsižvelgiant į tai, kad tradicinių amatų, tradicijų puoselėjimas yra integruotas procesas, vienijantis kultūrinius, ekonominius, aplinkosaugos ir edukacinius procesus. Taip netiesiogiai skatinamas socialinis gyventojų aktyvumas, verslumo plėtra, alternatyvių ekonominių veiklų atsiradimas, užimtumo didinimas, vietinių bendruomenių iniciatyvos.