
Sekmadienį Žlibinuose surengta šventė, kurios metu seniūnijos gyventojai dovanų gavo gyvuliukų – ėriukų ir telyčių. Tiesa, telyčios iškilmingoje ceremonijoje nedalyvavo, o štai avių jaunikliai, papuošti raudonais kaspinais, buvo atvežti į šventę ir įteikti naujiesiems šeimininkams. Be to, kelios dešimtys šeimų dovanų gavo ir veislinių bulvių.
Žlibinų kaimo bendruomenė jau ketvirtus metus dalyvauja Baltijos labdaros fondo projektuose. Fondo parama žlibiniškius džiugina – prasčiau gyvenančių šeimų tvartuose atsirado telyčių, avių. Na, o šiemet fondo atstovės Živilė Šeropaitė ir Inga Pranaitienė į Žlibinus „Lauros“ veislės bulvių atvežė.
Baltijos labdaros fondas gyvulius dovanoja su sąlyga, kad gavusieji telyčią ar avį pirmąjį prieauglį įsipareigoja padovanoti kitai šeimai. Prieš kelerius metus avių pirmieji gavo Natalija ir Arūnas Normantai iš Vydeikių kaimo. Dabar savo avių prieauglį – du keturių mėnesių ėriukus – jie padovanojo žlibiniškiams Ritai Aleksonytei ir Žydrūnui Valiui.
Telyčias seniūnijos gyventojai vieni kitiems padovanojo dar iki šventės. Pirmieji telyčią dovanų gavę Kapsūdžiuose gyvenantys Janina ir Pranas Latakai dabar karvutę atidavė tame pačiame kaime įsikūrusiems Ilonai ir Raimondui Savčenkams. Kiti kapsūdiškiai Lina ir Valdas Riaukai telyčią gavo nuo žlibiniškio Marijaus Stančiko.
Dovanų nuo žlibiniškių sulaukė ir Telšių rajono Tryškių kaimo gyventoja Oksana Adomavičienė – Sigutė Stančikienė atidavė telyčią, Irena Jankauskienė – ėriukus.
Kaip jau minėjome, atstovės iš Baltijos labdaros fondo šįsyk žlibiniškiams atvežė bulvių. Kaip sakė Žlibinų kaimo bendruomenės pirmininkė Dangirutė Pakalniškienė, buvo numatyta, kad po 50 kilogramų bulvių gaus 25 šeimos. Tačiau paramos gavėjai buvo draugiški – kai kurie ėmė ne po tris maišiukus, o po du, kad ir kitiems liktų. Taigi veislinių bulvių sėkla apsirūpino apie 30 šeimų. Tiesa, rudenį, nukasę bulves, žlibiniškiai dalį derliaus turės perdovanoti kitiems, negavusiesiems paramos.
Sekmadienį į Žlibinų kultūros centrą susirinkę seniūnijos gyventojai ne tik dovanas vieni kitiems dalijo. Kartu vyko ir seminaras, į kurį žlibiniškius pakvietė pirmosios Plungės rajone Babrungo kaimo šeimų bendruomenės „Tėviškė“ steigėja Janina Danielienė. Susirinkusieji sužinojo, kaip kaimo bendruomenės veikia užsienyje, be to, seminaro vedėja papasakojo apie vaistažoles (mat pati yra pirmojo Lietuvoje vaistažolių augintojų kooperatyvo „Tėviškės žolynai“ įkūrėja), iš jų daromas arbatas ir tų arbatų naudą žmogui.