
Lengvosios atletikos trenerė, sporto centro savininkė Regina Šilenskienė – plungiškiams gerai pažįstama moteris. Vieni ją žino kaip puikią lengvaatlečių ugdytoją, kiti – kaip sveikos gyvensenos propaguotoją, treti – kaip specialistę, gebančią išvaduoti nuo stuburo skausmų. Pati Regina sako be sporto neįsivaizduojanti savo gyvenimo, o vertingiausias „medalis“ jai – kai klientas pasigiria pagerėjusia savijauta.
Raseinių rajono Viduklės miestelyje gimusi ir penkių vaikų šeimoje augusi Regina sportu susidomėjo dar vaikystėje. Nuo mažens jos „arkliukas“ buvo šuoliai į tolį. Ypatingų asmeninių pasiekimų sako neturinti, didžiausias pačios įveiktas nuotolis – 5,8 metro.
Kai po vidurinės mokyklos reikėjo rinktis specialybę, Regina išvyko į Kauną, į tuometinį Kūno kultūros institutą. Baigusi mokslus ir įgijusi trenerės dėstytojos specialybę, R. Šilenskienė atvyko į Plungę. Kodėl būtent čia? Todėl, kad ištekėjo už plungiškio.
Iš pradžių Reginai teko padirbėti sekretore Švietimo skyriuje. Tačiau netrukus gavo darbą Sporto mokykloje ir ėmėsi ugdyti jaunuosius lengvaatlečius. Auklėtinių pasiekimais trenerė labai džiaugiasi. Ir kaip nesidžiaugsi, kai tarp jų – Lietuvos rinktinės nariai, čempionai ir net olimpiados dalyviai. R. Šilenskienė ypač vertina Audriaus Raizgio (Eugenijaus Jurgučio auklėtinis), Mariaus Rudžio, dabartinės auklėtinės, čempionės Gintarės Nesteckytės pasiekimus. Tiesa, didelis nuopelnas už šių lengvaatlečių išugdymą tenka ir E. Jurgučiui.
Plungės sporto mokykloje lengvosios atletikos trenere Regina dirba jau 17 metų. Šalia šios veiklos jau penkiolikti metai moteris užsiima ir kita veikla – ji pirmoji Plungėje įsteigė sporto centrą. Nors pradžia buvo gana sunki ir plungiškiai vangiai ėjo sportuoti, tačiau pamažu viskas įsibėgėjo – Reginos Šilenskienės sporto centras skaičiuoja jau penkioliktąjį sėkmingos veiklos sezoną.
Kiek žmonių lanko sporto centrą? Regina sako šito nežinanti. Aišku tik tiek, kad plungiškiai pagaliau įvertino sporto naudą, o klientų centre netrūksta. Be to, kontingentas keičiasi – vieni išeina, kiti ateina, tačiau yra ir tokių, kurie su sportu draugauja nuo pat centro įsteigimo dienos. Viena iš didžiausių entuziasčių, kaip sako trenerė, – Rasa Galvanauskienė, kuri jau 15 metų tris kartus per savaitę praveria sporto centro duris.
Nors teoriškai atrodo, kad sportas – vyriškas reikalas, praktika rodo ką kita – į sporto centrą ateina daugiau moterų. „Vakarais, kai sutemsta, išdrįsta ir vyrai pasirodyti“, – juokdamasi sakė Regina. Na, o dienomis ir aerobikos salėje, ir prie treniruoklių daugiausiai – moterys, moksleiviai. Lankytojų amžius – labai skirtingas: yra ir devynmečių vaikų, ir šešiasdešimtmetė dama.
Ką sporto centras savo klientams siūlo? Pasak Reginos, rinktis tikrai yra iš ko. Vien aerobikos, kurią veda instruktorė Vida Šimkutė, – kelios rūšys: kūno dizainas, nėščiųjų mankšta, vaikų aerobika, šiuolaikiniai šokiai merginoms, damų aerobika, „Basic step“, „Step+stretch“, „Combo step“, „Power step“, aerobika su kamuoliais. Populiariausios, anot Reginos, step aerobikos rūšys, nors noriai renkamasi ir nuo šio sezono pradėtą aerobiką su kamuoliais. Paklausta, ar yra moterų, kurios nori greitai sulieknėti ir po mėnesio įtilpti į keliais dydžiais mažesnę suknelę, trenerė juokiasi: „Taip, yra. Tokioms patariu nusipirkti reikiamo dydžio suknelę, nes atsikratyti viršsvorio – ilgas ir daug kantrybės reikalaujantis darbas“.
Treniruoklių salėje klientus instruktuoja pati Regina. Jai talkina kartu su mama dirbanti Simona Šilenskytė. Dirbančiųjų su treniruokliais tikslai skirtingi. Vieniems aktualu raumenų masę užauginti, kitiems figūrą pagražinti, tretiems pajudėti. Maždaug kas penkto tikslas, kaip sako trenerė, – įveikti nugaros skausmą. Pastariesiems taikoma speciali, ypač veiksminga programa.
Padėti žmonėms, kuriuos kamuoja stuburo negalavimai, Regina ėmėsi po to, kai pati asmeniškai susidūrė su šia problema. Nuo sunkių nešulių moteris, dar būdama labai jauna, patyrė stuburo traumą. Ją išgydė kaunietė gydytoja Nijolė Jasiūnienė, taikiusi specialias gydomąsias metodikas. Pagijusi R. Šilenskienė ryžosi pratęsti gydytojos jai taikytą programą ir pasiūlyti ją negaluojantiems plungiškiams. Trenerei Reginai šioje srityje puikiai sekasi – jos dėka nugaros skausmų atsikratė jau ne vienas plungiškis. Na, o gerasis gandas apie stebuklus darančias treniruotes tiesiog sklinda iš lūpų į lūpas.
Anot R. Šilenskienės, jai smagiausia, kai atėjęs žmogus pasako, jog sportuoti nori dėl savęs – kad pajudėtų, geriau jaustųsi. Kai ateina varomas negalavimų, jau sunkiau, be to, ir atsakomybė už tokį klientą kur kas didesnė – juk reikia pagerinti jo savijautą. Didžiausias džiaugsmas Reginai – kai iš negaluojančio kliento išgirsta, jog pastarasis jaučiasi geriau. Anot moters, tie žodžiai – tarsi varžybose pelnytas medalis. Tiesa, padėti jau sunkiai sergantiems ligoniams trenerė nesiryžta – tokiems ji rekomenduoja eiti pas gydytoją.
Regina – ne tik trenerė, sporto centro savininkė, bet ir dviejų dukrų mama. Jaunėlė Simona, baigusi mokslus Vilniaus Gedimino technikos universitete, grįžo į Plungę ir, kaip jau minėjome, dirba kartu su mama. Vyresnioji Kristina jau ištekėjusi ir gyvena Prancūzijoje. Ar dukros, kaip ir mama, sportininkės? Anot Reginos, Kristina sportavo ypač aktyviai, net čempione buvo tapusi. Simona treniravosi daugiau ne dėl rezultato, o dėl savęs.
R. Šilenskienė pripažįsta, jog, be sporto, turi ir dar vieną silpnybę – naminiai gyvūnai. Jos namuose – labradoras Braitas, persų veislės katinas Princas, du triušiai ir visas akvariumas žuvyčių. Ar daug laiko jiems tenka skirti? „Tai kad aš to laiko neturiu. Į namus grįžtu tik apie dešimtą vakaro, o kitą dieną vėl nuo ryto darbų ratas sukasi. Laisvesnis tik sekmadienis. Jį namuose su savo augintiniais ir praleidžiu“, – sako Regina.
R. Šilenskienės sporto centras įsikūręs Telšių g. 26a (prie „Žemaitijos suvenyro“ sporto salės), Plungėje.
Tel. 8 616 36886, (8 448) 72503.
Darbo laikas – I-V 8-21 val., VI – 9-15 val.