Vis nesulaukdama kelio Mažeikiai–Plungė–Tauragė rekonstrukcijos, kurios metu būtų įrengtos stacionarios gyvūnų apsaugos priemonės, Žemaitijos nacionalinio parko direkcija šį pavasarį ėmėsi iniciatyvos gelbėti migruojančius varliagyvius ruože ties Pauošniais, Užupiais. (Plačiau apie tai rašyta straipsnyje „Išgelbėk varliuką!“)
Paskutinėmis kovo dienomis kelio apsaugos zonoje, prie Uošnos ir Babrungo upių, buvo įrengti daugiau nei 600 m ilgio laikini plastikiniai užtvarai, neleidžiantys varliagyviams patekti į važiuojamąją dalį. Greta įrengtos gaudyklės – į žemę įkasti kibirai, į kuriuos turėjo papulti palei užtvarą rėpliojantys, šokuojantys varliagyviai.
Visą varliagyvių migracijos laikotarpį Nacionalinio parko darbuotojai į gaudykles papuolusias varles, tritonus, rupūžes 2–3 kartus per dieną pernešinėjo į kitą kelio pusę – į nerštavietes. Rezultatai džiugina, nes per daugiau kaip dvidešimt balandžio dienų buvo pernešta apie du tūkstančius varliagyvių. Dominavo pievinės varlės. Be jų, į gaudykles papuolė ir buvo perneštos 39 pilkosios rupūžės, 6 paprastieji ir 1 skiauterėtasis tritonas. Pastaroji varliagyvių rūšis yra įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą. Intensyviausia migracija vyko palei Uošnos upę. Balandžio 16 dieną per kelią perneštas gausiausias laimikis. Vykdami iš Plungės į darbą, rytmetinio užtvarų patikrinimo metu, Žemaitijos nacionalinio parko direktorius Ramūnas Lydis ir Kraštotvarkos ir informacijos skyriaus vyr. specialistė Edita Lydienė rado 840 į gaudykles patekusių varliagyvių! Buvo gera rytmetinė galvos ir kūno mankšta suskaičiuoti ir sugaudyti į laisvę sprunkančius varliukus.
Varliagyvių pavasarinės kelionės baigėsi. Sugužėję į vandens telkinius, jie išneršė ir paliko gausybę palikuonių. Džiaugiamės galėję tokį gausų šių gyvūnų būrį apsaugoti nuo ne visada sėkmingų žygių per kelią ir taip prisidėti prie biologinės įvairovės gausinimo.
Merci pour ces informations. Je ne suis jaaims entre9 non plus dans cet immeuble. Une sorte de concierge cerbe8re dissuadait de passer e0 l acte.