„3+“ dailininkai parodą skyrė Žemaitijai

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2019-10-31

Plungės kraštas gali didžiuotis, kad čia gyvena ir kuria didelis būrys talentingų menininkų. Kaskart, kai atsiranda proga pasigrožėti jų darbais, patiriamos pačios geriausios emocijos. Vienas paskutiniųjų kartų, kai buvo galima išvysti mūsiškių menininkų kūrybą, buvo praėjęs penktadienis – Plungės kultūros centras pakvietė į Plungės krašto profesionalių dailininkų grupės „3+“ kūrybos parodą, kuri, beje, buvo jubiliejinė, jau 15-oji.
Plungės profesionalių dailininkų grupę „3+“ kaip nevyriausybinę visuomeninę organizaciją 2003 metais įkūrė keturi dailininkai: Leonardas Černiauskas, Valdas Simutis, Algimantas Veselis ir Vilimas Ketvirtis. Kuriančių Plungės dailininkų grupė savo simboliu pasirinko ženklą „3+“. Skaičius 3 simbolizuoja tris vaizduojamosios dailės šakas: tapybą, grafiką ir skulptūrą, o pliuso ženklas reiškia, kad grupės veikloje gali dalyvauti ir kitų meno šakų atstovai.
Spalio 25 dieną Plungės kultūros centre, kaip minėta, atidaryta jau 15-oji bendra „3+“ kūrėjų paroda, kuri dedikuota šiemet 800 metų jubiliejų mininčiai Žemaitijai. Parodos autoriai – L. Černiauskas, A. Veselis, V. Simutis ir Alvydas Stonkus.
„Šiandien Jums pristatome fantastišką parodą, nes jos autoriai – keturi laisvi menininkai. Tai kūrėjai, kurie nėra prisirišę prie vienos meno rūšies, todėl apibūdindami juos kiekvienam galime sugalvoti vis kitokį pristatymą. Štai Leonardas. Jis ir tapytojas, ir medžio meistras, dar ir direktorius bei paveldo saugotojas, nes jo meno galerija šiemet mini jau 30 metų jubiliejų. Valdas Simutis – grafikas, dailininkas, dar dirbantis ir pedagoginį darbą. Smagu matyti, kad mokytojo pasveikinti atėjo būrys mokinių“, – kalbėjo Plungės kultūros centro tautodailininkų kuratorė Jolanta Miltenė, kurios rūpesčiu ši paroda ir eksponuojama mūsų mieste.
J. Miltenė parodos atidarymo dalyviams trumpai pristatė „3+“ organizaciją, kvietė žiūrovus išdrįsti menininkus pakalbinti asmeniškai – taip bus kur kas lengviau ir paprasčiau rasti atsakymus į kylančius klausimus vertinant tapytojų paveikslus.
Patys kūrėjai per atidarymą nedaugžodžiavo. Kaip pastebėjo A. Veselis, jiems, menininkams, geriau sekasi ne kalbėti, o kurti. Tos kūrybos simboliu šį kartą buvo pasirinktas radijas: juk jis – savotiškas impulsas kurti. Per parodos atidarymą tylu nebuvo: įjungti radijo imtuvai kūrė savotišką atmosferą. „Juk paprastai taip ir būna: pasileidžiame radiją ir pradedame dirbti“, – komentavo V. Simutis.
Tapytojas A. Stonkus, kalbėdamas apie save ir savo menus, užsiminė, jog be galo yra laimingas, kad grįžęs į Plungę buvo pakviestas prisijungti prie „3+“ kūrėjų, tačiau apgailestavo, kad laiko kūrybai vis sunkiau surasti. „Turiu viltį Plungėje surengti asmeninę parodą. Jei neišėjo 50-mečiui, tai gal 60-mečiui pavyks“, – vylėsi dailininkas, pastaraisiais metais didelį dėmesį skiriantis nuosavam verslui.
„Kurkite savo malonumui, gyvenkite savo kūryba, nes iš to ateina dvasinė sveikata. Džiaugiamės, kad Jūs esate, kad parodote mums savo meną“, – sveikindama „3+“ parodos autorius pabrėžė J. Miltenė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Aukščiau galvas! (0)

Ar pastebit, kad šiuo laikotarpiu mūsų akys, ausys ir smegenys tiesiog graibstyte graibsto visą informaciją? Išgyvenam […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Jau šią savaitę – Velykos. Šventė, kuri paprastai suburia šeimas, gimines. Kaip jas švęsit šiemet? Ar koronaviruso grėsmė sulaikys Jus namuose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas