70 Rietavo kultūros metų

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2019-11-25

Rietaviškiai praėjusį savaitgalį pasitiko pakiliai: šiais metais jie švenčia savo pagrindinės kultūros įstaigos – Rietavo savivaldybės kultūros centro – įkūrimo jubiliejų. Lapkričio 15-osios vakarą sukaktis paminėta iškilmingu renginiu. Džiaugtis ir didžiuotis yra kuo, juk Rietavo kultūros centrui – 70 metų!
Jubiliejinės šventės, kaip pastebėjo renginio vedėja Eglė Fabijonavičienė, Rietavo kultūros centro kolektyvas laukė su jauduliu. Vakaro meninės programos dalyviais tapę įstaigos darbuotojai žiūrovus kvietė susimąstyti apie skubantį laiką, kuris nesidairydamas vis lekia ir lekia į priekį. Laiko smilčių, tapusių meninės programos simboliniu akcentu, tėkmės nesustabdysi, svarbu akimirkai sustoti ir pasidžiaugti tuo, kas buvo, kas nuveikta, parodyti tai, ką pavyko pasiekti.
„Rietavo kultūros centrui – jau 70 metų. Šis kūrybinis laikotarpis įėjo į istoriją, į mūsų atmintį, prisiminimus, į mūsų širdį. Tie metai nebūtų tokie, kokie buvo, be žmonių, be tų, kurie kūrė ir prisidėjo prie kultūrinės veiklos. Linkiu, kad ir toliau kultūra Rietave gyvuotų, kad Rietavo vardas skristų už visos Lietuvos ribų. Ačiū Jums visiems, kad esate šalia“, – kalbėjo Rietavo kultūros centro direktorė Birutė Gedminaitė.
Išskirtinė proga į Rietavo kultūros centrą sukvietė didelį būrį tų, kuriems ši įstaiga yra svarbi, kurie su ja bendradarbiauja, čia dažnai lankosi, kurie buvo ar yra jos dalimi – tai buvę ir esami darbuotojai, meno kolektyvų nariai, kolegos, valdžios žmonės ir kt.
Tardamas sveikinimo žodį meras Antanas Černeckis pastebėjo, jog už tai, kad Rietavo kultūros centras šiandien sėkmingai gyvuoja ir gali minėti garbingą veiklos jubiliejų, pirmiausia reikia dėkoti šios įstaigos žmonėms. „Jei nebūtų Jūsų, Jūsų entuziazmo, Dievo Jums dovanotų talentų, mūsų visų gyvenimas būtų liūdnas. Ačiū, kad esate, kad buvote tiek metų ir, tikiuosi, būsite ateityje. Ačiū, kad su meile, pasiaukojimu, gerais ir skambiais darbais puoselėjate mūsų kraštą, kuriate mūsų kultūros tradicijas“, – kalbėjo Savivaldybės vadovas, įteikdamas direktorei B. Gedminaitei padėkos raštą ir dovaną, kuri „turėtų padėti išpildyti visus jų (Rietavo kultūros centro darbuotojų – aut. past.) norus“.
Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rekašienė akcentavo, jog kiekvienas apsilankymas Rietavo kultūros centre reiškia didžiulę šventę. „Ačiū, kad varote sunkią, bet labai prasmingą kultūros vagą“, – dėkojo vedėja, įteikdama dovanų knygą „Lietuvos etnografiniai regionai“ ir palinkėdama, kad Rietavo kultūros centro scenoje netrūktų ne tik žemaitiškų kolektyvų pasirodymų, kad čia skambėtų visų mūsų šalies regionų muzika.
Pasidžiaugti su rietaviškiais norėjo ir Seimo nariai Jonas Varkalys, Andriejus Stančikas. Į sceną vienas po kito žengė gausus būrys kitų sveikintojų, tarp kurių – buvę Rietavo kultūros centro direktoriai Romualda Durkienė, Vida Saukalienė, Vytautas Kažukauskas. „Grožis gelbėja pasaulį. Ačiū, kad darote stebuklus, kad visi bendrai kuriame Rietavo kultūrą“, – sakė R. Durkienė, kuri net 42 savo gyvenimo metus dirbo būtent šioje įstaigoje.
Rietavo kultūros centro darbuotojams buvo malonu matyti, jog į šventinį vakarą atvyko gausus būrys kolegų. Jubiliejiniame renginyje sulaukta Tauragės, Mažeikių, Raseinių, Joniškio, Žlibinų, Šateikių kultūros centrų direktorių, kurie perdavė Lietuvos kultūros centrų asociacijos sveikinimą.
„Džiugu regėti, jog Rietavo kultūros centras šiandieną yra tarp geriausių mūsų šalies kultūros centrų. Išlikite ir toliau tokie, būkite užsispyrę. Ačiū Jums už puikų kūrybinį darbą ir bendruomenės poreikių tenkinimą“, – visų kolegų vardu linkėjo Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis.
Šventinį vakarą palydėjo Tauragės kultūros centro lengvosios muzikos orkestro koncertas ir smėlio piešinių šou „Smėlio džiazas“, kur meninę programą atliko žymiausia Lietuvos smėlio piešinių kūrėja Jurgita Minderytė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas