Aikštes prieigu tvarkyma stabdo… gaisrininkai

Parašė:  2008-11-18

Sutvarke Senamiescio aikšte ir aikštele prie vadinamojo buitinio, statybininkai kibo irengineti automobiliams statyti numatyta kiema, esanti už kulturos centro, centrines vaistines, prokuraturos ir banko „DnB Nord“. Taciau šiuo metu aikštele tvarkanciai UAB „Plunges Jonis“ dirbti neleidžiama. Darbus sustabde Plunges priešgaisrines gelbejimo tarnybos pareigunai.

Suprantama, jog darbai stabdomi ne šiaip sau. Tam yra svari priežastis – remontuojamoje aikšteleje irengtas priešgaisrinis vandens rezervuaras, kuri statybininkai noretu likviduoti.
Kaip sake Savivaldybes administracijos Vietos ukio skyriaus vedeja Živile Bieliauskiene, pirminiame projekte buvo numatyta, kad ir požeminis vandens rezervuaras, ir ten pat esantis siurblines pastatas liks kur buve. Taciau dabar, pradejus darbus, nuspresta, jog šie objektai, kurie lyg ir nera butini, liktu lyg kokie „šašai“ – ir vieta užimtu, ir vaizda gadintu. Todel nutarta, jog juos reiketu likviduoti. Bet… tam kol kas prieštarauja priešgaisrine gelbejimo tarnyba.
Anot minetosios tarnybos Valstybines priešgaisrines priežiuros poskyrio viršininko Mykolo Pronckaus, kieme esantis vandens rezervuaras yra skirtas kulturos centrui, tiksliau – prijungtas prie scenos automatines gesinimo sistemos. Na, o panaikinus rezervuara, ir gesinimo sistema nebefunkcionuotu. „Kol nebus alternatyvos, naikinti rezervuaro neleisime“, – sake M. Pronckus.
O kokia ta alternatyva? Pasak Valstybines priešgaisrines priežiuros poskyrio viršininko, kulturos centro rekonstrukcijos projekte numatyta i pastata atvesti dvi specialias vandens linijas, skirtas priešgaisrinei sistemai. Kai tos linijos bus atvestos ir gaisrininkai isitikins, kad sistema veikia, tada ir leidimas bus duotas. Bet juk tai užtruks, vadinasi, ir aikšteles tvarkymo darbai strigs? „Mano žiniomis, neužtruks. Šio darbo planuojama imtis pirmiausiai ir gana greitai ji atlikti“, – kalbejo M. Pronckus.
Gave gaisrininku leidima likviduoti vandens rezervuara ir susitare del siurblines pastato griovimo (pastarasis priklauso paštui – aut. past.), statybininkai toliau tvarkys aikštele. 
Ar iki metu pabaigos darbai bus baigti? Panašu, jog ne. Šiemet, iki gruodžio 25-osios, dar planuojama atlikti darbu už 200 tukst. Lt, kitais metais – dar 1,2 mln. Lt. Senamiescio aikštes ir jos prieigu rekonstrukcijos užbaigimo data yra 2009 metu birželio 20-oji. Iki tos dienos turetu buti baigti visi darbai.
Vietos ukio skyriaus vedeja Ž. Bieliauskiene primine, jog aikštes ir jos prieigu rekonstravimo generaline darbu sutartis su UAB „Plunges Jonis“ pasirašyta dar 2006-uju rugseji. Pradine projekto verte buvo 5,382 mln. Lt. Veliau, kai Aplinkos ministerija perskaiciavo kainas, suma išaugo iki 6,446 mln. Lt.
Pirmiausia buvo sutvarkyta pati Senamiescio aikšte: irengti inžineriniai tinklai, fontanas, apšvietimas, paklotos plyteles, iškirsti medžiai, atlikti apželdinimo darbai, pastatytas laikrodis ir kt. Aikšte baigta rekonstruoti 2007-uju birželi.
Šiemet ir kitiems metams (iki birželio 20 d.) buvo like 2,729 mln. Lt. Iki šiu metu pabaigos žadama panaudoti 1,5 mln. Lt. Už juos jau sutvarkyta Telšiu gatves pradžioje esanti aikštele (tarp buvusio buitinio ir „DnB Nord“ banko): irengti inžineriniai tinklai, elektros ivadas, apšvietimas, paklota asfalto danga ir kt. Šiuo metu, kaip jau minejome, tvarkoma kieme esanti aikštele.
Pradiniame projekte numatyta, kad, rekonstruojant aikštes prieigas, bus irengtas ir viešasis tualetas. Veliau persigalvota – nutarta ši objekta statyti ne aikštes prieigose (dabar tvarkomoje aikšteleje), o senojoje vietoje – Rietavo gatves pradžioje.
Pasak Ž. Bieliauskienes, šiuo metu rengiamos viešojo tualeto projektavimo ir statybos darbu pirkimo salygos, dar tebesvarstoma, ar jame reikia irengti motinos ir vaiko kambari. Kiek Savivaldybei šis objektas kainuos, dar nežinoma. Taciau i puses milijono litu suma turetu „sutilpti“. Ar greitai viešasis tualetas atvers duris? Pastatyti ji planuojama iki kitu metu spalio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Summa summarum (0)

Metų pradžia… Asmeniškai man ji kažkiek primena vaikystę, kai paėmusi naują lietuvių kalbos ar matematikos sąsiuvinį […]

2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pranešama, kad Kinijoje išplitusio koronaviruso aukų skaičius jau perkopė tūkstantį, užsikrėtusiųjų – apie 42 tūkstančius. Ar Jūs reaguojate į pranešimus apie šį virusą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas