Antstoliui – 16,5 tukstancio litu atlygis

Parašė:  2008-11-21

Lapkricio 19 diena Plunges rajono apylinkes teisme pradeta nagrineti civiline byla, kurioje antstolis Vaidotas Drungilas siekia vykdymo procese nesumoketu vykdymo išlaidu priteisimo. Atsakovas šioje byloje – Plunges rajono savivaldybes administracija.

Bylos nagrinejime nedalyvavo UAB „Stotas“ atstove advokate Džolana Tarvainyte, buvo gautas jos prašymas byla nagrineti jai nedalyvaujant. Antstoliui V. Drungilui atstovavo advokatas Mauras Urbonavicius iš Klaipedos, Plunges rajono savivaldybes administracijai – Savivaldybes juristas Stasys Žilinskas.
Buves Plunges miesto kino teatro „Svaja“ pastatas pagal panaudos sutarti buvo perduotas Telšiu UAB „Stotas“. Bendrove patalpas suremontavo, taciau, nutraukus nesekminga versla, telšiškiai už pastato remonta papraše sumoketi nemenka sumele. Savivaldybes administracija sumoketi lyg ir sutiko, taciau mažesne suma. Vyko derybos, taciau veltui. Tada ir isisuko teismu karusele.
Pernai, gruodžio 18 diena, išnagrinejes civiline byla, Klaipedos apygardos teismas iš Plunges rajono savivaldybes administracijos „Stotui“ priteise 394 377 litus pastato pagerinimo išlaidu, 13 415 litu palukanu bei 5 procentu dydžio metiniu palukanu už priteista suma nuo bylos iškelimo teisme iki visiško teismo sprendimo ivykdymo.
Plungiškiu skundas Lietuvos apeliaciniame teisme buvo nutrauktas, nes apeliacini skunda padaves Plunges rajono savivaldybes administracijos direktoriaus pavaduotojas neturejo teises to daryti. Be to, terminai lyg ir buve praleisti. Tokiu budu Klaipedos apygardos teismo sprendimas liko galioti.
Kadangi Plunges savivaldybes administracija nesieme jokiu veiksmu, kad skola butu pradeta moketi, telšiškis antstolis V. Drungilas šiu metu spalio 24 diena emesi veiksmu – areštavo Savivaldybes saskaitas ir nuo ju nuraše priteista suma su visomis palukanomis bei vykdymo išlaidomis. Plunges rajono savivaldybes administracijos saskaitos sumažejo beveik puse milijonu litu.
Plunges rajono savivaldybes administracija kreipesi i Apeliacini teisma su prašymu atkurti termina apeliaciniam skundui paduoti.
Treciadieni teismo posedyje antstolio advokatas M. Urbonavicius paaiškino, kad pagal istatymus vykdymo išlaidas sumoka išieškotojas (šiuo atveju „Stotas“). Tai ir buvo padaryta. Kai V. Drungilas šiu metu spalio 27 diena išsiunte Plunges rajono savivaldybes administracijai raštiška raginima sumoketi 19 834 litus vykdymo išlaidu, o pastarajai nesiemus jokiu veiksmu, antstolis kreipesi i teisma, kad tos bei 400 litu už teisines advokato paslaugas išlaidos butu priteistos. Advokatas M. Urbonavicius taip pat neslepe, kad didžioji dalis iš išieškomos sumos yra atlygis antstoliui – 16 525 Lt – ir 1600 Lt nuo palukanu.
Savivaldybes administracijos atstovas S. Žilinskas paviešino administracijos direktoriaus Alberto Krauleidžio nuomone, kad antstolis tokiu pinigu neuždirbo ir Savivaldybe moketi nesiruošia. Kita priežastis, kodel geruoju nesutinkama moketi, – dar negautas atsakymas, ar bus atkurtas terminas apeliaciniam skundui pateikti.
Teiseja nusprende padaryti pertrauka su viltimi, kad Savivaldybes administracija sumokes geruoju ir teismo tesinio neprireiks.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas