Aplinkosaugininkas prisimedžiojo – įkliuvo neblaivus su ginklu

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2020-10-09

Kai kurias pareigas einantys žmonės dažnai būna lyg po padidinamuoju stiklu. Nesvarbu, darbo ar poilsio metas, jie negali elgtis taip, kaip eiliniai piliečiai. O ypač jeigu jie yra pareigūnai. Praėjusio penktadienio vakare per daug atsipalaidavo ir nemalonumų prisidarė vienas plungiškis aplinkosaugininkas – Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių valdybos Telšių aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Tadas Andruška.
Spalio 2-osios vakare, apie 22.40 val., Plungės rajono policijos pareigūnai gavo pranešimą apie Kulių seniūnijos Palioniškių kaime esančiame Reiskių miške sulaikytus du neblaivius vyrus, kurie automobilyje vežėsi ginklus.
Plungės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkė Ingrida Juškaitė sakė, kad šiuos vyrus sulaikė tuo metu pratybose dalyvavę Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariškiai. Kaip ir minėta, sulaikytieji važiavo automobiliu, kurį vairavo neblaivus (1,44 prom.) Klaipėdos rajono gyventojas V. J. (g. 1974 m.). Neblaivus buvo ir kartu važiavęs aplinkosaugininkas T. Andruška. Jis įpūtė 1,24 promilės.
Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės štabo S5 skyriaus viršininkė vyr. ltn. Ugnė Lukošiūnaitė „Plungei“ kalbėjo, kad tą dieną pratybų baigiamoji užduotis buvo patikrinti pravažiuojančius automobilius. „Iš tikro kariškiai netikrina, tik sustabdo automobilį, kol bus atidarytas užtvaras. Šiuo atveju automobilis taip pat buvo sustabdytas. Juo važiavę žmonės atidarė langus, ir priėję kariškiai pajuto sklindantį alkoholio kvapą. Buvo įtarta, kad vyrai neblaivūs, todėl jų nebeleido važiuoti toliau ir iškvietė policiją“, – telefonu pasakojo kariškė.
Beje, I. Juškaitė minėjo, kad tarp automobilį sustabdžiusių kariškių buvo ir savanorių pajėgose tarnaujantis Plungės rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėjas Marius Verbickas.
Kaip teigė pareigūnė, vyrai sakė, jog vyksta iš medžioklės, bet tai patvirtinančių dokumentų nepateikė. Policijos pareigūnai ginklus paėmė, nors medžiotojai ir turi jiems leidimus. „Mes paėmėme ginklus, automobilį perdavėme atvykusiam blaiviam medžiotojui. Surašysime administracinio nusižengimo protokolą, o teismas spręs, kokią bausmę skirti. Toliau tyrimas perduotas Aplinkos apsaugos departamentui“, – dėstė skyriaus viršininkė.
Pripažinkim, situacija T. Andruškai susiklostė nei šiokia, nei tokia. O kas toliau?
Plungės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Saulius Vengalis „Plungę“ informavo, kad T. Andruška priklauso Stanelių medžiotojų būreliui. Paklaustas, ar draugija reaguos į medžiotojo veiksmus, S. Vengalis atsakė: „Kiekvienas medžiotojas yra atsakingas už save. Be to, apie tai pirmą kartą girdžiu. Informacija iki manęs kol kas neatėjo, tad ir komentuoti nelabai ką galiu.“
„Plungė“ susisiekė ir su Stanelių medžiotojų būrelio pirmininku Rimantu Kleinausku. Išgirdęs, apie ką norime pasikalbėti, jis teigė pirmą kartą girdintis apie šį įvykį. Pasak būrelio pirmininko, anksčiau su T. Andruška jokių problemų nebuvo, niekas jokių pretenzijų neturėjo. „Susirinkę kalbėsimės, kad taip daryti nevalia. Jei T. Andruška taip būtų pasielgęs medžioklės su būreliu metu, gal net iš būrelio būtų pašalintas. Dabar, ko gero, ir pats nelabai ateis. Greičiausiai jam bus atimtas leidimas turėti ginklą“, – kalbėjo R. Kleinauskas.
Kaip minėta, T. Andruška dirba Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių valdybos Telšių aplinkos apsaugos inspekcijoje, tad kas laukia aplinkosaugininko? Be to, kyla klausimas, ar medžioklė buvo teisėta, nes policijos pareigūnams jokie medžioklės dokumentai nebuvo pateikti.
„Pareigūno atžvilgiu pradėtas tarnybinio nusižengimo tyrimas. Dėl medžioklės teisėtumo preliminariai dokumentai pateikti, atliekamas papildomas faktų aiškinimasis“, – rašė mums Aplinkos apsaugos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Arūnas Malinovskis.
Administracinių nusižengimų kodekso 229 straipsnis (Ginklų ir šaudmenų saugojimo, laikymo, nešiojimo ar gabenimo tvarkos pažeidimas) numato, kad teisėtai įgytų ginklo, šaudmenų, kuriems įsigyti, laikyti ar nešioti reikalingas leidimas, saugojimo, laikymo, nešiojimo ar gabenimo taisyklių pažeidimas užtraukia baudą nuo 30 iki 60 eurų. O 227 straipsnyje (Ginklų, šaudmenų nešiojimas, gabenimas, kai tai daro neblaivūs, apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų asmenys) nurodyta, kad kai tai daro neblaivus (nuo 0,41 iki 1,5 prom.) asmuo, bauda gali siekti nuo 60 iki 120 eurų. Be to, už šiuose straipsniuose numatytus administracinius nusižengimus gali būti skiriamas ginklo, šaudmenų konfiskavimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. PLN parašė:

    Gaila, kad tokie žmonės dirba valstybės tanyboje.

  2. juozas parašė:

    auga nauja bebrų karta…

  3. Bernelis parašė:

    Ir toliau toks dirbs, nes tai toleruojama.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (5)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pirmasis Seimo rinkimų turas baigėsi. Ar tokių rezultatų tikėjotės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas