Apygardos komisija darbui pasiruošusi

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2020-07-29

Liko mažiau nei trys mėnesiai iki spalio 11 dieną numatytų Seimo rinkimų. Šiokios tokios naujovės laukia ne tik rinkėjų, bet ir rinkimų apygardų, apylinkių komisijų. Mažėjant gyventojų skaičiui, vėl pakeistos rinkimų apygardų ribos. Prieš ketverius metus Plungės apygardai buvo paliktos tik dvi Rietavo savivaldybėje esančios apylinkės, kitos priskirtos Pietų Žemaitijos apygardai. Šiems rinkimams visas Rietavas grąžintas Plungei.
Neseniai į pirmą posėdį susirinko Plungės–Rietavo rinkimų apygardos Nr. 35 komisija.
Visų pirma komisijos pirmininkas, Plungės rajono savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vedėjas Vytautas Tumas (deleguotas Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio) komisijos narius informavo apie laukiančias naujoves. Viena iš jų – išankstinį balsavimą, kurį vykdė pašto darbuotojai, šiais metais turės vykdyti rinkimų apylinkių darbuotojai. Kitas svarbus akcentas – visose apylinkėse privaloma užtikrinti neįgaliųjų patekimą į balsavimo vietą.
Dar viena naujovė, kuri, ko gero, aktualesnė rinkėjams nei apylinkių komisijų nariams – rinkėjo pažymėjimai nebebus įteikiami į rankas. Kaip sakė V. Tumas, į rankas pažymėjimai bus įteikti gyventojams, turintiems daugiau kaip 70 metų, neįgaliems, stacionare besigydantiems žmonėms. Kiti rinkėjai pažymėjimus ras savo pašto dėžutėse.
Pasak komisijos pirmininko, kiekvieniems rinkimams būna sunku rasti norinčių dirbti apylinkių komisijose, tad pradedamas „kaupti“ rezervas. Į jį gali siūlytis savanoriai.
Apžvelgus naujoves, po pasižadėjimų Plungės–Rietavo rinkimų apygardos komisijos narių pažymėjimus atsiėmė Silvestras Baumila (deleguotas Centro partijos „Gerovės Lietuva“), Algirdas Meilus (deleguotas Rietavo savivaldybės administracijos direktoriaus), Ilona Meškauskienė (deleguota Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus), Airida Montvydienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Gintautas Rimeikis (Lietuvos socialdemokratų partija), Stanislovas Staigvilas (Lietuvos socialdemokratų darbo partija), Marius Urbonas (Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), Lija Tolpegina (Darbo partija), Janina Nurijeva (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), Margarita Charitonova (Teisininkų draugija).
Komisijos posėdyje nedalyvavo ir pažymėjimus vėliau atsiims teisingumo ministro deleguotas Stasys Žilinskas ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos deleguota Rasa Pocienė.
Nuspręsta, kad rinkimų apygardos komisijos pirmininko pavaduotoja bus I. Meškauskienė, sekretore – A. Montvydienė, rinkėjų papirkimo tyrimo grupę sudarys M. Charitonova, S. Žilinskas ir A. Meilus. Į politinės reklamos stebėsenos grupę įrašyti S. Staigvilas, G. Rimeikis, A. Meilus ir pati pasisiūliusi M. Charitonova.
Beje, komisija dirba ne už gražias akis. Kaip sakė V. Tumas, pirmam rinkimų turui Plungės–Rietavo apygardai skirta apie 11 000 eurų. Jie bus išmokėti atsižvelgiant į komisijos narių darbo valandas. Antram turui skiriama 4 000–5 000 eurų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas