Ar automobilių stovėjimo aikštelė gali tapti statybinių medžiagų sandėliu?

Parašė: Dana LUKAUSKIENĖ 2014-06-27

„Plungės“ laikraščio redakciją pasiekė elektroniniu paštu atsiųstas klausimas. Žmogus teiraujasi, ar J. Biliūno g. 1A pastato kieme esanti automobilių stovėjimo aikštelė gali tapti privačiu statybinių medžiagų sandėliu? Mes klausiame specialistų bei aikštelės savininkų – kokia yra stovėjimo aikštelės eksploatavimo tvarka ir ar teisėtai joje laikomos statybinės medžiagos?
Kodėl paženklinta?
Paaiškėjo, kad automobilių stovėjimo aikštelė yra privačiame p. Danguolei Pocienei priklausančiame sklype, tačiau visus su ja susijusius reikalus bei statybos darbus koordinuoja jos sutuoktinis verslininkas Povilas Pocius. Statomas gyvenamasis pastatas, tad nurodomuoju automobilių stovėjimo vietos kelio ženklu pažymėta aikštelė naudojama statybinėms medžiagoms laikyti. Kadangi statybas vykdo ir medžiagas čia krauna aikštelę nuosavybės teise valdantys žmonės, atrodytų, – didžiulio kriminalo nėra. Tačiau kodėl ši vieta paženklinta kelio ženklu, nurodančiu automobilių stovėjimo vietą?
Pasak Plungės r. savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyr. architekto Ramūno Janausko, šis ženklas reglamentuoja automobilių stovėjimo galimybę, nėra jokių tikslinamųjų nuorodų stovėjimo laikui ar kad ši aikštelė – rezervuota. Tiems vairuotojams, kurie nežino, jog čia privati žemė, piktintis būtų lyg ir natūralu. Jie, pamatę ženklą, supranta, kad teritorija turėtų būti skirta automobiliams statyti, o ne statybinėms medžiagoms krauti.
Negaila
Teiraujamės P. Pociaus. Mūsų klausimas jį suglumino: „O kur man statybines medžiagas laikyti?“. Jis patikino, kad statybos darbai vyksta greitai – čia sukrautos medžiagos bus panaudotos. Tad aikštelė uždaryta laikinai.
„Kai yra vietos – tegul visi žmonės automobilius stato, mums aikštelės negaila, o kai vyksta darbai, mašinas čia palieka meistrai. Buvau ir STOP juostele aptvėręs, nenoriu, kad kokia plyta ant mašinos užkristų ar kas apibraižytų. Juk tuomet pasekmės dar blogesnės būtų. Kai tik statybines medžiagas sunaudosime, aikštelė bus laisva ir galės ja naudotis visi vairuotojai“, – aiškino P. Pocius.
Turi būti uždengtas
Pasiteiravus, kaip turėtų būti ženklinama stovėjimo vieta ir ar joje galima krauti statybines medžiagas, gavome Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Kelių priežiūros skyriaus patarėjo Jono Piskarsko atsakymą: „Kelio ženklai statomi, vadovaujantis LR Kelių įstatymu. Paprastai kelio ženklą stato kelio savininkas, suderinęs su policija. Šiuo atveju automobilių stovėjimo vietą nurodantis ženklas dezinformuoja. Jei stovėjimo aikštelėje vietos nėra, vadinasi, ji neatlieka tiesioginių savo funkcijų. Nėra aikštelės – neturėtų būti ir ženklo. Kol vyksta remonto darbai, šis ženklas turėtų būti uždengtas arba nuimtas, kad neklaidintų visuomenės“.
Paklausus P. Pociaus, ar nepagalvojo šio ženklo uždengti bent jau tol, kol vyksta statybos, pašnekovas atsakė, kad jam tokia mintis nekilusi, bet po mūsų skambučio jis pažadėjo paprašyti meistrų, kad ženklą uždengtų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. klausimas parašė:

    ar čia tikrai gyvenamas namas ar nebus kokia tai parduotuvė

  2. klausYmas parašė:

    ar čia tikrai gyvenamas namas ar nebus kokia tai parduotuvė

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas