Ar bronzinės klumpės „šoks“ Senamiesčio aikštėje?

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2020-03-06

Praėjusį savaitgalį Plungės kultūros centre praūžė vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studijos „Suvartukas“ 20 metų jubiliejus. Šventėje buvo pagarsinta ilgus metus puoselėta kolektyvo vadovės Ilonos Baltikauskaitės svajonė – įamžinti „Suvartuką“, atiduoti pagarbą tautiniam šokiui. Šią savaitę pasirodė ir vadovės kreipimasis į esamus ir buvusius „Suvartuko“ šokėjus, jų tėvus, plungiškius ir visus mylinčius liaudies šokį. Sumanymas būtų toks: centrinę miesto aikštę papuošti… klumpėmis!
„Kreipiuosi į Jus, norėdama pristatyti vieną savo ilgai nešiotą svajonę, sumanymą, kuris tik dabar, padedant veikliems asociacijos „Šokantys plungiškiai“ nariams ir šokėjų tėveliams, palaimintas mero, pasiekė finišo tiesiąją…
Tai projektas, skirtas mums visiems – simbolis „Suvartukui“, simbolis tautiškumui, simbolis Žemaitijai ir simbolis visiems mylintiems lietuvišką šokį…
Asociacija nori pastatyti Plungės miesto centre dvi dideles bronzines klumpes. Ant jų puikuotųsi „Suvartuko“ ženklas, Plungės herbas, „Suvartuko“ įkūrimo metai, būtų įrašyta mūsų skanduotė: „Plungė eina su daina, „Suvartukas“ – tai jėga!“, medžio lapeliai, skirti „Suvartuko“ vaikams, žemaitiški tekstai bei kita tautinė atributika.
Nuskenavus QR kodą būtų matoma informacija apie projektą, jos sumanytojus ir vykdytojus, taip pat ir apie kiekvieną, prisidėjusį prie šio projekto“, – rašoma kreipimesi.
Preliminari projekto kaina gali siekti iki 12 tūkstančių eurų. Jis pradėtas įgyvendinti, darbai derinami su Plungės rajono savivaldybe ir skulptoriumi Martynu Gaubu.
„Jau padėjau parašą. Tai būtų vienas iš miesto simbolių, taip kaip suolelis, gitara Plungei nusipelniusiems žmonėms pagerbti. Manau, kad tokių simbolių miestui reikia, jie ne tik papuošia erdves, bet ir savotiškai šildo. Pasižiūrėkime, kiek Telšiuose yra mažosios architektūros, todėl miestas tik gražėja“, – paklaustas apie idėją sakė meras Audrius Klišonis.
Pasak Savivaldybės vadovo, jau šį mėnesį Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komitetui bus pristatytas projektas. Žinoma, bus sprendžiamas klausimas ir dėl finansinio prisidėjimo. Beje, šis klausimas turėjo būti svarstomas dar vasario pradžioje, tačiau paaiškėjus, kad Savivaldybė neturi patvirtintos tvarkos dėl mažosios architektūros statymo, jis iš komiteto posėdžio darbotvarkės buvo išimtas.
Pasiteiravome mero, ar dėl tvarkos nebuvimo nesužlugs graži idėja. „Savivaldybės architektas tvarką jau baigia paruošti. Bet ar tai turėtų būti kliūtis stabdyti iniciatyvą? Norėdami pastatyti paminklą Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui bene dvejus metus vargome su Kultūros paveldo departamentu. Gal su saviškiais kovoti nereikės“, – kalbėjo A. Klišonis.
Kaip teigė projekto sumanytoja I. Baltikauskaitė, jei viskas vyks be trukdžių, klumpes Senamiesčio aikštėje planuojama pastatyti gegužės 16-ąją. Būtent tą dieną numatytas Tarptautinės šokio dienos minėjimo koncertas. Beje, jis prieš dešimt metų pradėtas rengti tos pačios „Suvartuko“ vadovės. Anot I. Baltikauskaitės, po klumpių atidengimo plungiškiai bus kviečiami į koncertą, kur tradiciškai bus atsisveikinta su kolektyvą paliekančiais abiturientais.
„Suvartuko“ vadovė įsitikinusi, kad garsas apie klumpes sklis ne tik Plungėje, bet ir toli už jos ribų… Kiekvienas šokėjas, įsispyręs į tas klumpes, galės išdidžiai pasakyti: „Če ī mūsa i mums.“ Kaip minėjo meras, norintieji fotografuotis taip pat liks patenkinti, juk fone bus visa Vytauto gatvė ir Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia.
„Auksinė idėja. Juk tiek nedaug tereikia: 20 po 600 Eur arba 600 po 20 Eur. Buvo 300 spartiečių, o mes būsime 600 plungiškių. Aš šį vakarą stoju į legioną“, – po kreipimusi rašė plungiškiams gerai žinomas treneris Genadijus Glikmanas.
Skaitant tokius ir panašius pasisakymus net nekyla abejonių, ar pinigai bus surinkti. Tad „Plungė“ taip pat kviečia visus neabejingus plungiškius prisidėti prie projekto įgyvendinimo, pervedant lėšų į asociacijos „Šokantys plungiškiai“ sąskaitą LT524010043000176466, „Luminor“ bankas, mokėjimo paskirtyje įrašant „klumpės“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Anonimas parašė:

    Liūdesys… Atrodo, kad Plungėj nebėra mąstančių žmonių.

  2. virginija parašė:

    zinote tiesokiai ne tautiniai o surogatas kazkoks is baleto ar tautinius sokius kas sokdavo istemptomis kojomis kaip balarinu liudna kad sovietinis surogatas tebegyvuoja liudna kad tiek pragyvenom laisvoj lietuvoj ir nieko neismokom

  3. Anon parašė:

    Sveiki, Plungėje ši tema neaskaluojama, nes Plungės technologijų ir verslo mokyklos direktorius Audrius Misiūnas yra liberalas, dengiamas mero. Prašome paviešinti ir išsiaiškinti situaciją, kai mokytojas, kaip įtariama A.Ž(vienas iš vadovų) sumušė mokinį Sigitą G. Visą Plungė ošia, bet viskas yra slepiama.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas