Ar ruduo jau beldžiasi į Jūsų širdis?

Parašė: Simona DAMANSKYTĖ 2012-08-24

Pamažu vasara traukiasi iš mūsų Lietuvėlės. Nenumaldomai artėja ruduo bei Mokslo ir žinių diena – Rugsėjo 1-oji. Besiklausant vienos radijo stoties, teko išgirsti įvairių vaikų nuomonių apie tai, ar jie laukia prasidedančių mokslo metų. Įdomu tai, kad beveik visos skambinusios mergaitės atsakė, jog laukia susitikimo su draugais, mokytojais, naujų įspūdžių. Tuo tarpu skambinę berniukai tvirtino nė už ką nenorį eiti į mokyklą, nes dar maža poilsio, o su draugais esą ir taip galima susitikti. Nė vienas iš jų nenorėjo net pagalvoti apie ilgą sėdėjimą pamokose, namų darbų užduotis, kurias teks atlikti. Tačiau čia – tik keletas vaikų nuomonių, tad negalima teigti, kad visi berniukai nenori eiti į mokyklą, o visos mergaitės laukia rugsėjo 1-osios. O Jūs, Jūsų vaikai ar laukia mokslo ir žinių šventės?
Moksleivių tėvams iškyla nemaža dilema: ar viskas supirkta, ar pasiruošta Rugsėjo pirmajai? Juk mokyklinukui reikia ne tik puošnių drabužėlių, bet ir įvairiausių vadovėlių, sąsiuvinių, rašiklių. Tad pinigines tėvai patuštinti tikrai turės…
Gimdytojai nori savo vaikus ir į Rugsėjo 1-osios šventę palydėti. Juk Lietuvos įstatymai garantuoja, kad tėvai ar globėjai Rugsėjo 1-ąją gali tam skirti keturias darbo dienos valandas ir kartu su atžalomis (iki 12 metų) nueiti į šventę. O gal ir dvyliktoko tėvai norėtų palydėti savo abiturientą mokyklon? Juk vis dėlto tai paskutiniai metai mokslo įstaigoje… Bet reikia džiaugtis, kad įstatymas leidžia pirmąją mokslo metų dieną bent su mažaisiais mokinukais pabūti kartu.
Tačiau gyvenimas teka įprasta vaga, ir rugsėjo 1-oji nėra labai jau išskirtinė diena. Darbas lieka darbu, privalomas valandas reikia atidirbti, o kartais – ir su kaupu. Girdėjau, netgi Ispanijoje bus atsisakyta siestos valandų. Anksčiau nuo 14 iki 16 valandos ispanai ilsėjosi, dabar turės dirbti. Net parduotuvės dirbs ne 72 valandas, kaip įprasta, o 90 valandų per savaitę. Didesniuose turistiniuose miestuose pardavėjai privalės dirbti visus metus be jokių poilsio dienų. Jei jau atsipūtę ispanai turi atsisakyti švento popiečio miego valandų, tai ką bekalbėti apie uoliai triūsiančius lietuvius… Apie trumpesnes darbo valandas ar pokaičio miegą lieka tik pasvajoti.
Tačiau kol kas dar gyvename
paskutinėmis vasaros nuotrupomis… Vaikai dar laksto po balas, suaugusieji, turintys savo žemės sklypus, ruošia gėrybes artėjančiam rudeniui, o aktyvesnis jaunimas ir į koncertą ar festivalį nulekia. Galbūt net Lady Gagos paklausyti. Regis, didieji muzikos grandai noriai koncertuoja Lietuvoje ir džiaugiasi mūsų publika, tad kartais žvaigždės šypsosi ir lietuviams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas