Ar užteks lėšų saugumui užtikrinti?

Parašė:  2009-09-29

Penktadienį Plungės ir Rietavo savivaldybėse lankėsi vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis. Svečias susitiko su abiejų savivaldybių merais Elvyra Valerija Lapukiene ir Antanu Černeckiu, Rietave pabendravo su Telšių apskrities viršininku Vidimantu Domarku. Be to, lankėsi policijos komisariatuose, susitiko su priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojais.
Pokalbiuose su savivaldybių merais akcentuotos dvi artėjančios naujovės – apskričių likvidavimas ir tiesioginiai mero rinkimai. Pasak ministro, apskričių naikinimas – rimtas iššūkis. Juolab kad jose dirba apie 2 500 valstybės tarnautojų, kurie po reformos (ją numatoma užbaigti iki kitų metų liepos) gali likti be darbo.
Tiesioginiai mero rinkimai galbūt jau vyks per kitus Savivaldybių rinkimus 2011 metais. R. Palaičio teigimu, Seime šiuo klausimu daug dirbama, jau rengiamos Lietuvos Respublikos Konstitucijos pataisos, kurios įteisins tiesioginius mero rinkimus.
Susitikime su Plungės rajono mere E. V. Lapukiene ministras aptarė klausimus, susijusius su apskričių viršininkų administracijų naikinimu. Plungės rajono savivaldybės merė pateikė ministrui pasiūlymą, kad, naikinant apskričių viršininkų administracijas, Regioninėse plėtros tarybose nereikėtų papildomai įdarbinti žmonių. Merės E.V. Lapukienės manymu, šias tarybas galėtų aptarnauti pačios savivaldybės, šiam darbui rotaciniu principu deleguodamos darbuotojus iš savo administracijos padalinių. Toks pasiūlymas ministrui buvo kiek netikėtas. „Mes siūlėme savivaldybėms, kad Regioninės plėtros tarybas galėtų aptarnauti regionuose dirbantys Vidaus reikalų ministerijos darbuotojai, tačiau, jei visos savivaldybės pritartų ponios Lapukienės siūlymui, asmeniškai aš dėl to tikrai neprieštaraučiau, nes tai tik prisidėtų prie pagrindinio tikslo – lėšų taupymo“.
Rietave ministras aplankė ne tik Savivaldybę, bet ir policijos komisariatą bei priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos padalinį. Pasidžiaugė, jog ir pareigūnai, ir ugniagesiai gelbėtojai turi gana geras patalpas, pakankamą materialinę bazę. Rietaviškiai policininkai kaip didžiausią savo bėdą įvardijo Rietavo turgų, kur įvykdoma nemaža dalis nusikalstamų veikų.
Į Plungės policijos komisariatą vidaus reikalų ministras atvyko kartu su policijos generaliniu komisaru Vizgirdu Telyčėnu, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininku Alfonsu Motuzu.
Vizito tikslas, kaip sakė pats ministras, – įsitikinti, kad, net ir mažėjant finansavimui, tarnybos yra pasirengusios užtikrinti visuomenės saugumą. Be to, norima pasitarti su komisariatų ir tarnybų vadovais dėl galimybių taupyti lėšas, išsiaiškinti komisariatų problemas.
R. Palaičio teigimu, jam džiugu, kad Telšių apskrityje, palyginti su visos šalies rodikliais, gerokai mažesnis nusikalstamumas. Neramu tik dėl nusikaltimų, padaromų viešose vietose, dėl pažeidimų keliuose.
Didžiausia šiandienos problema – mažas ir dar mažėsiantis finansavimas. Ministro teigimu, darbo užmokesčio fondas labai nenukentės, bet kitos lėšos policijai kitąmet bus sumažintos 83 mln. litų. Kaip paskaičiuota, apie 50 mln. litų dar įmanoma sumažinti, bet 34 milijonų nebėra iš ko nukirpti.
„Mūsų tikslas – išsaugoti darbo vietas. Norėdami to pasiekti, turime mažinti atlyginimus, leisti žmones nemokamų atostogų. Kitos išeities nėra“, – sakė generalinis komisaras V. Telyčėnas.
Kaip į tai reaguoja profesinės sąjungos? R. Palaičio ir V. Telyčėno teigimu, profsąjungos gana supratingos, ypatingo pasipriešinimo lyg ir nėra. Paklaustas, ar, sumažėjus finansavimui, komisariatų vadovai žada užtikrinti saugumą, ministras atsako: „Vadovybė žada.“
Iš Plungės policijos komisariato ministras su palyda išvyko į priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. R. Palaičio teigimu, Plungės ugniagesiai gelbėtojai į lėšų karpymą taip pat reaguoja gana supratingai – jie netgi atsisakė kelionpinigių ir maistpinigių. „Būtų gražu, jei krizės akivaizdoje visi solidarizuotumėmės“, – sakė vidaus reikalų ministras. Apžiūrėjęs tarnybos patalpas ir išklausęs vadovų pageidavimų, ko labiausiai trūksta tarnybai, ministras pažadėjo paieškoti galimybių finansuoti šios tarnybos pastato apšiltinimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas