Atlyginimas siūlomas ir audiniais, ir net pianinu

Parašė:  2009-01-30

AB „Linų audiniai“ siuvimo cechas nuo praėjusio ketvirtadienio visą savaitę stovėjo tuščias. Čia dirbančios moterys buvo išprašytos paatostogauti. Atostogos tai atostogos, bet iš ko gyventi? Mat, anot jų, atlyginimai nei už lapkritį, nei už gruodį nemokėti, o kada bus mokami, nežinia. Na, nebent pageidautų algą gauti ne litais, o audiniais, stalais, kėdėmis ar pianinu. Tuomet su darbuotojomis būtų atsiskaityta – nors ir šiandien.
„Plungės“ laikraštyje jau rašėme, jog seniausios Plungėje pramonės įmonės – UAB „Linų audiniai“ – padėtis pastaruoju metu sparčiai šlyja. Minėjome, jog bendrovę spaudžia skolos, darbuotojams, kurių iš didžiulės įmonės belikusi vos saujelė, po kelis mėnesius nemokami atlyginimai.
Ypač sudėtinga padėtis fabrike buvo po Naujųjų – kai dėl didžiulių skolų atjungta elektra ir vanduo. Kelias dienas žmonės sėdėjo be jokio darbo, tačiau netrukus ir elektros, ir vandens tiekimas buvo atnaujintas. Matyt, sumokėjo skolas.
Tiesa, tuomet darbuotojai nerimavo ne tik dėl sustojusio darbo, bet ir dėl fabriko savininkų pasikeitimo – tokią „antį“ po Naujųjų buvo paleidęs bendrovės generalinis direktorius Alvidas Vitkevičius, pasakęs, jog bendrovėje jau tuoj tuoj šeimininkaus kiti. Tačiau iki šiol niekas nesikeitė, dar ir šiandien A. Vitkevičius tebevadovauja „Linų audiniams“.
„Aną trečiadienį direktorius pasakė, kad savaitei eitume atostogų. Esą nėra darbo, nes pagrindinis užsakovas susirgo“, – pasakojo viena iš siuvėjų. Ar po savaitės atostogų siuvimo cechas turės darbo, moterys sakė nežinančios.
Kaip jau minėjome, atlyginimai čia nemokėti nei už lapkritį, nei už gruodį. Daliai darbuotojų visai neseniai rugsėjo uždarbis atiduotas. Taip yra siuvimo ceche, o apdailos cecho darbuotojai sakė dar ilgiau veltui dirbantys.
Anot darbuotojų, visai neseniai po bendrovę buvo pasklidusi žinia, jog atlyginimą teks imti fabriko gaminiais. Imsit ir niekur nedingsit, esą taip sakęs A. Vitkevičius. Kai kurie darbuotojai taip ir padarę – atlygį pasiėmę audiniais. Matyt, rado būdą, kaip konvertuoti juos į litus. „Mes atsisakėme imti produkcijos, mums reikia pinigų, o audiniais, jei gudrus, tegu už elektrą ar vandenį sumoka“, – piktinosi siuvėjos.
Tiesa, atlyginimą siūlyta pasiimti ne tik audiniais – buvo galima imti stalų, kėdžių, netgi pianiną. Moterys sakė klaususios, gal galima pasiimti siuvimo mašinas. Tačiau jų direktorius neduoda – esą šie įrenginiai užstatyti bankui.
Kaip sužinojome Plungės darbo biržoje, masinių atleidimų iš „Linų audinių“ nėra, tačiau vienas kitas iš tos įmonės vis dar ateina. Sausį užsiregistravo penki buvę fabriko darbuotojai. Kiti dirba kaip dirbę – o kur dingsi, jei jokia kita įmonė darbo nesiūlo.
Taigi „Linų audinių“ darbuotojų likimas neaiškus. Nežinia, kokia ateitis laukia ir pačios bendrovės. Ko gero, nekokia, jei jau baldus į kairę ir dešinę dalija…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas