Baltijos keliui atminti – „Pažink, suvienyk, būk kaip Vytis“

Parašė: Dana LUKAUSKIENĖ 2015-09-01

Rugpjūčio 22-ąją, minint 26-ąsias Baltijos kelio metines, Rietave šurmuliavo būrys žmonių. Verslo informacijos centro (VIC) ir kultūros centro kiemelyje veikė amatininkų mugė. Rietavo savivaldybės bendruomenių sueigos renginius aplankė ir respublikinio mototurizmo ralio „Pažink, , dalyviai.
Projekto „Pažink, suvienyk, būk kaip Vytis“ idėją palaikantis filosofas, Vilniaus universiteto lektorius Mindaugas Kubilius apie mototurizmo ralį yra pasakęs: „Jau kuris laikas Lietuvos piliečių rankose vis dažniau suplevėsuoja Vyčio vėliava. Tai – ne tik istorinė vėliava. Vytis yra aktualusis lietuvių savasties simbolis. Džiugu, kad mototurizmo ralio dalyviai ant savo plieninių žirgų neša mūsų savasties vėliavą po visą Lietuvą. Tegu šiuolaikinių žirgų nešamas Vytis žadina, buria ir įkvepia mus būti tuo, kuo esame – lyderiaujančia ir oria Lietuva.“
Minėtojo ralio dalyviai – motociklininkų komandos iš visos Lietuvos – priminė Baltijos kelio svarbą, kėlė pasididžiavimo savo valstybe ir vienybės idėjas, skatino pažinti, tausoti savo krašto paveldo objektus. Jie lankė įvairius Lietuvos kampelius, bendravo su vietos bendruomene. Baikeriai susipažino su rietaviškiais, Žemaitijos tradicijomis.
Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos motorizuoto ralio dalyviams šiemet rekomendavo aplankyti tas vietas, kurios vienaip ar kitais susijusios su M. K. Oginskiu. O Rietavas be šios kunigaikščių giminės palikimo neįsivaizduojamas.
Motociklininkai užsuko į vaizdingąjį Rietavo parką, Oginskių kultūros istorijos muziejų, kuris įsikūręs buvusiame tuometinės muzikos mokyklos pastate.
Vietos veiklos grupės „Rietavo iniciatyvos“ pirmininkė, viena iš Rietavo savivaldybės bendruomenių sueigos organizatorių Laima Dockevičienė džiaugėsi šauniai pasisekusiu renginiu, Rietavo moterų užimtumo centro darbščiomis šeimininkėmis, jų pasiekimais, vaišėmis. Žadvainiškė Virginija Judeikienė svečius stebino gardžiu tautinio paveldo produktu – mieliniu pyragu, akį džiugino Palmiros Mikalauskienės tekstilės, lino dirbiniai, drabužiai. Rankų darbo muilą, žvakes pristatė Jurgita Raudonienė ir Veronika Sabeckienė, gira ir tradiciniais sūriais savo kraštą garsino Rasa Paulauskienė iš Kadagynų kaimo, rankdarbių sukūrė Vida Meiženienė. Šventėje sukosi Medingėnų bendruomenės „Medinga“ šeimininkės.
Skanaudami medžiotojų ir žvejų draugijos „Stumbras“ narių Juozo Dockevičiaus ir Algirdo Mickaus virtą šiurpą svečiai ir rietaviškiai kėlė nykščius į viršų. Apie šio krašto medžioklės tradicijas, šunis pasakojo Liolių medžiotojai – medžiotojų ir žvejų klubas „Jūra“.
Rietavo VIC atstovės L. Dockevičienė ir Rasa Baliulevičienė kalbėjo apie įdomias bendruomenių iniciatyvas, gabius žmones, teikė padėkos raštus už bendradarbiavimą ir partnerystę.
Prie šios iniciatyvos – 26-ųjų Baltijos kelio metinių bei 250-osios M. K. Oginskio jubiliejinės sukakties renginių – prisidėjęs Rietavas gali didžiuotis gebėjimu priimti svečius, iškilia krašto istorija ir unikalia savastimi.
Baigiamasis mototurizmo ralio dalyvių susitikimas vyko Birštone, kur dalytasi atrastais mažais mūsų krašto stebuklais. Vienas iš jų – Rietavas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas