Banguota Babrungo gatvė – tai normalu?

Parašė: Luka SAULIENĖ 2019-02-21

Po to, kai mūsų laikraštyje pasirodė straipsnis apie eksperimentą rekonstruojamoje Nausodžio seniūnijos Babrungo gatvėje, kai siaurame ruože ant tilto bandė prasilenkti dvi transporto priemonės, „išlindo“ dar viena problemėlė, trukdanti vairuotojams. Kaip žmonės sako, važiuojant Babrungo gatve apima jausmas, kad atsidūrei Plungės miesto Laisvės gatvėje prieš kelerius metus. Paklotas asfaltas – banguotas.
Apie atliktą bandymą ir po jo padarytas išvadas plačiau rašėme sausio 29 dienos numerio straipsnyje „Eksperimentas pasiteisino: Babrungo gatvės problema bus sprendžiama“.
Po publikacijos pasirodymo skaitytojai pradėjo domėtis, kada bus išlygintas banguotas Babrungo gatvės asfaltas. Tad su šiuo klausimu kreipėmės į Savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus vedėją Martyną Čiuželį. Jis „Plungei“ paaiškino, jog techninę priežiūrą atliekantys specialistai žiūrėjo, matavo ir konstatavo, kad banguotumo nuokrypiai atitinka normą. „Kalbėjome su rangovu. Jis pažadėjo, kad pavasarį, kai bus asfaltuojamos kitos kelio dalys, problemiškiausiose vietose, atsižvelgiant į gyventojų skundus, bus pataisyta. Tiesą sakant, nesame tuo sužavėti, nes kiekvienas pakloto asfalto išpjovimas jo eksploatavimo laiko nepailgina“, – dėstė specialistas.
Priminsime, kad Babrungo gatvės rekonstravimo darbus atlieka uždaroji akcinė bendrovė „Valda“. Tad susisiekėme su įmonės vadovu Tomu Raudžiu. Jis taip pat kalbėjo, jog techninę priežiūrą atliekantys darbuotojai nustatė, kad viskas – sluoksniai, danga, jos nelygumai – atitinka normą. Pasidomėjus, o kaip dėl problemiškiausių vietų pataisymo, T. Raudys išsigynė tokį pažadą kam nors davęs. Tad ar čia bus taip, kaip sako patarlė: „Pažadėjo – patiešijo, netesėjo – negriešijo“?
„Juridinio pagrindo priversti ištaisyti nelygumus, žinoma, neturime. Apie tai su rangovu kalbėjomės. Matyt, jis pamiršo pokalbį“, – dar kartą perklaustas dėl pažado bandė juokauti M. Čiuželis.
Ar taip viskas ir liks? Negi nesvarbu, kad važiuodamas neseniai išasfaltuota gatve pradedi abejoti automobilio „sveikata“, gauni nemokamą „vibracinį masažą“, bet popieriai byloja – viskas gerai? Gal lauksime, kol danga savaime nusišlifuos? Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis „Plungei“ sakė: „Kviesime kitus techninę priežiūrą atliekančius darbuotojus ir vėl žiūrėsime, kodėl tokia banguota danga ir ar tikrai taip gali būti. Jei ką, darysime laboratorinius tyrimus.“
Techninę priežiūrą atliko UAB „TEC Infrastructure“ iš Vilniaus. Klausimus dėl banguotumo vasario 13 dieną išsiuntėme ir jiems, tačiau atsakymo iki pirmadienio, deja, negavome.
Skaitytojams priminsime, kad Babrungo gatvės rekonstrukcijos projekto vertė – 782 tūkst. eurų. 2018 m. iš Kelių priežiūros ir plėtros programos gauta net 609,6 tūkst. eurų: iš pradžių – 207,8 tūkst., gegužę atskiru susisiekimo ministro įsakymu – 313,3 tūkst., o lapkritį iš Vyriausybės rezervo – dar 88,5 tūkst. eurų.
Tačiau yra ir kita medalio pusė – apie 226 tūkst. eurų šio projekto lėšų buvo nepanaudota ir grįžo į valstybės biudžetą. Ar jos vėl bus skirtos, klausimas kol kas be atsakymo. Projekto įgyvendinimo pabaiga numatyta šių metų rugpjūtį. Tiesa, mero spaudos konferencijoje gruodžio pabaigoje užsiminta, kad rangovas darbus žada užbaigti iki gegužės. Žinoma, pažadas vėl žodinis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. ar normalu parašė:

  „Valdai“ ne tik normalu, bet ir norma: tas pats ir Laisvės g., ir Babrungo…

 2. Vietinis parašė:

  Valda turietu siukles rinkte o ne kelius tiesti.O tokius specialistus kaip Ciuzelis seniai reikeje is savivaldybes ismesti.

 3. Valda valdo parašė:

  „techninę priežiūrą atliekantys specialistai žiūrėjo, matavo ir konstatavo“ matyt ne už veltui. Viskas šiais laikais, ne už veltui, netgi teismai – tai ko dar laukti iš specialistų.

 4. Hmm parašė:

  Tai kaip gaunasi kad tos pačios partijos narys priima darbus iš kito tos pačios partijos nario. Ir sako kad negali priversti pataisyti, nes viskas atlikta gerai pagal pridavima. Gal reikia daugiau principingu žmonių Plungės valdžioje?

 5. Meras parašė:

  Gal has zino kaip balsuoti uzsinieciams.Na tiems kurie isvyko ne savo noru.As klausiu kodel nera jokios info.is Plunges savivaldybes

 6. Audrius parašė:

  Reklamoje raso.. Auganti Plunge.Ar jus proto nebetekot!!!.Nykstanti Plunge.Tie busimieji politikai tikri klounai.

  1. . parašė:

   politikieriai turi mintyje, kad jie auga, o jie ir su Plunge jau susitapatino, tad jie mano , kad jie ir yra Plungė

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas