Brangs komunalinės paslaugos

Parašė:  2019-05-27

Rietavo savivaldybės taryba patvirtino Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos perskaičiuotas geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas, tad nuo liepos 1 dienos uždarosios akcinės bendrovės Rietavo komunalinio ūkio paslaugų gavėjams komunaliniai mokesčiai didės vidutiniškai 4,6 proc.
Kaip sakė vyriausiasis komunalininkas Alvydas Rojus, vadovaujantis metodika kasmet kainos perskaičiuojamos atsižvelgiant į nuo įmonės nepriklausančius rodiklius. Brangs nuotekų surinkimo ir tvarkymo paslauga, nes jų sutvarkyta mažiau, nei buvo planuota.
Patvirtinus naujus įkainius, nuo liepos 1 dienos už 1 kubinio metro nuotekų surinkimą rietaviškiai mokės dvylika centų daugiau: gyvenantieji butuose – 1,55 Eur (buvo 1,43 Eur), individualiuose namuose – 1,46 Eur (buvo 1,34 Eur).
Daugiabučių namų gyventojams dešimčia centų, o individualių namų – šešiais centais brangs atsiskaitomųjų apskaitos prietaisų priežiūros mokestis. Nuo liepos 1-osios gyvenantieji butuose per mėnesį už šią paslaugą mokės 1,83 Eur, privačiuose namuose – 1,15 Eur.
Plačiau piniginę turės atverti gyventojai, kurie samdo komunalininkus nuotekoms išvežti: nauja kaina – 8,15 euro (dabar – 7,11 Eur už 1 kub. m). Tikimasi, kad pabrangus šiai paslaugai daugiau gyventojų jungsis prie centralizuotų nuotekų tvarkymo tinklų.
Prie visų šių nustatytų paslaugų įkainių dar reikia priskaičiuoti PVM.
Tarybos narys Alfredas Mockus domėjosi: „Iš šiemet Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtintų 24 įkainių Rietavo komunalininkų paslaugos vienos brangiausių. Mus lenkia tik „Molėtų vanduo“. Kas lemia didelę kainą?“
Kaip teigė vyriausiasis komunalininkas A. Rojus, didžiausią įtaką kainai turi mažas vartojimas: „Visa kaina priklauso nuo pardavimo kiekių ir padarytų investicijų į vandens ūkį. Vandens tiekimo infrastruktūra yra ganėtinai brangi. Kaimuose turime daug mažų objektų. Tokie kaip Spraudyje mums yra nuostolingi, nes vartotojai nepadengia sąnaudų, tačiau vis tiek privalome žmones aprūpinti vandeniu“, – kalbėjo vadovas.
„Ar rietaviškiai gali tikėtis, kad kada nors komunalininkų paslaugų kainos bus nors vidutinės?“ – vėl pasiteiravo A. Mockus.
Iš Rietavo komunalinio ūkio direktoriaus atsakymo buvo galima suprasti, kad tokių lūkesčių turėti neverta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas