Būtini ankstesnės registracijos dokumentai

Parašė:  2009-02-06

Automobilių įvežimu besidomintys gyventojai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad Lietuvos Respublikoje, registruojant iš užsienio įvežtas naudotas transporto priemones, būtina pateikti ne tik jų įsigijimo, bet ir ankstesnės registracijos dokumentus.
Pasak VĮ „Regitra“ Kontrolės ir tyrimų skyriaus vyriausiojo specialisto Mamerto Kulakausko, yra nemažai atvejų, kai iš Italijos, Ispanijos, Norvegijos į Lietuvą įvežamos tokios transporto priemonės, kurioms užsienyje jau atimta teisė dalyvauti eisme (t. y. tos šalies kompetentinga institucija dėl eismo įvykio, neatliktos techninės apžiūros, išregistravimo ir pan. jau paėmusi transporto priemonės registravimo dokumentus).
Norėdami tokią transporto priemonę registruoti Lietuvoje, asmenys pateikia užsienio šalyje išduotą techninių apžiūrų kortelę ar išrašą iš tos šalies transporto priemonių registro, tačiau šių dokumentų registravimui nepakanka.
Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 27 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad „motorinės transporto priemonės, priekabos, kurios dėl jų sugedimo ar susidėvėjimo baigtos eksploatuoti užsienyje, kai kompetentingos institucijos paima jų registravimo dokumentus, (…) Lietuvos Respublikoje neregistruojamos.“
Europos Sąjungos Tarybos direktyvoje 1999/37/EB dėl transporto priemonių registracijos dokumentų nustatyta, kad, „perregistruodamos transporto priemonę, kuri anksčiau jau buvo įregistruota kitoje valstybėje narėje, kompetentingos institucijos visais atvejais reikalauja pateikti I ankstesniojo registracijos liudijimo dalį ir, jeigu buvo išduota, II registracijos liudijimo dalį“.
Su užsienio valstybėse išduodamų transporto priemonių registravimo dokumentų pavyzdžiais galima susipažinti valstybės įmonės „Regitra“ interneto tinklalapyje regitra.lt.
Per 2008 metus Lietuvoje įregistruota 153 900 iš užsienio įvežtų naudotų ir 22 000 naujų lengvųjų automobilių (2007 metais – atitinkamai 196 600 ir 21 300).
Pernai daugiausia įregistruota iš Vokietijos (56,6 tūkst.), Prancūzijos (32,4 tūkst.) ir Italijos (21,7 tūkst.) įvežtų naudotų lengvųjų automobilių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ingrida Šimonytė paskelbė kandidatų į ministrus sąrašą. Kaip vertinate tokios sudėties ministrų kabinetą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,