„Dainuojančios bitės“ nutūpė Žlibinuose

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2015-06-16

Kiekvienas Plungės rajono dainuojančių vyrų ar moterų, mišrus ansamblis ar choras puikiai žino, kad paskutinį pavasario savaitgalį jie kaip bitelės dūgs festivalyje „Dainuojančios bitės“. Šiais metais dūzgės šiek tiek pavėlintos, bet ne tai svarbiausia. Žlibinai birželio 6-ąją skambėjo nuo dainų.
„Dainuojančios bitės“ draugėn susirinko jau šešioliktąjį kartą. Šiam dainų sąjūdžiui rajono miestelių ir kaimų dainininkus įkvėpė ir savo pavyzdžiu paskatino Žlibinuose gyvenanti muzikos mokytoja ir chorvede dirbusi Stefa Stonienė. Kitais metais šventė persikėlė į Kulius, paskui grįžo į Žlibinus, paskui ilgiems dvylikai metų „nutūpė“ Narvaišiuose ir vėl grįžo į Žlibinus. Tad šiemet renginiu rūpinosi Žlibinų kultūros centro direktorius Žydrūnas Purauskis.
Į pirmuosius sąskrydžius dainuojantys vyrai ir moterys „skrisdavo“ nedrąsiai, tačiau metams bėgant didėjo ne tik drąsa, bet ir profesionalumas. Kaip sakė Ž. Purauskis, kiekvienas kolektyvas žino, kad pavasario pabaigoje bus dainų festivalis, tad atsakingai ruošiasi. „Galiu pasidžiaugti, kad šiais metais „Dainuojančios bitės“ profesionalumo kartelę pakėlė labai aukštai“, – teigė jis.
Natūralu, kad gamtoje vienas darbštuoles bitutes keičia kitos, kad jų šeima išauga ar sumažėja. Taip ir šiame festivalyje: vienus kolektyvus pakeičia kiti, vieni dalyvauja nuolat, kiti atkrenta paskutinę minutę. Pasak šventės organizatoriaus, į šešioliktąjį suskridimą atvyko keturiolika kolektyvų. Du atkrito paskutinę minutę. Bet skųstis žlibiniškiai neturėtų – dainų pakako net trims valandoms. Kolektyvai atliko po dvi dainas. Viena iš jų būtinai turėjo būti apie tėvynę, gimtuosius namus, nes festivalio tema siejama su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiu. Na, o kitą jau kiekvienas rinkosi pagal savo skonį. Ir dažniausiai skambėjo linksmos melodijos.
Daugiausia „dainuojančių bičių“ šiemet susispietė iš Žlibinų. Savo vokalinius gebėjimus ir dainų skambumą parodė net keturi kolektyvai: Nijolės Puplauskienės vadovaujamas moterų ansamblis „Melodija“, vyrų vokalinis ansamblis ir mišrus choras, kurių vadovė S. Stonienė, ir Alfredo Lučinsko vadovaujama kaimo kapela.
Algimanta Motužienė vadovauja dviem moterų vokaliniams ansambliams. Tad ponios iš Aleksandravo ir Stalgėnų taip pat dalyvavo dainų ir muzikos šventėje. Už širdies griebiančias dainas traukė Gintališkės mišrus vokalinis ansamblis (vadovė Birutė Serapinienė). Ne blogiau uždainavo Stanelių moterys su Vida Taurinskiene priešakyje. Festivalį praskaidrino ir to paties kaimo merginų duetas. Neseniai susibūrusių Laimos Domarkienės vadovaujamų Kantaučių ir Šateikių vokalinių ansamblių pasirodymai irgi sužavėjo klausytojus. Glaudžių moterų vokalinio ansamblio (vadovas Kęstutis Kazlauskas), Platelių moterų ansamblio (vadovė Diana Paulauskienė) dainos lyg sraunus upeliukas nubėgo per sielą. Gausiam Alsėdžių mišriam chorui, vadovaujamam Margaritos Dargužienės, susirinkusieji nepagailėjo aplodismentų.
Na, o kol rajono dainuojantys vyrai ir moterys ruošėsi savo pasirodymams, žiūrovus linksmino „Smagratis“ iš Telšių.
Šventės globėjas Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis „Dainuojančių bičių“ organizatoriams, dalyviams dėkojo už tai, jog prieš šešiolika metų užgimusiai bičiulystei ir draugystei per dainą neleidžiama išblėsti.
Nutilus dainoms, kiekvienas kolektyvas dėkojo organizatoriams, šie atminimo statulėles įteikė visiems festivalyje dalyvavusiems kolektyvams. Dėmesys parodytas ir renginio sumanytojai S. Stonienei bei ilgus metus „bites“ po savo sparnais glaudusiai šventės rengėjai ir puoselėtojai Narvaišių kultūros namų darbuotojai Danutei Šatkuvienei.
Panašu, kad „Dainuojančios bitės“ dar ilgai džiugins kaimo žmones. Juk, kaip tvirtino Ž. Purauskis, festivalio pagrindinis tikslas – skatinti bendrauti kolektyvus. Tą susirinkusieji ir padarė po koncerto susirinkę prie puodelio arbatos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas