Daugėdiškiams vėjas pridarė nemažai nuostolių

Parašė:  2020-03-18

Lietuvą pasiekęs uraganinis vėjas padarė daug žalos. Po Lauros (taip pavadintas ciklonas) siautėjimo be elektros, apdraskytais pastatų stogais, sulaužytais šiltnamiais ir išvirtusiais medžiais penktadienio rytą pasitiko dalis Rietavo savivaldybės gyventojų.
Pirmieji medžiai virto ketvirtadienį, jau vakarėjant. Ugniagesiai gelbėtojai vos spėjo suktis – pranešimai apie medžius, nugriuvusius ant kelio, elektros laidų, automobilių, plaukė vienas po kito. Kaip rašoma Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos įvykių suvestinėje, kaimyninėse Plungės rajono ir Rietavo savivaldybėse šalinti virtuolių važiuota net 28 kartus.
Apklausę Rietavo seniūnijų vadovus, išsiaiškinome, kad daugėdiškiai nuo vėjo nukentėjo labiausiai. Seniūnė Asta Globienė sakė, kad po kelis ir daugiau šiferio lapų neteko dauguma kaime esančių ūkinių pastatų. Gyvenamųjų namų stogai nukentėjo mažiau. Išskyrus vieną daugiabutį namą, nuo kurio nuplėšta dalis stogo. Daugiabutyje butą įsigijęs žmogus pakeitė stogo dalį. Būtent ją ir nuplėšė uraganas.
„Apgadinti, sulaužyti šiltnamiai. Dalis žmonių likę be elektros, o Gudalių gatvės gyventojai – dar ir be vandens. Apvažiavau visą gyvenvietę. Medžių išversta palyginti nedaug. Tuos, kurie buvo ant kelių, pašalinome pirmiausia“, – kalbėjo penktadienio rytą Daugėdų seniūnijos vadovė.
Medingėnuose taip pat skraidė šiferio lapai – daugiausia nuo ūkinių pastatų. Kaip pasakojo seniūnė Salomėja Čėsnienė, nedidelė kiaurymė atsirado kultūros namų stoge, o į mokyklos pastato sieną atsirėmė nuvirtęs medis. Dalis medingėniškių liko be elektros. Nors bėdos uraganinis vėjas pridarė, ji daug mažesnė nei ta, kuri buvo užklupusi seniūniją 2018 metais, kai vėtra nusiaubė ir gyvenamuosius, ir ūkinius pastatus.
Tverų seniūnijos vadovas Antanas Zalepūgas sakė, jog penktadienio rytą, važinėdamas gatvėmis, matė, kad ant kai kurių pastatų stogų trūksta šiferio lapų. Žalos padaryta ir miestelyje, ir aplinkiniuose kaimuose. Seniūnijos darbuotojai ir ugniagesiai nuo kelių ir miesto gatvių stengėsi kuo greičiau pašalinti nugriuvusius medžius. Sutriko elektros tiekimas, tad dalis seniūnijos gyventojų liko be elektros.
Didžiausios savivaldybėje Rietavo kaimiškosios seniūnijos seniūnas Tomas Daukšas teigė neturįs informacijos, kad kuris nors iš seniūnijos gyventojų dėl audros būtų patyręs didesnių nuostolių. Labardžiuose seniūnijos darbuotojai penktadienio rytą šalino kelią užtvėrusį medį. Dalis kaimų, kaip ir pati seniūnijos buveinė, liko be elektros.
Tiesa, vėliau paaiškėjo, kad daug žalos žmonių turtui padaryta ir šioje seniūnijoje: vėjas nudraskė nuo stogų šiferio lapus, o vieno ūkininko fermą paliko visiškai be stogo.
Rietavo seniūną pavaduojanti specialistė Ingrida Budraitienė kalbėjo, kad tvarkomi mieste nuvirtę medžiai. Seniūnija informacijos apie nuplėštus stogus ar kitaip apgadintus pastatus nebuvo gavusi. Kai kurių gatvių gyventojai neturėjo elektros, o vienas daugiabutis Palangos gatvėje liko ne tik be elektros, bet ir be šildymo.
Vėjas medžius vartė ir Rietavo parke. Parko priežiūra besirūpinantis Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas pasakojo, kad prie centrinio tako uraganas su šaknimis išrovė didžiulį klevą, vėjo neatlaikė keletas jaunų eglių. Prilaužyta daug šakų. „Darbininkai jau šalina audros padarinius, tačiau žmonės, vaikštinėjantys parke, turėtų būti labai atsargūs. Medžiuose gali būti daug nulaužtų šakų, kurios bet kada gali nukristi“, – rūpinosi dėl rietaviškių saugumo V. Rutkauskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas