Daugėja gamtinių edukacinių užsiėmimų dalyvių

Parašė: Toma VILĖ Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos visuomenės informavimo specialistė (Gamtos mokyklai) 2019-10-25

Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos (ŽNPD) nuostatuose kaip viena iš veiklos sričių ir funkcijų yra numatoma vykdyti šviečiamąją veiklą, propaguoti gamtos ir kultūros paveldą ir jo apsaugą. Siekdama įgyvendinti šias užduotis direkcija organizuoja įvairaus pobūdžio užsiėmimus. Vieni iš jų – gamtinės edukacinės programos įvairaus amžiaus vaikų grupėms. Per užsiėmimus ugdomas gamtosauginis požiūris į mus supančią aplinką, skatinamas kultūrinis mokinių sąmoningumas, lavinamas pastabumas ir kt. Džiugu, kad kasmet organizuojamų gamtinių edukacinių programų ir juose dalyvaujančių vaikų skaičius didėja.
ŽNPD yra parengusi šešis gamtinius edukacinius užsiėmimus, kurių metu įvairaus amžiaus vaikų grupės mokosi pažinti juos supančią gamtą, vyksta gamtosauginis švietimas. Organizuojami šie užsiėmimai: „Jaunasis pėdsekys“, „Bebro trobelė“, „Medžių pažinimas“, „Pažintis su gyvūnais“, „Pažink Žemaitijos nacionalinį parką žaisdamas“, „Šikšnosparniai – nakties klajūnai“. Moksleiviai keliauja pažintiniais takais, aktyviai leidžia laiką, žaidžia žaidimus, atlieka įvairias komandines užduotis, kurių metu susipažįsta su Žemaitijos nacionaliniu parku, jo gamtinėmis, kultūrinėmis vertybėmis ir mus supančia gamta.
2019 m. užsiėmimuose iš viso dalyvavo 1 160 įvairaus amžiaus dalyvių, surengti 58 edukaciniai užsiėmimai. Tai 41 proc. daugiau nei 2018 m. (705 dalyviai, 34 užsiėmimai). Vis didėjantis dalyvių skaičius rodo, kad švietimo įstaigos daugiau dėmesio skiria vaikų gamtosauginiam švietimui, netradicinėms pamokoms gamtoje.
Siekdama skatinti kultūrinį mokinių sąmoningumą, ŽNPD prisideda prie kultūros paso idėjos įgyvendinimo. Kultūros pasas – tai priemonė visų Lietuvos mokinių kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems tam tikras kultūros ir meno paslaugas. Parko direkcija yra parengusi dvi edukacines programas: „Kultūros paveldo ir gamtos takais Platelių dvaro parke“, „Žemaičio buitis“. Užsiėmimuose moksleiviai susipažįsta su ŽNP gamtinėmis, kultūrinėmis vertybėmis, tradicinėmis šventėmis, amatais ir kt. Jie skatinami domėtis kultūros ir gamtos paveldu, ugdomas jų kūrybiškumas.
ŽNPD bendradarbiauja su ugdymo įstaigomis. Vis daugėja įvairios projektinės veiklos tarp parko direkcijos ir švietimo įstaigų. ŽNPD specialistai vaikų grupėms organizuoja kompleksines paslaugas – ekskursijas, gamtinius edukacinius užsiėmimus, kurių metu vyksta vaikų gamtosauginis švietimas.
Džiugu, kad švietimo įstaigos vis didesnį dėmesį skiria gamtosauginiam švietimui, gamtiniuose edukaciniuose užsiėmimuose kiekvienais metais dalyvauja vis daugiau moksleivių grupių, kurie nori aktyviai ir prasmingai praleisti laiką Žemaitijos nacionalinio parko teritorijoje ir dalyvauti netradicinėse pamokose gamtinėje aplinkoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas