Daugiabučių gyventojams – didesni mokesčiai

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2019-10-31

Spalio 23 dieną į posėdį susirinkę Plungės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto nariai be ginčų ir diskusijų pritarė maksimaliems daugiabučių gyvenamųjų namų techninės priežiūros tarifams. Taip pat patvirtino maksimalaus bendrojo naudojimo objektų administravimo tarifo apskaičiavimo tvarką.
Abu klausimus komitetui pristatė Savivaldybės administracijos Vietos ūkio vyr. specialistas Kazys Milierius.
Vyr. specialistas kalbėjo, kad savivaldybės įmonė „Plungės būstas“ administruojamų daugiabučių gyvenamųjų namų techninę priežiūrą vykdė ir anksčiau, tik be nustatytų tarifų ir nerinkdama jokio mokesčio. Praėjusių metų gegužės mėnesį aplinkos ministras patvirtino daugiabučių gyvenamųjų namų techninės priežiūros tarifo apskaičiavimo metodiką, todėl ir plungiškiams būtina ja naudotis. Paprastai tariant, visa tai reiškia, kad mokestis, kurį gyventojai moka SĮ „Plungės būstas“, ūgtelės apie 2 centus už kvadratinį metrą.
Tiesa, kaip pabrėžė K. Milierius, maksimalūs techninės priežiūros tarifai bus taikomi Plungės rajono savivaldybėje paskirtam daugiabučių gyvenamųjų namų bendrojo naudojimo objektų administratoriui („Plungės būstui“ – aut. past.). Kitų daugiabučių gyvenamųjų namų valdytojams tai bus tik rekomendacija.
Kaip minėjo vyr. specialistas, jei Savivaldybės taryba patvirtins šiuos tarifus, „Plungės būstas“, vykdydamas pastatų techninę priežiūrą, privalės vadovautis nustatytais tarifais, gyventojams bus aiškiau, už ką reikia mokėti. Na, o lėšos, surinktos už pastatų techninę priežiūrą, būtų naudojamos įmonėje (atlyginimams kelti ir pan. – aut. past.).
Kitas klausimas, kurį pristatė K. Milierius, taip pat susijęs su šiokiu tokiu mokesčių padidėjimu.
Kiekvienais metais Savivaldybės taryba turėtų peržiūrėti ir patvirtinti maksimalius bendrojo naudojimo objektų administravimo mokesčių tarifus, tačiau pakeitimai nebuvo daryti nuo 2015 metų. Uždaroji akcinė bendrovė „Sistela“ šių metų pradžioje VĮ Statybos produkcijos sertifikavimo centre įregistravo rekomendacijas, kuriose numatyta, kad administravimo mokestis turi būti diferencijuojamas pagal daugiabučių gyvenamųjų namų plotą. Mūsų rajone išskirtos keturios pozicijos: iki 1 000 kv. m; nuo 1 000 iki 2 000 kv. m; nuo 2 000 iki 3 000 kv. m ir daugiabučiai, kurių plotas didesnis nei 3 000 kv. m.
Iki šiol visų daugiabučių gyvenamųjų namų gyventojai SĮ „Plungės būstas“ mokėjo 6,1 cento už 1 kv. m administravimo mokestį. Jei Savivaldybės taryba patvirtins siūlomus tarifus, nuo lapkričio 1-osios asmenys, gyvenantys namuose, kurių bendras plotas yra mažesnis nei 1 000 kv. m, mokės 8 centus už 1 kv. m, antrojoje pozicijoje esantieji – 7,8 ct už 1 kv. m, trečiojoje pozicijoje – 7,7 ct. Mokestis nekis tiems gyventojams, kurie gyvena daugiabučiuose namuose, kurių bendras plotas yra didesnis nei 3 000 kv. m.
Įdomumo dėlei paminėsime, kad „Plungės būstas“ administruoja 77 daugiabučius gyvenamuosius namus, kurių plotas nesiekia 1 000 kv. m, 24 namus, kurių plotas – nuo 1 000 iki 2 000 kv. m, 21 daugiabutį, kurių plotas – nuo 2 000 iki 3 000 kv. m, ir 24 namus, kurių plotas yra daugiau nei 3 000 kv. m.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Pelėda parašė:

    Įdomu kas SĮ „Plungės būstas“ vykdys tą daugiabučių techninę priežiūrą ? Tam darbui turi būti atestuoti techninės priežiūros darbuotojai.

  2. pasipiktinęs parašė:

    2018 m Plungės būstas apvaginėjo gyventojus neteisėtai padidintu mokesčiu, kol susizgribo ir nuo tų pačių metų vasaros tą mokestį sumažino. Kai yla išlindo į viešumą ( žurnalistų pagalba ), prižadėta permokas grąžinti. Tad, galimai, kad nereikėtų iš savo kišenės krapštyti pinigėlių, didins mokesčius, prisidengiant tuo , kad mokesčiai neperžiūrėti nuo 2015 m. O kad Plungės būstas ar nešvaisto surinktų lėšų, ar iš vis kokia padėtis įmonėje – niekas nesiaiškina. Lengviausia juk padidinti mokesčius ir tiek žinių.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas