Dėl visuomenę sukrėtusios dvidešimtmečio mirties – daug klaustukų

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2019-11-07

Praėjusiame „Plungės“ numeryje rašėme apie įvykį, kurio atomazga labai skaudi: Melnragėje spalio 25-osios vakarą per policijos reidą mirė jaunas vyras. Paaiškėjo, kad šis dvidešimtmetis – mūsų rajono gyventojas, kilęs iš Paluokės kaimo (Paukštakių sen.). Eimanto mirtį iki šiol gaubia paslaptis: kas nutiko, kad pareigūnų patikrinimo metu vaikinas prarado sąmonę, o pakeliui į ligoninę mirė? Jauno žmogaus netektis šokiravo visus, ne tik jo artimuosius. Vidinio patikrinimo ėmėsi ir policija, kuri taip pat išplatino šio lemtingo įvykio vaizdo įrašą – kad visuomenė pamatytų ir įvertintų, kaip viskas klostėsi tą vakarą.
Įvykis
Priminsime, kad nelaimė nutiko spalio 25-osios vakarą uostamiestyje. Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (AVPK) informuoja, kad apie 20.50 val., siekiant užtikrinti viešąją tvarką, vykdant policinę priemonę, tikrintos galimos nepilnamečių susibūrimo vietos Klaipėdos mieste. Melnragėje, prie molo, Vėtros gatvėje, mašinų stovėjimo aikštelėje pastebėję įtarimų sukėlusį automobilį „Citroёn“, kurio langai buvo smarkiai aprasoję iš vidaus, pareigūnai nutarė patikrinti viduje esančius asmenis.
Automobilyje buvo 1994 m. gimęs vairuotojas, ant galinės sėdynės sėdėjo 1996 m. ir 2000 m. gimusios merginos. Priekinėje keleivio sėdynėje – 1999 m. gimęs vaikinas. Pranešama, kad tikrinamos mašinos salone ant grindų mėtėsi alkoholinio gėrimo butelis, o keleivio sėdynėje sėdintis asmuo rankoje turėjo vienkartinį plastikinį puodelį.
Patikrinimo metu pareigūnams kalbinant jaunuolius keleivio vietoje sėdinčiam vaikinui pasidarė bloga, jis ėmė prarasti sąmonę. Policininkai iškvietė greitąją medicinos pagalbą, jaunuolį paguldė lauke ant šono, tikrino pulsą, gaivino. Kelis kartus ryšio priemonėmis skubino medikus. Atvykus greitosios medicinos pagalbos brigadai jaunuolis perduotas jiems. Vėliau gautas pranešimas, jog vaikinas pakeliui į ligoninę mirė.
Pradėtas tyrimas ir vidinis patikrinimas
Dėl kokių priežasčių dvidešimtmečiam Eimantui pasidarė bloga ir galiausiai jis mirė, aiškinasi teismo medicinos ekspertai. Manoma, kad tyrimas gali trukti ilgą laiką: kai mirties priežastis nėra aiški, imami skysčių ir audinių mėginiai, todėl atsakymų kartais tenka laukti ne vieną mėnesį.
Iš įvykio vietos išvykus greitajai, pareigūnai dar kartą patikrino „Citroёn“ automobilį, ar jame nėra narkotinių medžiagų. Tai, pasak policijos, įprasta praktika. Įtartinų medžiagų rasta nebuvo. Ar pareigūnams pavyko sužinoti, ką vartojo (ar vartojo) dvidešimtmetis, nepranešama. Visus atsakymus, kaip minėta, turėtų pateikti tyrėjai ir ekspertai.
Nors duomenų apie tai, kad tą penktadienio vakarą pareigūnai būtų netinkamai atlikę savo pareigas, neturima, Klaipėdos AVKP pradėtas patikrinimas. „Siekiant, kad neliktų neatsakytų klausimų ar abejonių, šiuo metu atliekamas vidinis patikrinimas, kurio metu bus peržiūrėtos visos su įvykiu susijusios aplinkybės. Mirtis, ypač tokio jauno žmogaus, visuomet labai jautrus dalykas. Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas nuoširdžiai užjaučia mirusio jaunuolio šeimą dėl netekties“, – praneša Klaipėdos AVPK Komunikacijos skyrius.
Kad būtų objektyviai įvertinti visų įvykio dalyvių ir pareigūnų veiksmai, komisariatas viešai išplatino ir vaizdo medžiagą su to vakaro įvykių eiga.
Staigi mirtis sukrėtė visuomenę
Netikėtai miręs Eimantas porą metų gyveno Klaipėdoje, čia studijavo statybos inžineriją, siekė įsitvirtinti uostamiestyje. Į pajūrį jis atvyko iš Paukštakių seniūnijos Paluokės kaimo.
Dvidešimtmetį pažinojusius žmones, draugus sukrėtė šio jauno vaikino staigi mirtis. Įvykis visuomenėje sulaukė įvairių interpretacijų: abejojama pareigūnų tinkamu elgesiu patikrinimo metu, kritikos strėlės skrieja ir pačių jaunuolių atžvilgiu, metami įtarimai dėl narkotinių medžiagų vartojimo… Tokios kalbos vaikino artimuosius ir draugus žeidžia. Eimantas apibūdinamas kaip labai atsakingas jaunuolis, buvęs ramaus ir švelnaus būdo.
„Eimantas augo be mamos. Jis nerūkė, negėrė, sveikatos problemų neturėjo ir buvo labai jautrus“, – apie sūnų nedaugžodžiaudamas kalbėjo jo tėvas Rolandas.
Augo su močiute
Eimantas visą savo gyvenimą gyveno su močiute, nes būdamas vos dvejų metų neteko mamos.
Paukštakių seniūnijos socialinė darbuotoja Laima Zabitienė sakė, jog močiutė bėdų su anūku neturėjusi: jis užaugo doras ir atsakingas jaunuolis. „Nebuvo poreikio lankytis jų šeimoje, viskas visada buvo tvarkinga. Nesąmonė tikra, ką žmonės kalba dėl perdozavimo ir pan. Niekada neteko girdėti, jog Eimantas būtų kuo prasižengęs. Sunkiai dabar jo močiutė laikosi…“ – apie mirusį jaunuolį ir jo šeimą atsiliepė seniūnijos darbuotoja.
Buvusį auklėtinį prisimena ir Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos direktorius Zenonas Garbenčius. „Žinia apie Eimanto mirtį mus be galo sukrėtė. Mūsų mokyklą jis baigė praėjusiais metais. Kiek pamenu, jokių problemų dėl jo neturėjome: buvo draugiškas, su visais sutarė, klasės auklėtojai nebuvo reikalo skųstis dėl jo elgesio. Buvo pažangus mokinys, logišką mąstymą turėjo“, – kalbėjo direktorius. Pasiteiravus, ar jaunuolis mokyklos laikais skųsdavosi dėl sveikatos, Z. Garbenčius atsakė, kad priešingai: vaikinas jokių atleidimų nuo fizinio krūvio neturėjo, lankė kūno kultūros pamokas, dalyvavo krepšinio varžybose – buvo sportiškai aktyvus.
Atsargiai gimnazijos direktorius vertino ir kalbas dėl svaigalų vartojimo. „Nepastebėjome, kad tas vyrukas piktnaudžiautų jais. Juk jei būtų mėgęs ką nors pavartoti, anksčiau ar vėliau būtų paaiškėję. Žinote, tokie skaudūs įvykiai dažnai apauga įvairiais gandais. Aišku, aš irgi negaliu būti visiškai tikras, kad per tuos pusantrų metų kažkas nepasikeitė jauno žmogaus gyvenime: iš kaimo išvyko į miestą, kur daugiau visokių pagundų, per tą laiką galbūt pasikeitė ir charakteris, poelgiai. Gyvenimas juk gali kisti į vieną ar kitą pusę, bet vis dėlto labai abejoju, ar Eimantas nuo mokyklos laikų galėjo smarkiai pasikeisti“, – gailėdamas buvusio mokyklos auklėtinio, svarstė gimnazijos direktorius.
Eimantas amžinojo poilsio atgulė praėjusį trečiadienį Alsėdžių kapinėse. Buvo palaidotas greta savo mamos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas