Dezinfekavimo priemonių nebeliko, iš lentynų šluojamas ir maistas

Parašė:  2020-03-04

Jokių bučinių, apsikabinimų ar rankų paspaudimų! Užkrečiamųjų ligų specialistai rekomenduoja vengti šių kontaktų saugantis sparčiai pasaulyje plintančio COVID-19 viruso.
Paskelbta ekstremali situacija
Koronavirusas iš Kinijos netruko pasiekti Senąjį žemyną. Kasdien skelbiama apie naujas šalis, kuriose užfiksuoti pirmieji susirgimo šia užkrečiamąja liga atvejai.
Lietuviai mėgsta sakyti, kad gyvena Dievo užantyje, kurį aplenkia didžiosios gamtos stichijos. Turbūt ne vienas slapta tikėjomės, kad į mūsų šalį COVID-19 neįžengs. Deja, vasario 28 dieną paskelbta, kad Šiauliuose patvirtintas pirmasis koronaviruso atvejis. Infekcija nustatyta 39 metų moteriai, neseniai grįžusiai iš Veronos (Italija).
Prieš kelias dienas, vasario 26-ąją, Lietuvoje buvo paskelbta ekstremali situacija. Gyventojų galvose pavojaus varpai pradėjo skambėti daug anksčiau nei valdžios vyrų.
Žmonės iš anksto ėmė ruoštis galimam ligos protrūkiui. Ne išimtis ir rietaviškiai. Medicininių kaukių miesto vaistinės seniai nebeturi (pastarąją savaitę kelias pakuotes buvo gavusi tik Eurovaistinė). Nors pirkėjai informuojami, kad ši priemonė neapsaugo nuo viruso, kaukės iš vaistinių šluote iššluotos. Prekyboje nebėra antiseptinių priemonių. Specialistams rekomenduojant kuo dažniau plauti ir dezinfekuoti rankas, Rietave išpirkta viskas, kas tinka šiam reikalui. Ketvirtadienį žmonės gausiau pradėjo pirkti ilgalaikio vartojimo produktus.
Papildomų saugumo priemonių imasi ir mokyklos.
Švietimo įstaigų vadovų prašoma suteikti galimybę mokiniams, kurie neseniai lankėsi Kinijoje ar Šiaurės Italijoje, organizuoti ugdymo procesą nuotoliniu būdu, o darbuotojams – dirbti iš namų.
Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorė Alma Lengvenienė sakė, kad mokykloje buvo sušauktas susirinkimas, kurio metu kalbėta apie būtinas taikyti apsaugos priemones.
„Neturime žinių, kad kas nors iš bendruomenės neseniai būtų lankęsis Kinijoje ar Italijoje. Laikomės rekomendacijų – darbuotojų kolektyvas ir mokiniai informuoti apie užsikrėtimo virusu prevencines priemones, suintensyvintas patalpų dezinfekavimas, dažniausiai liečiami paviršiai valomi dezinfekavimo medžiagomis, mokytojai įpareigoti vėdinti klases kiekvieną pertrauką ir raginti mokinius per pertraukas eiti į lauką“, – kalbėjo įstaigos vadovė.
Panaši padėtis ir kitose savivaldybės ugdymo įstaigose. Tverų gimnazijos direktorė Gitana Kužmarskytė teigė, kad niekas iš mokyklos bendruomenės per atostogas nekeliavo. Pedagogų ir mokinių sėslumu džiaugėsi ir Žadvainių pagrindinės mokyklos direktorius Sigitas Kažukauskas.
Savivaldybės administracija apsaugos priemonių savo darbuotojams neturi
Savivaldybių administracijos raginamos peržiūrėti savo ekstremalių situacijų valdymo planus, įvertinti turimas organizacines ir kitas priemones, kurios galėtų būti taikomos paskelbus teritorijų karantiną arba epidemiją.
Rietavo savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Jolita Alseikienė praėjusią savaitę sakė, kad administracija dar neorganizavo jokio pasitarimo dėl pasiruošimo koronaviruso paplitimui.
Vedėja tvirtino, kad Savivaldybė nerenka informacijos, ar kas nors iš mūsų gyventojų keliavo po infekcijos apimtas šalis. Pasak J. Alseikienės, tai privalo daryti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai.
„Mes tik renkame informaciją, kaip galimam infekcijos protrūkiui yra pasirengusios mūsų įstaigos, ir perduodame ją šiai institucijai“, – paaiškino vedėja.
Vadovaudamiesi darbuotojų saugą ir sveikatą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimais, darbdaviai, atsižvelgdami į galimą riziką darbuotojų sveikatai ir saugai, turi aprūpinti juos asmeninėmis apsaugos priemonėmis nuolatos ir ekstremalių situacijų šalyje metu.
Į klausimą, ar Savivaldybės administracija yra įsigijusi būtiniausių apsaugos priemonių, kad esant reikalui galėtų aprūpinti savo darbuotojus, J. Alseikienė atsakė neigiamai.
Per ketvirtadienį sušauktą Savivaldybės tarybos posėdį Savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas informavo vietos politikus, kad artimiausiu metu vyks pasitarimas šiems klausimams aptarti. Valdininkas patvirtino J. Alseikienės žodžius, kad pati administracija jokių apsaugos nuo infekcijos priemonių neturi.
Specialistai užversti darbu
Susisiekę su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Telšių departamentu bandėme sužinoti, gal kas nors iš Rietavo savivaldybės gyventojų pranešė keliavęs po šalis, kuriose virusas jau paplitęs, arba kreipėsi dėl koronaviruso tyrimo atlikimo.
Sulaukėme departamento direktorės Giedrės Ligeikienės atsakymo: „Deja, duomenų konkrečiai apie Rietavo savivaldybės gyventojus dėl labai didelių darbo krūvių apdorojant visą gaunamą informaciją šiuo metu neturime galimybių pateikti. Visa reikalinga informacija įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms yra teikiama, taip pat informacija skelbiama Sveikatos apsaugos ministerijos (http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas) ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (nvsc.lrv.lt) puslapiuose.“
Šitoks atsakymas nori nenori prašosi replikos: virusas tik penktadienį įžengė į Lietuvą, o specialistai jau iš anksto buvo taip užversti darbu, kad net neturėjo kada pateikti informacijos. Kas dėsis, jeigu prasidės infekcijos protrūkis? Ar iš tikrųjų esame pasirengę suvaldyti situaciją?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas