„Didelis džiaugsmas ir didelė Dievo dovana buvo Žemaitija man“

Parašė: Aurelija SERVIENĖ 2020-06-25

Birželio 18 dieną Telšių Šv. Antano Paduviečio katedroje buvo aukojamos arkivyskupo Kęstučio Kėvalo padėkos šv. Mišios, kurių metu jis atsisveikino su vyskupija ir parapijiečiais. Po trejų metų tarnystės Telšių vyskupijoje K. Kėvalas paskirtas Kauno arkivyskupu.
Šv. Mišių metu K. Kėvalas dėkojo, kad į katedrą su juo atsisveikinti susirinko gausus būrys žmonių. „Dievo keliai nežinomi, gyvenimas yra nuotykis, ir mes jame įvairiausiais būdais dalyvaujame“, – sakė arkivyskupas.
K. Kėvalas dalijosi prisiminimais, kai išgirdo, kad yra šaukiamas vykti į Žemaitiją: „Mintyse vis perklausdavau: Viešpatie, ar tu tikrai rimtai? Tai jau yra džiazas, jau pakankamai rimto pobūdžio. Vykau neramia širdimi, juk kraštas, nors ir labai gražus, man visai nepažįstamas, o be to – tai didžiausia vyskupija plotu, parapijų ir kunigų skaičiumi. Šiandien prie šio altoriaus dėkoju Dievui už jus ir už šią nuostabią dovaną mano gyvenime – Žemaitiją ir Mažąją Lietuvą. Ačiū, brangieji, kad priėmėte, palaikėte ir drąsinote.
Aš šį kraštą galėčiau palyginti su Bavarija – Žemaitija yra man Lietuvos Bavarija. Ją jungia ne tik bendras meškutės simbolis vėliavoje, bet ir kultūros, tradicijų, tikėjimo išskirtinumo žymė. Kaip Bavarija Vokietijoje, taip Žemaitija Lietuvoje.
O ką jau kalbėti apie unikalią žemaičių atlaidų tradiciją. Brangią Žemaičių Kalvarijos kalnų giedojimo maldą, kuriai neseniai yra suteiktas Lietuvos nematerialiojo paveldo vertybės titulas. Senosios medinės bažnyčios, jų grožis, Mažosios Lietuvos kultūrinis savitumas, mūsų brangaus pajūrio ruožas, traukiantis žmones iš visos Lietuvos ir ne tik.
Kai pradėjau daugiau domėtis Žemaitija, jos įtaka Lietuvai, jos istorija… Viešpatie… Juokavau: kas ta Lietuva, ogi Žemaitija su draugiškais pakraščiais. Todėl mano atradimas, mano užduotis šiandien vežti žinią į tėvynę Lietuvą, koks čia kraštas ir kokie čia žmonės. Kol čia neatvažiuoji, to unikalumo nepastebi.
Didelis džiaugsmas ir didelė Dievo dovana buvo Žemaitija man. Nežinau, ar jums buvau dovana. Meldžiuosi, kad Viešpats, ko trūko, papildytų. Ačiū už jūsų atvirumą, priėmimą, už jūsų didelę dovanotą širdį.“
Po bendros maldos vyskupą K. Kėvalą sveikino ir dėkojo už Telšių vyskupijoje praleistus metus dvasininkai, Seimo narys Valentinas Bukauskas, Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Plungės rajono savivaldybės meras Audriuis Klišonis, Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, Rietavo savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas ir kiti.
Žemaičių kultūros pirmininkas Stasys Kasparavičius kartu su istorike Janina Buceviče vyskupui įteikė žemaičio pasą.
„Nors buvote pas mus tik trejus metus, bet nusipelnėte būti žemaičiu. Pripažįstame, kad jūs esate žemaitis!“ – sakė J. Bucevičė.
Birželio 24 dieną 12 val. Kauno katedroje vyks arkivyskupo K. Kėvalo ingresas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas