Diena, kai nebuvo nieko svarbiau ir brangiau nei Lietuva

Parašė:  2016-01-15

Sausio 12-ąją Rietavas kartu su visa Lietuva paminėjo Laisvės gynėjų dieną, prisimindamas tautos vienybę istorinėmis 1991-ųjų sausio dienomis, pagerbdamas žuvusiųjų už laisvę atminimą.
Bendra malda rietaviškiai meldė amžino atilsio žuvusiems laisvės gynėjams. Po šv. Mišių Rietavo bažnyčioje visi susibūrė prie miesto aikštėje užkurto laužo, kad susijungtų su kitais tautiečiais pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“.
Pagyvenę ir jauni, dideli ir maži, tie, kurie sukosi laisvės kovų sūkuryje, ir tie, kuriems Sausio 13-oji – tik istorijos knygose aprašytas įvykis, susikibę rankomis giedojo himną – laisvos tautos giesmę.
Trispalvės fone priminti drąsiausios Lietuvai nakties momentai, kai priešas buvo nugalėtas ne ginklu, o vienybe, daina ir malda. Skambėjo vardai ir pavardės žuvusiųjų taikioje kovoje už savo šalies laisvę. Kiekvienam jų uždegta po atminimo žvakelę.
Savivaldybės vadovas Antanas Černeckis, kalbėdamas apie svarbiausią Lietuvos pergalę, pastebėjo, kad šių dienų jaunimui, negyvenusiam kitoje santvarkoje, sunku suvokti, kokie laisvi esame.
„Dabar gyvename laisvoje, demokratiškoje šalyje. Reikia džiaugtis tuo ir didžiuotis, nes lietuviui niekur nėra brangesnės vietos. Turime mokytis, dirbti ir sutelkę visas jėgas statyti Lietuvą“, – sakė meras.
Apie dienas, kai tūkstančiams lietuvių nebuvo nieko svarbiau ir brangiau nei Lietuva, kalbėjo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas.
Atsigręžęs mintimis į 25 metų senumo įvykius, V. Rutkauskas sakė, kad ir rietaviškiai aktyviai atsiliepė į tėvynės pavojaus šauksmą – pirmieji autobusai su laisvės gynėjais iš miesto aikštės pajudėjo jau sausio 11-ąją. Vėliau suskaičiuota, kad ginti svarbių šaliai objektų važiavo daugiau nei 320 užsiregistravusių žmonių. Dar dalis jų Vilnių pasiekė savo transportu. V. Rutkauskui didžiausią įspūdį paliko žmonių brolybė: „Nebuvo paleistas nė vienas šūvis – dainas keitė maldos. Neapsakomas jausmas, kai tūkstantinė minia kalba rožinį.“
Baigdamas pasisakymą, muziejaus direktorius apgailestavo, kad vienybės trūksta dabartiniame Seime, kad Lietuvos valdžia ne vienija, o skaldo tautą, dėl ko išaugo emigracijos mastai.
Laisvės gynėjų dienos proga sveikino mokytoja Nijolė Dovidauskienė ir Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleivės. Gimnazistės papasakojo apie sumanymą sukurti filmą, kuriame panaudotų medžiagą, surinktą kalbinant Sausio 13-osios brolijos narius.
Renginį užbaigė į dangų paleisti geltoni, žali, raudoni žibintai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Vytautas parašė:

    Aš manau,kad reikėtų galvoti apie ateitį
    įdomus filmukas apie Lietuvos ateitį youtu.be/_qBBy4rUcZI

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas