Ekskursija po „karštuosius taškus“

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2019-11-07

Prieš savaitę straipsnyje „SOS! Konteineriai kasami po langais!“ rašėme apie V. Mačernio gatvės 45-ojo namo gyventojų „streiką“ dėl pradedamų įrengti pusiau požeminių konteinerių aikštelių. Netrukus paaiškėjo, kad dėl to paties sunerimę ir daugiau plungiškių, kurie skambučiais atakuoja ne tik redakciją, bet ir Savivaldybės administraciją. Kad situacija bent kiek paaiškėtų, trečiadienį vyko „ekskursija“ po problemines aikštelių įrengimo vietas.
Kaip privažiuoti?
Į aikštelių apžiūrą su klausimais ir pastabomis rangovei uždarajai akcinei bendrovei „Ginota“ atvyko Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, jo pavaduotojas Mantas Česnauskas, Savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus vyr. specialistė (ekologė) Roberta Jakumienė, laikinai Plungės miesto seniūno pareigas einantis Gintaras Domarkas, UAB „Valda“ direktorius, Savivaldybės tarybos narys Tomas Raudys. Taip pat dalyvavo UAB „Ginota“ direktorius Artūras Laktionkinas, darbų vadovas Eugenijus Vinslav, UAB Telšių regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) direktoriaus pavaduotojas Juozas Šlepetis bei įmonės projektų vadovas Stasys Steponavičius.
Apžiūros pradžia – Kalniškių gatvės 30-asis namas. Dėl aikštelės įrengimo gyventojams problemų lyg ir nekilo, tačiau paaiškėjo, kad pusiau požeminiai konteineriai įkasti ne vietoje. Kaip sakė rangos darbus atliekančios bendrovės direktorius, tai jų klaida ir ji bus ištaisyta. Tačiau UAB „Valda“ vadovui kilo klausimas, kaip iki aikštelės privažiuos atliekų vežėjas (iki konteinerių nei kelio, nei takelio – aut. past.). „Privažiavimas turės būti užtikrintas. Tai seniūnijos pareiga“, – priminė J. Šlepetis. G. Domarkui juokais beliko parodyti tuščias kišenes – supraskit, pinigų nėra.
Atliekų vežėjui dėl privažiavimo bėdų gali kilti ne tik Kalniškių, bet ir A. Jucio gatvėje. Tokią pat problemą teks išspręsti ir aikštelėse, esančiose Telšių gatvės kapinėse.
Problemų esama ir daugiau
Be privažiavimo sunkumų, įrengiant pusiau požeminių konteinerių aikšteles susiduriama ir su kitomis problemomis: nesutvarkyta aplinka, neaptvertos statybvietės, konteineriai užpildyti, nors jie dar neeksploatuojami, ir, žinoma, aktualiausia – gyventojų pasipriešinimas.
„Per viešus projekto svarstymus, kai atėjo vos vienas kitas žmogus, aš sakiau, kad problemų atsiras, kai atvažiuos technika ir pradės kasti“, – pusiau juokais, pusiau rimtai kalbėjo J. Šlepetis.
Aikštelė jau šliuožia žemyn
Nuvykus į Telšių gatvės kapines (viduriniąsias), buvo akivaizdu, kad privažiuoti prie aikštelių (nuo garažų pusės – aut. past.) – misija neįmanoma. Bet, kaip pastebėjo susirinkusieji, problema išsprendžiama, tereikia šiek tiek nukasti šlaitą, šiek tiek palyginti. Tiesa, kiek tas malonumas kainuos, niekas neskaičiavo.
Kita aikštelė kartu su šlaitu jau pradėjusi šliuožti. „Ieškome sprendimo, kaip sutvirtinti šlaitą“, – patikino „Ginotos“ vadovas.
Na, o pastabos, kad konteineriai jau pripildyti, teisingumu netrukome įsitikinti patys – net ir mums būnant vietoje, kapinėse besitvarkantys žmonės be skrupulų metė atliekas į konteinerius, nors ir šaukėme, kad dar negalima. „Statytojams pasakyta, kad aikštelių priežiūra yra jų žinioje. Tad užtikrinti, kad perdavimo metu konteineriai būtų tušti, – rangovų atsakomybė“, – susirinkusiuosius nuramino TRATC-o direktoriaus pavaduotojas J. Šlepetis.
Rangovui liko tik apgailestauti, kad nė viena priemonė – nei plastikinis, nei metalinis tvirtinimo elementas (vadinamasis „krokodilas“ – aut. past.) – neatlaiko. „Atrodo, logiška, kad uždėtas tvirtinimo elementas reiškia, jog konteineris nenaudojamas, bet visa tai nuimama. Bet ta bėda ne tik Plungėje, visur tas pats“, – aiškino A. Laktionkinas.
Sutvarkyti aplinką – palyginti išvažinėtus kelius, nuvalyti išpurvintus takus, išvežti likusias šiukšles ir pan. – ne tik prie miesto kapinių Vėlinėms rangovas pažadėjo.
Laukiam ar dirbam?
„Dabar pasakykite, ką daryti su jau patvirtintomis aikštelėmis? Ar dar laukiame kažkokių jūsų sprendimų, derinimų su gyventojais, ar toliau dirbame?“ – klausė „Ginotos“ darbų vadovas E. Vinslav.
Taigi kelionė tęsėsi po „karštuosius taškus“ arba, kaip rangovai vadina, „streiko“ vietas – ten, kur gyventojai sukilo ir neleido pradėti aikštelių įrengimo darbų. Viena iš tokių – prie V. Mačernio gatvės 45-ojo namo. Apie tai ir rašėme praėjusį antradienį. Prieš kelias dienas rangovai buvo išvaryti ir nuo V. Mačernio gatvės 11-ojo namo. Vietoje problemos išspręsti nepavyko, tad rangovams, Savivaldybės administracijai, vežėjui ir TRATC-o atstovams teko sėsti prie apskritojo stalo.
Kaip vėliau telefonu sakė M. Česnauskas, sutarta, jog rangovai darbus tęs aikštelėse, kur problemų nekyla.
Gyventojai priešinasi
„Gyventojai daugiausia priešinasi ten, kur aikštelės įrengiamos ne tose pačiose vietose, kuriose stovėjo konteineriai. Suprantame, kad pataikaujame gyventojams, bet bandysime ieškoti sprendimo“, – kalbėjo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas. Tiesa, anot jo, tai nereiškia, kad suplanuotos aikštelės neatsiras ten, kur numatyta.
„Susiduriame su situacija, kad žmonės tiesiog nenori aikštelės, bet jokių argumentų ar alternatyvų nepateikia. Susiduriame ir su tokiomis situacijomis, kad pusė namo gyventojų nori, o kita pusė priešinasi. Jei nuo vieno namo trauksime, kažkam kitam sumažės mašinų stovėjimo vietų. Ir vėl bus negerai“, – dėstė M. Česnauskas.
Pasidomėjome, kada rangovai planuoja užbaigti įrengti visas aikšteles. Pasak A. Laktionkino, iš pradžių tikėtasi, kad pavyks iki šių metų pabaigos, bet akivaizdu, kad terminą teks pratęsti iki kitų metų liepos pradžios.
Skaitytojams priminsime, kad rajone numatyta įrengti 60 pusiau požeminių konteinerių aikštelių: 40 – prie daugiabučių gyvenamųjų namų, likusios – prie rajono kapinių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. aaa parašė:

    kad nelabai karsta ziuriu, visi su striukem ar paltais kaip ziema 😀

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas