Gera gyventi žemėje, kurios vardas – Lietuva

Parašė:  2009-08-04

Rugpjūčio 1-ąją Alsėdžių seniūnija ir bendruomenė visus maloniai pakvietė į tradicinę miestelio šventę. Nuo kitų ji skyrėsi tuo, kad ta pačia proga buvo paminėtas Lietuvos vardo tūkstantmetis.
Iškilmingąją šventės dalį, kaip dabar mėgstama sakyti, „apšildė“ jaunimas: sportavo, rengė linksmus konkursus. Pirmą kartą Alsėdžiuose surengtos orientacininkų varžybos. Jų metu paaiškėjo, jog Alsėdžiuose yra ne tik šios sporto rūšies mėgėjų, bet ir tiesiog profesionalų. Progos pasireikšti turėjo visi, kas tik norėjo. Žinoma, kaip ir dera, išrinkti geriausieji. Taigi pirmoji vieta atiteko Rimai Sabaliauskaitei, antroji – Linai Sabaliauskaitei ir trečioji – Jonui Mockūnui. Dovanos išdalintos kiek vėliau, jau pasibaigus iškilmingajai šventės daliai.
Išsirikiavo Platelių meno mokyklos muzikantai, o jaunieji alsėdiškiai gražia rikiuote įnešė skaičius 1000 – prieš tiek metų pirmą kartą paminėtas Lietuvos vardas. Įnešti Alsėdžių vėliavą patikėta šiųmetiniams dvyliktokams. Skambant muzikos garsams, per aikštę moksleivių rankose vėliava tarsi plaukė, o iškėlė ją visų gerbiami ir mylimi alsėdiškiai Julija ir Kazimieras Daukinčiai.
Visą šventės eigą gražiai rikiavo Žemaičių Kalvarijos kultūros centro darbuotojai Žydrūnas Purauskis ir Vaida Šilkauskienė. Be abejo, vyriausioji diriguotoja – Alsėdžių seniūnė Danutė Repšienė. Visus alsėdiškius pasveikino, palinkėjo gražiai paminėti garbingą Lietuvos jubiliejų.
Kaip ir visada, Alsėdžių šventėje svečių netrūko. Atvyko Seimo nariai Jonas Jagminas, Jurgis Razma, Plungės rajono savivaldybės vicemeras Juozas Šlepetis, Savivaldybės tarybos narys Audrius Klišonis, daug iš Alsėdžių seniai išvykusiųjų, bet jų nepamirštančiųjų ir kiekviena proga čia grįžtančiųjų, save alsėdiškiais laikančiųjų.
Vadinamajame Žvėrinyčios slėnyje susirinko beveik visi alsėdiškiai. Žinoma, jaunimas laukė vakaro – koncerto, dainų ir šokių. Seniūnė pažadėjo, jog galės linksmintis iki paryčių.
Seimo narys J. Jagminas nuoširdžiai visus pasveikino, palinkėjo geros sveikatos ir sėkmingai įveikti visus rūpesčius. Gražiai žemaitiškai alsėdiškius sveikino ir kitas Seimo narys Jurgis Razma. Karštais plojimais šventės dalyviai sutiko žinią, jog savo reikalams galės išsivirti naminukės ir nebus baudžiami. Sveikinimo žodį tarė J. Šlepetis, A. Klišonis.
Po iškilmingosios dalies pagerbti gražiausiųjų sodybų šeimininkai. Tvarkingiausia seniūnijoje pripažinta Stanislavos Šukienės ir Elenos Stonkaitės sodyba. Alsėdžių miestelyje gražiausiai tvarkosi Lina Ir Kęstutis Ivoškai, o tvarkingiausiais ūkininkais pripažinti Roma ir Jurgis Blonskiai iš Skirpsčių kaimo. Beje, išrinkta ir gražiausia Alsėdžių miestelio gatvė – Draugystės. Pavyzdingai tvarkomos sodybos: Akvilinos ir Rimanto Laimų, Magdalenos ir Stasio Ivoškų, Rimos ir Antano Vyšniauskų, Jūratės ir Arūno Jocių, Genovaitės ir Vaido Jonušų, Mildos Šarvienės ir Kazimiero Stončaičio. Apdovanota dar 14 gražiai tvarkomų sodybų.
Po apdovanojimų seniūnė padėkojo visiems rėmėjams, kurie nepagailėjo savo santaupų šiais sunkmečio laikais šventei paremti.
Slėnyje vis daugėjo žmonių. Koncertavo Platelių meno mokyklos moksleiviai, Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos jaunučių choro grupė. Daug plojimų sulaukė grupės „Pusbroliai Aliukai ir sesutė“, „Kastaneda“. Vėliau – žadėtasis fejerverkas ir gegužinė, kurios metu grojo visiems žinoma grupė „Svajoklis“.
Šventė tęsėsi ilgai ir dar kartą parodė, kad alsėdiškiai moka ir nori linksmintis net sunkiais laikais, yra kupini optimizmo ir geros nuotaikos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas