Gerumo ir vienybės šventė

Parašė:  2009-12-11

Plungės kultūros centras jau devintąjį gruodį į bendrą būrį sukvietė sveikus ir negalią turinčius vaikus. Jie visi ilgai ir įtemptai ruošėsi šventei „Mes esam vienodi, mes norime būti kartu“.
Pagrindinis edukacinis šventės tikslas – ugdyti ir mokyti tiek sveikus, tiek neįgalius vaikus bendrauti meno kalba. Juk iš tiesų visų jų širdys vienodos, visi vaikai nori šokti, vaidinti, pasakoti, dainuoti. Ir tai daryti jie svajoja didelėje scenoje, į kurią šeštadienį ir buvo pakviesti.
Tiek organizatorius – Plungės kultūros centras, tiek žiūrovai pastebi, kad kiekvienais metais šį šventė vis spalvingesnė, kyla negalią turinčių vaikų meninis lygis, jie tampa drąsesni, labiau savimi pasitikintys, nebebijantys žiūrovų.
Jau keletą metų šiai šventei ruošiasi ne tik plungiškiai, bet ir kitos Telšių apskrities įstaigos. Nuo pat pirmojo koncerto dalyvauja Plungės lopšelio-darželio „Pasaka“ vaikų su negalia grupė, Plungės vaikų globos namai, Socialinių paslaugų centras, Specialioji mokykla, Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Plungės viltis“. Gražiai į projektą šiemet įsipynė ir Telšių vaikų su negalia centro folkloro ansamblis „Viltis“, Rietavo meno mokykla, Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Rietavo Viltis“, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Mažeikių rajono organizacija.
Šventės šeimininku galima vadinti vaikų ir jaunimo teatrą „Saula“. Būtent jis, paskatintas vadovės Sigitos Matulienės, kasmet vykdo vis kitokią misiją. Šiemet „saulaičiai“ kvietė visus susimąstyti apie save ir laiką. Į sceną pabiro ryškūs vokai, ir vaikai kvietė visus rašyti vieni kitiems laiškus. Tiems bendraamžiams, kurie teigia, kad rašo elektroninius laiškus ar siunčia SMS žinutes, vaikai argumentavo, kad tik pats, rašydamas į baltą popieriaus lapą, įdedi daugiau širdies.
Širdies ir į šį koncertą įdėta daug. Kai scenoje pasirodė mūsų kraštietė, dar tik Vilniaus muzikos ir teatro akademijos studentė, bet vaidmenų Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre jau turinti Vilija Mikštaitė, ir Plungės vaikų globos namų auklėtiniai, ir žiūrovai sakė: išgirdus tą balsą, jų kūnais lakstė šiurpuliukai. Ne mažiau jausmingi buvo ir kiti pasirodymai, kuriuos rengė kultūros centro vaikų meno kolektyvai: vaikų ir jaunimo teatras „Saula“, estradinio dainavimo studija „Vieversys“, šiuolaikinio šokio studija „Visus Ero“, tautinių šokių ansamblis „Žirginėliai“, bendroje programoje kartu su vaikais dainavo ir popdainų atlikėja Mia.
Dėkodamas visiems už dalyvavimą, kultūros centro direktorius Romas Matulis į sceną pakvietė parapijos kleboną Julių Meškauską, kuris sakė, kad visi vaikai ateina į šį pasaulį laukiami, visi yra didžiulė Dievo dovana ne tik šeimai, bet ir aplinkiniams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Summa summarum (0)

Metų pradžia… Asmeniškai man ji kažkiek primena vaikystę, kai paėmusi naują lietuvių kalbos ar matematikos sąsiuvinį […]

2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Dabar Plungės šilumos tinklų įkainis už šildymą yra vienas didžiausių Lietuvoje, bet žadama, kad gruodį jis mažės. Kaip reaguojate į artėjantį šildymo sezoną ir kainas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas