Gimnazijos direktorius: „Buvo visokių minčių, netgi vėlinti mokslo metų pradžią“

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2018-09-07

 

Rugsėjo 3-iąją mokiniai po vasaros atostogų sugrįžo į klases. Visų mokyklų vadovai nori ir siekia, kad aplinka, kurioje mokosi jų moksleiviai, būtų tvarkinga ir saugi, kad be pašalinių trukdžių vyktų ugdymo procesas, kad vaikams būtų suteiktos kuo palankesnės sąlygos mokytis. Štai Plungės „Saulės“ gimnazija naujus mokslo metus pasitiko su statybininkais. Praėjusį antradienį pakvietęs įvertinti padarytus ir… nepadarytus darbus direktorius Algimantas Budrys neslėpė apmaudo, kad kai kurie jų užtruko, kad numatyti remonto pabaigos terminai net keletą kartų vasarą buvo nukelti. „Planuota, kad iki rugsėjo, o dabar žada, kad rugsėjo 16-oji bus ta diena, kai turėtų viską sutvarkyti. Labai to tikimės“, – kalbėjo A. Budrys.

„Saulės“ gimnazijos direktorius A. Budrys sakė suprantantis, kad į mokyklą sugrįžtančių mokinių, o ir jų tėvų, laukia savotiškas šokas – ne visuose koridoriuose ir klasėse bus tvarka. „Buvo visokių minčių, netgi vėlinti mokslo metų pradžią, tačiau tai ne taip paprasta padaryti – išsiderintų visa mokslo metų tvarka“, – aiškino direktorius, tapęs trumpos po renovuojamą gimnaziją surengtos ekskursijos vadovu. A. Budrys vis dėlto vylėsi, jog su turimomis erdvėmis pavyks suorganizuoti mokymo procesą taip, kad būtų susidurta su kuo mažiau nepatogumų. „Susispausime. Gal kurį laiką teks gimnazistams, jų auklėtojams neturėti savų kabinetų. Stengsimės dirbti įprastai“, – tvirtino jis.
Tai, ką išvydome rugpjūčio 28 dieną „Saulės“ gimnazijoje per tą trumpą ekskursiją, tikrai kėlė abejonių dėl remonto darbų pabaigos numatytu laiku. Kad vaizdas mokykloje iš pirmo žvilgsnio šokiruojantis, sutiko ir A. Budrys. „Vakar turėjome pirmą susitikimą su mokytojais prieš mokslo metų pradžią. Dauguma jų po atostogų į mokyklą atėjo pirmą kartą, tai, patikėkit, buvo tokių, kurie stovėjo kaip įbesti iš nuostabos visa tai pamatę“, – pasakojo direktorius.
Taigi kur slypi pagrindinės problemos, dėl kurių taip neramu vadovui? „Labai gaila, kad pagal sutartus terminus nebuvo atlikti darbai. Visąlaik girdime, kad bus padaryta, o pasirodo, kad darbai sustoja, nes neturima tai reikalingų medžiagų, tai pinigų, tai dar kažko, betonas ilgai džiūva ir pan.“, – komentavo A. Budrys. Jam antrino gimnazijos ūkio dalies vedėja Aldona Šalkauskienė. Mokymo įstaigoje besidarbuojantiems uždarosios akcinės bendrovės „Plungės lagūna“ darbininkams pašnekovai sakė neturintys priekaištų. Esą ne jų kaltė, kad stringa darbo organizavimas – dirbama pagal turimas pajėgas, o kad trūksta darbo jėgos, turėtų susirūpinti bendrovės vadovai.
A. Budrio teigimu, remonto spartai nepagelbėjo ir kai kurie nenumatyti darbai, „išlindę“ rekonstruojant gimnazijos pastatą. Teko spręsti klausimą dėl šešiolikos kanalizacijos šulinių išvalymo, pastatyti naują riebalų surinktuvą prie valgyklos, nes senasis, pasirodo, nebebuvo visiškai tinkamas naudoti. Neplanuoti darbai – neplanuotos ir lėšos. Aišku, kad meškos paslaugą rekonstrukcijai darė ir vasaros liūtys.
Liepos viduryje rajono valdžios ir remontą „Saulės“ gimnazijoje atliekančių bendrovių „Irdaiva“ ir „Plungės lagūna“ atstovai lankėsi šioje švietimo įstaigoje, kad įvertintų padėtį. Tąkart buvo baigiamas tvarkyti gimnazijos pastato senojo korpuso pirmasis aukštas – koridorius, kabinetai, sanitarinės patalpos. Po šių darbų persikelta aukštu žemiau, į pusrūsį, kuriame įsikūrusi valgykla. Tuo metu A. Budrys buvo išreiškęs norą, kad senojo korpuso patalpos būtų suremontuotos iki naujų mokslo metų pradžios. Vėluojama. Tai, kad naujajame korpuse vidaus darbus rangovai tęs ir per mokslo metus, buvo aišku iš anksčiau.
Šioje mokymo įstaigoje susidariusią situaciją paprašėme pakomentuoti Savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus vedėjo Martyno Čiuželio.
„Saulės“ gimnazijos remontas vėluoja dėl nenumatytų darbų: reikėjo sukonstruoti riebalų surinktuvą prie valgyklos, dar rūsio grindų kirtimas ir lyginimas, kanalizacijos vamzdynas… Šiais metais buvo gautas didžiulis finansavimas – 800 tūkst. eurų. Norint šiuos pinigus panaudoti ir buvo suplanuotas optimistinis darbų sąrašas, kuris tikrovėje nepasirodė toks optimistiškas. Gimnazija yra specifinė mokykla, kurioje mokslo metai vyksta ilgiau nei kitose mokyklose, todėl ir atlikti remontą realiai buvo galima tik du vasaros mėnesius. Kitose mokyklose šie darbai galimi ilgesnį laiką. Tuo labiau kad apie 700 tūkst. eurų buvo skirta vien pastato vidui tvarkyti. Pagal susitarimą tikrai buvo planuota, kad iki rugsėjo vidaus darbai senojo korpuso rūsyje bus atlikti. Dabar teks dalį korpuso uždaryti.
Rugsėjo 17 dieną užtrukę darbai turėtų būti baigti. Toliau bus remontuojama naujajame korpuse, bet ugdymo procesui tai neturėtų trukdyti, nes triukšmą keliantys darbai ten yra padaryti. Jei ir teks ką nors papildomai atlikti, tai bus daroma pasibaigus pamokoms. Su gimnazijos vadovybe visi klausimai yra derinami“, – toks buvo M. Čiuželio atsakymas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas