Greitosios medicinos pagalbos darbuotojai pas ligonius vyksta su pasenusia ir dažnai gendančia įranga

Parašė:  2018-09-20

Rugsėjo 13 dieną į posėdį susirinkęs Rietavo savivaldybės tarybos Finansų ir ekonomikos komitetas turėjo aptarti nemenką šūsnį prašymų. Tarp jų – ir viešosios įstaigos Plungės rajono greitosios medicinos pagalbos (GMP) direktorės prašymas padėti apsirūpinti medicinine įranga.
Valstybės tarnautojų paieškos užsitęsia
Posėdžiautojai neprieštaravo sprendimo projektui skirti vieną specialisto etatą Savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriui.
Politikams buvo paaiškinta, kad darbuotojų skaičius Savivaldybės administracijoje nesikeičia, tik vietoje valstybės tarnautojo etato bus įsteigtas pagal sutartį dirbančio specialisto etatas. Žengti tokį žingsnį administracija priversta todėl, kad neranda valstybės tarnautojo, galinčio pakeisti iš darbo išėjusį Vietos ūkio skyriaus vyr. specialistą.
Kaip sakė meras Antanas Černeckis, valstybės tarnautojams keliami labai aukšti reikalavimai, jie privalo išlaikyti sudėtingą valstybės tarnybos egzaminą. Tikimasi, kad pagal darbo sutartį įdarbinti žmogų pavyks daug greičiau.
Savivaldybės vadovui pritarė komiteto narys Arturas Kungys: „Teisingai darote. Sveikintinas dalykas. Girdėjau, kad kitose savivaldybėse valstybės tarnautojų paieškos užsitęsia metais.“
Prašė pinigų komandiruotės dienpinigiams
Kaip jau minėjome, Finansų ir ekonomikos komiteto narių laukė daugybė prašymų perskirstyti lėšas, skirti papildomų pinigų, paremti planuojamus darbus.
Savivaldybės administracija prašė padidinti jai skirtas lėšas 1 800 eurų, nes padidėjo „Lobster“ programinės įrangos eksploatavimo ir priežiūros išlaidos. Posėdžiautojai tam neprieštaravo.
Pritarta Sveikatos, socialinės paramos ir rūpybos skyriaus pageidavimui 17,6 tūkst. eurų sumažinti nemokamo maitinimo ir jo administravimo lėšas, o padidinti lėšas laidojimo pašalpai – 5,5 tūkst. eurų, ir jos administravimui – 0,2 tūkst. eurų, socialinėms paslaugoms (socialinė parama pinigais) – 28,2 tūkst. eurų, ir jų administravimui – 0,9 tūkst. eurų.
Lauryno Ivinskio gimnazija prašė 8 636,10 Eur (valstybės biudžeto lėšos) padidinti projekto „Modernios edukacinės erdvės kūrimas Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje“ finansavimą. Posėdžiautojai pritarė, kad ugdymo įstaigai reikalingos modernios laboratorijos.
Mykolo Kleopo Oginskio meno mokykla nori didinti mokinių skaičių iki 153. Moksleivių daugėja, nes pradėtos įgyvendinti net dvi naujos ugdymo programos.
Laikinasis direktorius Nerijus Jasinskas prašė papildomų lėšų šioms programoms vykdyti. Nuo rugsėjo 3 d. iki gruodžio 31 d. suaugusiųjų ugdymui reikėtų 1 080 eurų, teatro programai – 1 000 eurų.
Meno mokyklos prašymui politikai neprieštaravo.
Rietavo Šv. Mykolo Arkangelo parapijos klebono Antano Gutkausko prašymas pagal galimybes prisidėti prie bažnyčios išorės atnaujinimo darbų (kosmetinio valymo, nubyrėjusių sienos kampų tvarkymo) atidėtas. Taip pasielgta ne dėl to, kad valdžia nenori prisidėti prie miestą reprezentuojančių maldos namų gražinimo. Nuspręsta palaukti, kol darbai bus atlikti.
„Pinigų skirsime, kai žinosime, kiek tvarkymas kainavo. Su klebonu apie tai kalbėjome“, – sakė meras.
Posėdžiautojai Savivaldybės vadovui pritarė, tik A. Kungys suabejojo, ar ruduo yra pats tinkamiausias laikas nuo pastato valyti apnašas.
Miesto seniūnija prašė 3 351 eurą iš eilutės, skirtos kitoms mašinoms ir įrenginiams įsigyti, pervesti prie kitoms prekėms ir paslaugoms įsigyti skirtų lėšų. Tokiam žingsniui seniūną Petrą Lengvenį „prispaudė“ škvalas. Pinigai bus panaudoti pavojingiems, seniems medžiams išpjauti kapinėse ir miesto gatvėse.
Rietavo kultūros centro direktorė Birutė Gedminaitė pageidautų rugsėjo 30–spalio 16 dienomis kartu su Lietuvos kultūros centrų vadovų delegacija vykti atstovauti mūsų šalies į Jungtines Amerikos Valstijas. Amerikiečiai padengs renginių, susitikimų organizavimo, grupės vietinių kelionių išlaidas. Lėšų (901 euro) dienpinigiams direktorė prašo iš Savivaldybės. Taip pat pageidaujama, kad už komandiruotę poilsio dienomis (5 dienos) būtų pridėta 10 darbo dienų prie kasmetinių atostogų. Kelionės ir nakvynės išlaidas (1 500 eurų) B. Gedminaitė padengs pati.
Meras posėdžiautojams paaiškino, kad pagal Savivaldybėje galiojančią tvarką galima kompensuoti pusę prašomos sumos. Tam ir neprieštarauta.
A. Kungį truputį nustebino kita prašymo dalis – pridėti 10 dienų prie atostogų. Jam buvo paaiškinta, kad pagal Darbo kodeksą galima rinktis iš dviejų variantų – arba dvigubas apmokėjimas, arba papildomos dienos prie atostogų.
Parems tik dalyvavimą žaidynėse
Plungės rajono greitosios medicinos pagalbos direktorė Rasa Mončienė prašė paramos aprūpinant nauja medicinine įranga brigadą, budinčią Rietavo savivaldybėje. „Šiuo metu GMP brigadų naudojami defibriliatoriai ir EKG aparatai yra techniškai ir morališkai pasenę, juos dažnai tenka taisyti. Tad darbuotojai negali tinkamai teikti skubios medicinos pagalbos paslaugų. Įstaiga nusipirkti naujos įrangos, atitinkančios šiuolaikinius reikalavimus, neturi galimybės – dėl mažėjančio gyventojų skaičiaus mažėja finansavimas. Vienas defibriliatorius kainuoja apie 19 tūkstančių eurų, o EKG aparatas – apie 4 tūkstančius.“
Į šį prašymą per daug nesigilinta, nes, anot mero A. Černeckio, Savivaldybė tokių pinigų neturi, o įstaiga pati privalo rūpintis, kaip įsigyti naujos įrangos.
Vargu ar rinkėjai, ypač sergantys širdies ligomis, pritartų tam, kad tokia svarbi informacija buvo taip lengvai „praleista pro pirštus“, neieškant bendro sprendimo. Juk kalbama apie tai, kad žmonės, išsikvietę greitosios medicinos pagalbos brigadą, nesulaukia kokybiškų paslaugų. O sveikatos tema – visiems labai jautri.
Kitą tos pačios įstaigos vadovės prašymą – prisidėti remiant GMP brigadų dalyvavimą Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacijos organizuojamose žaidynėse – posėdžiautojai nusprendė tenkinti.
Gauta lėšų sporto salės priestatui statyti
Posėdžiautojai pritarė 2018 metų asignavimų Savivaldybės funkcijoms vykdyti padidinimui.
3,7 tūkst. eurų padidėjo lėšos vienkartinėms pašalpoms. Šie pinigai bus naudojami nuo škvalo nukentėjusių žmonių paramai.
Kaip sakė Savivaldybės vadovas, su džiaugsmu sutikta žinia, kad vietos biudžeto pajamos didinamos, nes Švietimo ir mokslo ministerija skyrė 538 tūkst. eurų Lauryno Ivinskio gimnazijos sporto salės priestatui statyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas